Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:19 22.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хайде Фройдовченца, един сън  
Автор TEPMИHATOP (Нерегистриран)
Публикувано17.10.04 00:10



тук е:


Аз си го аналазирах, айде и вие



Тема Re: Хайде Фройдовченца, един съннови [re: TEPMИHATOP]  
Автор TEPMИHATOP (Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 00:57



Maй трябваше в психоанализата да го постна.



Тема Re: Хайде Фройдовченца, един съннови [re: TEPMИHATOP]  
Автор Herra (древна и вечна)
Публикувано19.10.04 00:36



Страничката не може да се зареди за съжаление...




Тема Re: Хайде Фройдовченца, един съннови [re: Herra]  
Автор TEPMИHATOP (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 01:41



По принцип би трябвало да се зареди, но щом казваш:

Сън, предизвикан от размишления относно правописа на думата „детектив“ и нейния английски произход

Редих се на едно гише. Някакви ме прередиха грубо. „Маймуни!“, креснах. Обърна се и замахна, беше някакво хлапе. Нещо силно с голяма скорост ме повлече назад. Обърнах се – беше майка ми на фона на някакво помещение, в близост до което се чувстваше оживление или веселба, явно заради това веселие майка ми се усмихваше като Чеширската котка. Мярна се позната от други сънища гледка – салона на стар, развалящ се театър или кино; упадък и гнилоч ме повлече в свят, познат от тези същите сънища. Бях се върнал; оказа се, че преди съм идвал само за да огледам. Вече бях в тъмната си стая, в която само бюрото бе осветено – от една всъдеходна лампа с един крак и екрана на компютъра. Лампата се състоеше от хищен продълговат, пъпешовиден абажур с бродерии и успореден нему месингов валяк – крак. В едната си страна те бяха подвижно свързани с месингова пластина. Изходното положение на тази лампа е легнало, когато и двете успоредни части са също така успоредни на повърхността, на която лежи лампата, а също така я и допират. Движейки се около абажура с бродериите, кракът описва полукръг, чийто радиус е равен на дължината на пластината, и се озовавава от другата страна на абажура. След това абажурът прави същото – така се предвижва еднокраката лампа. В мига, в който я забелязах, лампата самоволно реши да се разхожда по бюрото ми в налудничаво-кокошковиден и бърз стил и се наложи да я спасявам да не падне от ръба, а половин секунда по-късно – и от сблъскване с чаша, пълна наполовината с вода, в която явно имаше разтворена капка мастило. Накрая се сетих, че мога да спра лампата като я поставя с тялото (абажура) на бюрото и с кракa стърчащ във въздуха. Проработи и както и преди (изведнъж се бях сетил) кракът започна да прави непълни полукръгови тиктакащи движения като махало. Докато упорствах с лампата, умът ми усилено мислеше в коя част на тъмната ми стая съм минал, че се е задействало старото проклятие, чакащо специално мен. Междувременно друга, стабилно закрепена лампа бе изникнала на бюрото, но трета едновременно извършвана дейност отвлече концентрацията ми от нея – изслушах гласа на познато момиче по телефона, който досадно не светеше в тъмното, въпреки че бях сигурен във включеността на тази опция – най-малкото защото тя не можеше да бъде изключена. Озовах се на открито и с по-голяма досада установих наличието на оранжевата светлина, която бледнееше на фона на слънчевата. Бях в грозно междублоково пространство и бързо сменящите се образи в тъмния екран ме принудиха да се насоча към един от двата осветени входа – явно не в този, в който ме изпревариха да влязат две непознати тъмни мъжки фигури. Влезнах в това квадратно разнебитено и необитаемо помещение. Сетих се, че това бе гладкото помещение от сънищата, за които споменах. Зеленикаво-сиво, преди по пода му имаше леко грапави, с размера на щраусово, яйца. Сега от яйцата се бяха излюпили прилепи, малко по-едри от обикновените; гледаха ме и пикираха покрай главата ми. Излязох бързо, стремейки се да опазя телефона си, когото бях прикрил в своята шепата. Почуствах страшно забавяне. Хитроумна асоциация с плуване ме измъкна от неудобното положение и заплувах в много гъста течност. Гъстота й се увеличаваше с моето желание за това й действие. Затова реших да се почуствам в безтегловност и течността с мощен тласък се разреди до газ. Успях няколко мига да задържа това мое пропадане и после с най-голяма досада и съжаление установих, че се събуждам.



Тема Re: Хайде Фройдовченца, един съннови [re: TEPMИHATOP]  
Автор Extremna (X)
Публикувано02.11.04 01:53



"Хайде Фройдовченца, един сън "

shte posledvam tozi suvet

................. . . . . . . . . . .


Тема Re: Хайде Фройдовченца, един съннови [re: Extremna]  
Автор TEPMИHATOP (Нерегистриран)
Публикувано02.11.04 02:42








Пийте вода!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.