Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:57 25.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Има някой, който ви обича...нови [re: lench]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 22:47



блестящо нечовешко (не егоцентрично), поздрявявам те не за трезвеността, а за това че дори в момент на афект ще си силен човек, защото не живееш само за себе си...!



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: izhod]  
Авторcaмooбит (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 16:24



Хелооо
Даже и това НЕ е ИЗХОД.... ти знаеш. Егати глезотията.
Даже и това ли не можеш да направиш сам?!



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: caмooбит]  
Автор9 (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 04:05



9@dublin.ie



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: 9]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 18:27



ako nqkoi iska da spodeli, neka da mi pi6e, 6te se radwam bolka_az@abv.bg



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: female]  
Авторcaмoyбиeц (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 03:52



Защо си давате адреса, ще вземат да Ви пишат разни болни хора и да Ви товарят с безумните си мисли... Освен ако нямате за цел да проучвате самоубийците...



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: caмoyбиeц]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 11:42



знам, чесно казано мн ме е страх кой 6те ми пи6е и за какво , но знам че има хора който са сами и аз имам (6те придобия познание) да им помогна да не бъдат тъжни като са сами със себе си, аз бях така и само мн силни характери сами могат да излязат от това полужение. умират добрите хора, който по природа са по слаби, закона на силата и безчувствието е завладял всички, аз не мога да променя хода на нещата, но ако помогна на един 6те съм помогнала едно истински ценно същество да е тук и с нас, и утре......малко сме за да не се пазим взаимно, в една песен се казва че никога до сега 4овек не е бил толкова напред в развитието си и толкова сам

; просто съм неегоиска и против този закон на джунглата...но мн мн ме е страх и мен, защото знам с какво се захващам, ако има хора който са със необходимите знания нека и те да ми пи6ат 6те имам нужда от помощ...ВСИЧКИ ЗА ЕДИН И ЕДИН ЗА ВСИЧКИ!- каква утопия, но си е моя



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: female]  
Авторcaмoyбиeц (Нерегистриран)
Публикувано01.05.07 04:44



Имате много интересни възгледи за този проблем. Похвално е, че сте готова да помагате на такива нещастници, на които никой не обръща внимание.
Но не Ви ли е хрумвало, че самоубийството при тези добри и слаби хора би могло да отразява някакъв вид естествен подбор, при който те са се оказали негодни? Ако те не са способни да живеят в този враждебен свят и им е трудно да понасят нещастието си, дали с грижите си да ги запазим тук не ги обричаме да страдат още повече?



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: caмoyбиeц]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано01.05.07 13:46



Абсолютно сте прав,аз имам същата позиция (като част от животинския свят, но не и като човек)

Но КАКВО ОТ ТОВА?! (това е въпросът) Вие сте реалист, с правилна теза, но това би ли замръзило хуманността Ви?! Това , че сте реалистично-теоретично "правилен" прави ли ви "прав" за болката и живота като разглеждан общ проблем при напълно субективни гледни точки и разглеждани обекти ( човека, не като част от животинския свят, а като част от хуманистичкия социум). Как да си позволя, макар и да симпатизирам на реализма Ви, липсата на "нюанси и тонове" в оценката ми, като осъзнавам себе си като прашинка, Вас като две (нищо лично). Ревизията на ценности и приоритети, възгледи и обобщения е задължителна при такова статистическо отклонение от възможността да сме прави обективно.

Казано с други думи, смятам се съм твърде "миниатюрна" в знанията и разбиранията си, за да ги приема без да ги ревизирам до последно, затова и аксиомата на живота "времето ще покаже, ...опитът също" са надеждата в младостта ми...Това е и отговорът ми съотнесен към Вас.

пс: благодаря за изнесената издържана позиция

...още млада и *******

...



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: female]  
Авторfemale (Нерегистриран)
Публикувано01.05.07 22:40



един разказ в моя помощ...много е взаймстван от друг форум, но моля да не ми се сърдят...това имах предвид в предния постинг...


В едно село живеел много беден старец, но даже кралете му завиждали, защото имал прекрасен бял кон. Кралете му предлагали невиждани суми за коня, но старецът винаги казвал, че конят за него не е кон, а личност и не може да го продаде....Веднъж старецът видял, че конят го няма и всички жители на селото му казали:
-Ти си един нещастен стар глупак, ние винаги сме знаели, че конят ще избяга в един момент. Да беше го продал и сега щеше да имаш купища пари.
-Не отивайте толкова далеч-отговорил старецът-просто кажете, че конят го няма на мястото му. Това е фактът. Дали това е нещастие или благословия, кой знае, това вече е разсъждение. А кой знае какво ще последва.
Хората се смеели на стареца, те знаели, че той не е съвсем в ума си.
Но след 15 дена конят се върнал и довел със себе си още 10 също толкова красиви коня.
-Старецът беше прав-започнали да говорят хората, това наистина не е било нещастие, а благословия.
-Не отивайте толкова далеч-пак отговорил старецът-фактът е, че конят се върна и доведе още 10 коня със себе си. Кой знае дали това е благословия или нещастие. Това е просто фрагмент. Вие прочетохте само една дума в изречението, как може по нея да съдите за цялата книга.
Този път хората не обсъждали, но в себе си решили, че старецът не е прав-11 прекрасни коня, нима това не е благодат.
След една седмица синът на стареца, който започнал да обяздва конете, паднал и си счупил и двата крака.
Хората отново започнали да говорят:
-Прав беше старецът. Това не беше благословия, а нещастие.
-Вие сте пълни с разсъждения. От къде знаете това благословия ли е или нещастие. Кажете просто, че синът ми си счупи краката.
Това са фактите. Кой знае дали това е благословия или нещастие. Животът ни се дава на парченца, повече не ни е дадено да знаем.
След няколко седмици страната започнала война и всички момчета от селото били взети войници. Цялото село плачело, защото знаело, че повечето от тях няма да се върнат. Синът обаче останал при баща си, защото бил инвалид. Хората отново отишли при бащата и казали:
-Ти пак беше прав, старче. Твоят син със сигурност ще остане жив, а за нашите не знаем. Твоето беше благословия.
Старецът отвърнал:
-Вие продължавате да съдите. Факт е само, че моят син е останал в къщи. Само абсолютът знае дали това е благословия или нещастие...

Докато съдите, вие не растете и не се развивате. Разсъждението означава застинало състояние на ума. Умът обича да разсъждава, защото развитието е рисковано и неуютно. В действителност пътешествието никога не свършва, завършва една част от пътешествието и започва друга. Животът е просто един безкраен път...



Тема Re: партньор за самоуб.....нови [re: female]  
Авторcaмoyбиeц (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 04:00



Чудесно разказче, пресъздаващо колективната мъдрост. Не мога да не се съглася с правотата му. А моето беше по-скоро излагане на разни лични мисли, родили се по пътя ми към самоубийството.
И все пак... понеже сме хора, освен да наблюдаваме фактите, е добре да ги съпоставяме, да търсим връзките между тях. Иначе би било прекалено просто и... скучно. Не знам колко беден е бил старецът от Вашия разказ, но със сигурност е бил много беден на емоции, да не кажа осакатен.
От друга страна умуването над подобни въпроси може да се окаже доста "полезно". Ето, аз от много време мисля за тези неща и това е единствената причина, че още не съм турил край на живота си.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.