Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:30 28.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Лоша нагласа за сексанови  
Авторsvencho (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 22:17



Аз съм на 19, както сигурно се досещате имам проблем. Става въпрос за нарушена ерекция.

Не се оплаквам от липса на момичета, дори напротив. До скоро се славех със много завидни сексуални способности. Научих на многократен оргазъм чрез задържане и можех да правя секс буквално цяла нощ. Сравнително образован съм в областа на психологията. Чел съм много за НЛП, съблазняване и сексология. Темата винаги ми е била интересна.

Всичко почна след една засечка преди около три месеца. Изведнъж представата ми за самият себе си се обърна и от великият любовник станах меката пишка. След това се редуваха - един път страхотен секс, един път засечка. Проблема е че почнах да се замислям - дали ерекцията ми е достатъчна, мога ли я задържа, какво ме кара да се възбудя, мога ли да го предизвикам изкуствено, мога ли да загубя желанието, колко бързо, като съм засякъл веднъж, какво ми гарантира че няма да стане пак. Демек проблема е че много мисля. Забравих да се забавлявам, а вместо това мисля. Единствените пъти когато се получаваше беше след прилично количество алкохол, или когато съм знаел че момичето е в цикъл и че така и така няма да има секс, а само свирки и натискане.

Проблема ми в момента е че не мога да се отърся от мисълта че може и да не успея. Знам че ако се отпусна, има дълга любовна игра преди това и така на татък ще стане, но това не ми стига. Искам да мога да хвана момичето и да правя секс без подготовка. Някак си от всичко което знам за сексологичните проблеми и от това че може и най-малкият фактор да ме откаже и да загубя ерекция, аз се стресирам допълнително.



Тема Re: Лоша нагласа за сексанови [re: svencho]  
Автор 747 (на кого му пука)
Публикувано11.01.05 22:25



И к`во?

Понякога гипсът на ръката ти е, за да нанасяш по-добри удари...


Тема Re: Лоша нагласа за сексанови [re: 747]  
Автор TEPMИHATOP (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 23:23



Да бе, и к'во?




Тема Re: Лоша нагласа за сексанови [re: svencho]  
Автор hater (*ДИКТАТОР*)
Публикувано12.01.05 00:47



Няма да опознаеш тялото си никога. Дори да правиш секс още толкова пъти пак няма да се познаваш достатъчно, за да предизвикваш каквото и да е по изкуствен начин.
Грешката е, че си свикнал секса да е само удоволствие - нищо повече. А секса е много повече от това. В момента, когато си започнал да разсъждаваш над тези въпроси вече не ти става!? Не ти става, защото се страхуваш. Това ти е проблема. Страх те е, че можеш да се изложиш и най-вероятно с тези мисли в главата се излагаш.

В отговор на:

Искам да мога да хвана момичето и да правя секс без подготовка.




Пожелавам ти деня на прозрението да настъпи за теб по-скоро. Тогава ще разбереш какво е секса, и защо секса само като акт не доставя удоволствие. Секса е просто крачка, разкриване на тайните, всички хубави места, заедно с недостатъците ни на едно място - без дрехи, без мисли. Но секса е и нещо друго, нещо, което те първа ще разбираш. Хубав секс, който не цели само егоистично удоволствие се прави само с човек, който обичаш, на който държиш. Ако искаш да не стават засечки просто искай да дадеш на партньора си всичко от себе си - искай да й/му доставиш удоволствие, а не само да получиш. Защото секса е разговор, честен и открит разговор м/у двама души - ти си го превърнал в монолог. От там идват проблемите ти. Успех.


ДИКТАТУРА НА ВЛАСТ!

Тема Re: Лоша нагласа за сексанови [re: hater]  
Автор Бyлдoзep ()
Публикувано12.01.05 14:00



Прекрасно казано, много добре!



Тема Re: Лоша нагласа за сексанови [re: hater]  
Авторsven4o (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 18:09



Благодаря ти за съвета.
Прав си - страхувам се. И се страхувам повече докато не правя секс, отколкото когато правя. Като съм си с моета жена и се отпускам и напоследък особенно нещата си стават. Проблема е докато съм на работа примерно. Получавам си някаква спонтанна ерекция и по едно време ми светва нещо и почвам да си задавам въпросите на тема как става и дали ще стане и когато искам да правя секс.

Та още малко история. Всичко си беше много добре, докато не забих една мацка дето беше попадала само на мъже който не им стават пишките или свършват много бързо. Ама един свестен не е имала. Та не знам как успя да ме вкара в нейната реалност, ама почнах да се питам - "добре де защо аз го мога, а другите не". Какъв е фактора който те кара да загубиш ерекция, въпреки че си с красиво момиче. Като почнах да чета по темата стана по зле, защото научавах все повече колко неконролируем и сложен процес е ерекцията. И това което най-много ме тормози е че НА ВСЕКИ СЕ СЛУЧВА. Страх ме е че каквото и да правя не съм застрахован.

Въпреки че мога доста добре да се справям с пръсти и език, се притеснявам дали ако не съм могъл да го вдигна в един момент след известно време ще мога.

Досега не ми се е случвало да не мога заради притеснения, но как ще разбера дали ежедневният стрес няма да се окаже в повечко в някой момент. Тръгвам да си еба жената и кога разбирам че няма да стане като през цялото време имам желание. Въобще на всеки ли се случва да има проблеми с ерекцията ако до преди пет минути се е карал с някого. Може ли човек просто да се абстрахира и този фактор да не оказва влияние?

На кратко: реално нямам проблем, но само предположението че толкова много хора го имат и е толкова лесно да се получи ме кара да се притеснявам и в крайна сметка сам да предизвикам проблема.



Тема Re: Лоша нагласа за сексанови [re: sven4o]  
Автор hater (*ДИКТАТОР*)
Публикувано12.01.05 22:54



Виж сега, няма от какво толкова да се притесняваш. Ти не си машина. Запомни го. Всичко си е въпрос до нагласа. Понякога просто не осъзнаваш как вътрешно си напрегнат за нещо - това е специалността на 'ТО' - подсъзнанието. Ако нещо те е афектирало подсъзнателно е нормално да се прояви и на повърхността. Но пак ще ти кажа - ти не си машина. А това, че се случва на всеки може само да те успокоява и да ти доказва, че проблема не е в теб, проблема си е по принцип висящ. Човешкото подсъзнание е като кълбо, което никога не се разплита напълно. То не може да се контролира. Аз съм жена, искам само да ти кажа. На мен ми се е случвало същото с приятеля ми. Понякога просто не става. Но вината не е в него, не е защото той така е поискал, не е, защото е уморен и не му се прави. Но аз го разбирам, защото това е нещо напълно нормално.
Ерекцията - това е външния израз на вътрешната възбуда. Много неща могат да те възбудят по различен начин. Прав си - ерекцията не се контролира напълно. Това също е нещо нормално. Приятелю, притесняваш се за толкова маловажни неща, че чак ми е приятно да ти кажа, че нищо ти няма и страховете ти са неоснователни.
Бъди с любимия човек, обичайте се! Той винаги ще бъде готов да те разбере, ако просто не ти стане. Това можеш да го приемеш като вид неразположение при мъжетеАз имам месечен цикъл, а на теб просто понякога не ти става. И всичко при теб, както и при мен е в реда на нещата.
Потретвам - ти не си машина, обичайно е. Виж, ако изречението 'не ми става' започнеш да го употребяваш прекалено често, това ще означава, че недостатъчната ерекция се е превърнала в проблем, станала е системна. Тогава ще те упътя към специализирана помощ, но за сега - спокойно. Просто гледай да не се ядосваш много често, защото нервните клетки нямат възможността да регенерират, и се отпусни. Както казах по-рано - искай да доставиш удоволствие, не само да получиш. Успех.


ДИКТАТУРА НА ВЛАСТ!


Тема Re: Лоша нагласа за сексанови [re: Бyлдoзep]  
Автор hater (*ДИКТАТОР*)
Публикувано12.01.05 22:54






ДИКТАТУРА НА ВЛАСТ!


Тема Re: Лоша нагласа за сексанови [re: hater]  
Авторsvencho (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 14:56



Мен не ми е проблем че един, два, n пъти не ми е станала пишката. Достатъчно добре се реванширам през останалото време. И това че липсата на ерекция е нещо нормолно което се случва на всички не ме успокоява, а ИМЕННО ТО ПРЕДИЗВИКВА ПРОБЛЕМА.

Както вече казах досега никога не ми е било проблем да го вдигна независимо от караници и количество алкохол. Но в момента в който реално осъзнах че това може да се случи, аз почнах всеки път когато правя секс да се питам - "Абе изнервен ли съм и може ли ей сега да не ми стане пишката", и повечето пъти това наистина ставаше. Не че наистина съм бил изнервен и е имало предпоставки това да се случи, напротив - ерекцията ми е била желязна. Просто самото задаване на този въпрос предизвиква моментно разсейване и притеснение, губя част от ерекцията, въпроса ми дали съм изнервен и дали може да ми падне се отговаря положително и от там нататък губя цялата ерекция. Жената ми е мръсница и в повечето случей знае как да ми го двигне отново, но тогава секса вече не е удоволствие, а по-скоро малък реванш.

Искам да спра да си задавам въпроса. Моля ви вие като психолози да предложите решение. Мисля че най-добрият начин е като намеря достатъчно добро обяснение което да ми гарантира че като тръгна да правя секс ще успея. Това че на всеки се случва да има проблеми вътрешно ме води до това че и на мен би трябвало да ми се случва и тъй като никога това не е ставало реално, а само в последствие на вторичните ми притеснения, аз се опитвам да видя кога ще стане - и то става често.



Тема Re: Лоша нагласа за секса [re: svencho]  
Автор hater (*ДИКТАТОР*)
Публикувано15.01.05 02:27



Виж сега, в ролята си на психолог, психотерапевт, психоаналитик и каквото още предполагаш, че визирам, не мога да ти кажа нищо определено. Няма начин да ти кажа - пишката понякога няма да ти се вдига, ако пиеш кока-кола, сещаш се, нали?
Тръгваш към магазина, за да си купиш портокали. До половината път ти си сигурен, че си тръгнал за портокали...Но, по дяволите, задаваш си въпроса - Ами, ако просто не си купя портокали...? Ако ей сега не си купя портокали? Останалата част от пътя започваш вътрешно да се самоубеждаваш, че портокали няма да си купиш, защото вероятността да не си купиш е голяма, сравнена с вероятностт да си купиш. Много хора, мислиш си ти, просто тръгват за портокали, но не си купуват, и, по дяволите, как да разбера защо?!
Това ти се върти в главата, което доста ме озадачава. Знам, че това, което ти дадох за пример е коренно различна ситуация, но носи същия смисъл.
Не искам да бъда брутална, но ще те посъветвам да изпълняваш стриктно това, което ще ти кажа сега :
Купи шибаните портокали!
А докато ти ми обещаваш, че по време на секс ще престанеш да мислиш за ерекции и портокали аз ще ти потърся точната информация от някъде - отговора на въпроса - защото, аджеба, оная ти работа не винаги е като на робокоп. ОК?Аре, свободен си - марш да правиш секс...или да си купиш портокали - избери си - и в двете ситуации ще си олекнал


ДИКТАТУРА НА ВЛАСТ!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.