Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:39 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Pitam serioznoнови  
АвторLila (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 15:31



Nqkoi moje li da mi kaje,kakvi moje da sa prichinite chovek da si mie rycete po mnogo pyti??Kato kazvam 'mnogo pyti' imam predvid poveche ot deset pyti...



Тема Re: Pitam serioznoнови [re: Lila]  
Автор 747 (на кого му пука)
Публикувано11.02.05 15:54



ами, и причините са много... сериозно - няма как да се каже току-така.

Понякога гипсът на ръката ти е, за да нанасяш по-добри удари...


Тема Re: Pitam serioznoнови [re: Lila]  
Автор lalita ()
Публикувано11.02.05 15:58



Това, което описваш се класифицира като 'Обсесивно-компулсивно разстройство с преобладаване на компулсивни действия (натрапливи ритуали)'. Смята се, че компулсивните (натрапливите) действия са породени от страх да не се навреди на някого или са опит самото лице да се предпази от 'опасност'. Ритуалното действие е опит за 'очистване', за предотвратяване на тази опасност. Повлиява се добре с поведенческа терапия

'Опиянени от екстаз, летим с вятъра...'


Тема Re: Pitam serioznoнови [re: lalita]  
АвторLila (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 17:58



Lalita,mnogo ti blagodarq za otgovora.



Тема Re: Pitam serioznoнови [re: Lila]  
Автор пpoзpaчнo (импулс)
Публикувано11.02.05 22:35



С каква цел и поради каква причина си миеш ръцете толкова често?

Силно те тревожат бактериите и болестите?
А от кога ги имаш тези притеснения, съпроводени с честото миене?

Кажи ми, ако можеш да проследиш събитията, преди да започнат да ти идват тези идеи за хигиенноста, имало ли е някакво събитие свързано със зараза, което да те е впечатлило?
Замисли се за причината, или момента, от когато е започнало това ти обсвебващо поведение.

Злото и липсата на съзнателност са едно и също. Няма зло извън човека.


Тема Re: Pitam serioznoнови [re: пpoзpaчнo]  
АвторLila (Нерегистриран)
Публикувано12.02.05 13:03



С каква цел и поради каква причина си миеш ръцете толкова често?

I az tova pitam-na kakvo moje da se dylji??Edinstveno moga da kaja,che mnogokratnoto miene na rycete mi dava nqkakva sigurnost...znam,che zvuchi typo i nelogichno,no naprimer,ako si mislq,che ima veroqtnost da se sluchi neshto losho,mislq,che kato si izmiq rycete opredelen broi pyti,shte predotvratq *neshtastieto*...kazvam si:"Ako si izmiq sega rycete 8 pyti(naprimer),vsichko shte e O.K.I zapochvam da se koncentriram samo v tova da si imiq rycete staratelno i broq broq na mieniqta...mnogo se iznervqm,ako se otplesna za malko i mi se izgubi tochniqt broi...v takiva sluchai zapochva edno bezkraino miene-da kazem 14-20 pyti...moje bi sym dotigala i poveche ponqkoga.Syshto da otbeleja,che vinagi si miq rycete CHETEN broi pyti!

Ne bih kazala,che se strahuvam tochno ot bakterii i bolesti.Po-skoro ot misylta,che sym pipnala predmet,pipnat predi tova ot nqkoi drug...Ne obicham da hvashtam s cqla ryka dryjki na vrati...samo s opakoto na rykata.

Samo da utochnq,che veche nqkolko meseca pochti nqmam takiva *pristypi* na miene.No dopredi okolo polovin godina gi imah v prodyljenie moje bi na edna godina,moje i poveche.

Molq Vi,kato chetete sledvashtite redove,ne izbuhvaite v smqh...Po edno vreme do tolkova se bqh vmaniqchila,che kogato izpolzvah domashniq mi kompiutyr,slagah hartiena nosna kyrpichka vyrhu mishkata,za da ne q dokosvam prqko.(Semeistvoto mi syshto polzva komp. ot vreme na vreme.) Syshtoto beshe i s distancionnoto na TV-to.Kakto i,ako brat mi ili nqkoi drug vzemeha moq himikalka,sled tova mojete da se dosetite kakvo sledvashe-staratelno pochistvane.



Тема Re: Pitam serioznoнови [re: Lila]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано12.02.05 15:39



Ако си добре с английския, разрови се в нета за Obsessive-Compulsive Disorder.

Ако някой се смее на описаното, то той е идиот, да не ти пука от такива.

<везде хорошо где меня нет>


Тема Re: Pitam serioznoнови [re: Lila]  
Автор hater (*ДИКТАТОР*)
Публикувано12.02.05 21:15



Добре,отговорите,които са дадени до тук не знам как са изведени като обективни,защото в твоя въпрос липсва огромна част от информацията.
Ако "проблема" с миенето на ръцете е твой можеше да кажеш нещо повече.Като например-ти,когато си миеш ръцете не си ли задаваш въпроса "Сега,защо си мия ръцете?"И какво си отговаряш?
Миенето на ръцете може да се е превърнало в прост навик,в параноя,в невроза или просто в желание за добра лична хигиена.
Във всеки случай човек си мие ръцете средно по 5-6 пъти на ден /и така трябва/.Няколко пъти отгоре не са в излишък,освен,ако това често миене на ръцете не ти осигурява психически дискомфорт,трудности,проблеми и окачествяване като ексцентрично поведение от обкръжението ти,което също може да се окаже външен фактор за предразполагане към определена неразположеност и от там-неприятни усещания.
Знам,че подсъзнателното /което най-вероятно те кара да си миеш ръцете/ е доста мътна тема,дори след толкова години психоанализа.Проблемите произтичат от неразбирането или неосведомеността по някои въпроси.Това също довежда до дискомфорт.
Нека обобщя-Следващият път,когато евентуално инстинктивно започнеш да миеш ръцете си,моля те,попитай се защо го правиш.Това може да има много проста двигателна причина,която ти най-лесно можеш да си обясниш.
Успех.

п.п. Сега да добавя нещо от чисто човешка гледна точка - Да си миеш ръцете често не е вредно,даже напротив.Ако наистина имаш някакви смущения,относно този 'навик'-просто се опитай да се самоубедиш,че това,което правиш е достойно за уважение и в никакъв случай не ти вреди



Тема Re: Pitam serioznoнови [re: Lila]  
АвторИpeнa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.05 22:58



Отговарям сериозно: няма конкретна причина! Не искай да ти измисляме такава с "мнения". Просто ако ги миеш толкова много без да си ги измърсила, спри да ги миеш. Осъзнавай, осъзнавай когато отидеш да ги миеш, мий ги, но осъзнавай, че ги миеш и си кажи да спреш. Насили се без да се насилваш!

Но тук има един друг въпрос... Дали ти е неприятно да го правиш. Ако ти е неприятно, съветът ми остава в сила. Ако обаче не - това може и да не помогне.



Тема Re: Pitam serioznoнови [re: hater]  
АвторLila (Нерегистриран)
Публикувано13.02.05 00:01



Kakto veche pisah,nai-osnovniqt problem v cqlata rabota e,che mieneto na ryctete me natovarva psichicheski.Tova e taka,zashtoto ponqkoga si vtylpqvam,che,ako ne si izmiq rycete opredelen broi pyti,shte stane edi-kakvo si...i za da go predotvratq,trqbva dobre da si izmiq rycete-10,15,20 pyti...kato gi broq vnimatelno,za da ne se poluchi nechetno chislo.Ta vsichko tova opredeleno dovejda do diskomfort...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.