Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 05.07.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема как да постъпя - дайте съветнови  
АвторBaля (Нерегистриран)
Публикувано29.09.04 14:25



Здрвейте,
много моля дайте ми съвет.Ето историята...

Преди около два месеца се запознах с един мъж чрез "клуб за запознанства".
Започнахме да се срещаме,да ходим насам-натам.Той се държи възпитано и кавалерски.Въобще розовите облаци на любовта ни обгърнаха,така да се каже.
Спрях да влизам в клуба - просто така смятах,че е редно - щом се срещаш с един човек ,значи на него трябва да му отделяш вниманието си.не исках да си мисли,че си търся други запознанства.

той ми направи една прекрасна романтична вечеря.аз бях очарована.любихме се...чувствах,че душата ми е срещнала подходящия човек...
и ето изненада.Реших да вляза в клуба,в който се запознахме и установих,че той редовно го е посещавал.Стана ми адски неприятно....
Обмислям два варианта:
1.когато ми звъни или ми праща смс-и да не му отговарям въобще
2.да му кажа какво съм разбрала
моля ви посъветвайте ме



Тема Re: как да постъпя - дайте съветнови [re: Baля]  
Автор минaвaщ (nobody)
Публикувано29.09.04 19:43



Обаче не даваш достатъчно информация. В смисъл, че зависи какво е писал, разбира се. Самият факт, че е писал там, по никакъв начин не може да бъде проблем - има хора, които са достатъчно пристрастени към интернета, че колкото и добър личен живот да имат в реалността, все пак имат нужда и от интернет-комуникация. Невинаги има връзка между общуването в тези два свята, така че нямаш кой знае каква причина за притеснения, освен ако не е търсил нови сериозни запознанства извън рамките на интернет.
Ако случаят е такъв, нямаш нужда от съвет - в крайна сметка и двата варианта за отхвърляне стават - никой не може да ти каже по-добре от самата теб, кой вариант ще ти бъде по-малко неприятен.
И все пак, един друг съвет: Недей да се очароваш толкова лесно. Колкото и романтичен да ти изглежда някой, това далеч не означава, че не го прави единствено за да си осигури секс. Нещата/хората много рядко са такива, каквито изглеждат на повърхността.



Тема Re: как да постъпя - дайте съветнови [re: Baля]  
Автор 747 (на кого му пука)
Публикувано29.09.04 19:43



Как да постъпиш решаваш само и единствено ти!
Освен това - защо мислиш, че двамата имате еднаква мотивация за връзката си - това, че сте се запознали в "клуб за запознанства" не предопределя нищо повече от мотивация за запознанство: не любов, брак, общ бизнес или танцуване на латиноамерикански танци. Останалото е въпрос на случване на някакво напасване - а то може и да стане, може и да не стане. Защо трябва да го обвиняваш, че не се държи в рамките на очакванията ти - може би просто се държи в рамките на очакванията спрямо мястото, на което сте се запознали... Освен това - ето, че и ти си влизала - веднъж, два пъти или 39 пъти и половина - това няма значение - влязла си - имала си потребност да го направиш - направила си го. Защо обаче се противопоставяш на неговите потребности от това и той да влезе там!? Освен всичко останало - това, че влиза там, в никакъв случай не означава по презумпция, че го прави, за да те замени с някоя друга (освен ако мотивацията му да влиза в клубовете за запознанства, не е именно да си търси неангажиращи връзки, но така или иначе - пак казвам: това е клуб за запознанства и нищо повече - то е като да влезеш в месарския магазин и да се разсърдиш на продавачката, че не продава матраци "персон и половина", например). А пък на него дали би му било приятно да разбере, че ти си влизала там, особено ако пък той не беше?
По отношение на въпросите ти:
- Какво постигаш с това, че няма да отговаряш на СМС-ите му? Как той ще разбере, че по някакъв начин се опитваш да му покажеш нещо, при положение, че постоянно хора не получават СМС-и - въпрос на техника и на скапване на техника също - убеден съм, че и на теб ти се е случвало да пратиш, но да не получат, както и да ти пратят, но да не получиш СМС...
- Като му кажеш какво си разбрала, как ще обосновеш твоето влизане в клуба за запознанства? Може би ще му кажеш: Виж, ся, любими - нямам ти доверие и затова те дебна иззад всеки ъгъл. Или пък: Ами, реших да видя дали няма някое по-апетитно парче от тебе, пък взех, че видях, че и ти си влизал там...
Абе, изобщо - говорете, бе, хора - разберете се, в крайна сметка, кой какво очаква от тази връзка - много по-лесно ще е и на двама ви! Ако се разминавате в мотивацията си сега, то дали мислиш, че в бъдеще няма да се разминавате!? Или просто е гот да си играете на стражари и апаши и неудовлетворени принцеси...



Тема Re: как да постъпя - дайте съветнови [re: Baля]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано29.09.04 23:41



Нещо подобно преживях и аз.

Чувах мили думи от сорта на тези как благодарял на съдбата, че ме е срещнал, че съм била едно от най-милите момичета, които е срещал през живота си, имала съм може би най-красивите очи, които е виждал, и пр. баналности. Съответно бях доста хлътнала по него - наивно....

Бяхме се виждали малко пъти, няколко. Последно през пролетта. Още преди това имаше профил в сайт за запознанства, отдавна необновяван. И след срещата ни изведнъж се появи някакъв текст как търсел еди-каква си жена, и пр. Пращах му SMS, обаждах се - нищо, глас в пустиня. Знаех, че ще идва в България, но е предпочел да прекара времето си с друга/други...

Междувременно си направих профил в същия сайт с провокиращ текст, в отговор на неговия. Непрекъснато получавах и получавам съобщения как най-вероятно админите си правят гаргара с мъжете в сайта, не можело аз да съм съчинила това, или колко се превивали от смях на писанията ми, евала, и пр.

Господинът започна да напомня за себе си, аз не му отговарях. Игнорирах го тотално. Казах си, че е най-добре да прекратя това отведнъж, рязко, и без да се обръщам назад. Срещнах и човек, който е много мил и добър с мен /и който между другото знае за моя профил във въпросния сайт, но въобще не ревнува, защото ми има доверие, даже понякога с него се смеем заедно на разни бисери оттам/. Все още обаче има моменти, когато остана сама, когато се раздирам от яд вътрешно заради онзи виртуален образ, който бях идеализирала, и заради когото пропилях толкова време в очакване и глупави надежди.

В момента в профила му стои едно стихотворение, написано за мен. Имам чувството, че още повече го мразя.

По-добре врабче в ръцете, отколкото орел в небето...



Тема още инфонови [re: CondAmn]  
АвторBaля (Нерегистриран)
Публикувано30.09.04 13:05



Здравейте и благодаря на отговорилите!

Към "минаващ" и "747"
Значи аз не мога да видя какво е писал,на кого и т.н.Излиза един надпис "последно влизане" - напр. 15септември 2004 г. 20:14:26.

Освен това за мотивацията:
там има меню за вида запознанство и са изброени:неангажираща връзка,сериозна връзка ,с цел брак и др.

И двамата бяхме писали - сериозна връзка и с цел брак.И при първите ни срещи си говорихме за приоритетите ни.Той каза ,че иска дете - аз отвърнах,че и аз желая.Мисля,че така си изяснихме позициите.
Започнахме да се виждаме редовно.По всичко личеше ,че отношението му към мен е сериозно.
Затова ви казвам - просто се удивих,че го "видях" отново в сайта за запознанства.Според вас какво означава това ?
- че си търси друга - тогава защо не ми каже,че не ме одобрява?
Чувствам се някакси омърсена .

Към Комдам
съжалявам,че се преживяла това.желая ти мн щастие и светлина



Тема Re: още инфонови [re: Baля]  
Автор минaвaщ (nobody)
Публикувано30.09.04 14:00



Разбирам - питах какво е писал, защото реших, че имаш предвид клуб "Запознанства" в Дир-а. Обаче макар да не става дума за него, това пак не значи нищо. Възможно е в съответния сайт за запознанства да има много кореспонденции отпреди да се запознаете, които или да не са с цел сериозна връзка, или да са били, пък сега да му е неудобно да ги отсвири (Така де, все едно да кажеш "продадено", или нещо подобно). Разбира се, може и двете. Определено нямаш достатъчно информация, за да си правиш заключения за морала и намеренията му. Както казах, в интернет е така - ако човек прекарва много време в мрежата (А в повечето случаи именно такива са хората, търсещи запознанства по този начин), трудно може да промени навиците/поведението си тук, независимо колко сериозна (И доколкото такава въобще е възможна при подобен случай) връзка е започнал в реалността.



Тема Re: още инфонови [re: Baля]  
Автор 747 (на кого му пука)
Публикувано30.09.04 14:03



Ами, не знам какво да ти кажа; в общи линии - нямаш правилен ход... Дори и да го питаш, това би го обидило, ако не го питаш - ти се тормозиш... А всъщност той може просто да е влязъл там, за да каже на останалите: "Вижте к`во, намерих жената на своя живот, не ми пращайте повече бележки"... Така или иначе, човек никога не знае какво се крие зад ъгъла, докато не го види, а понякога е по-добре просто да мине на отсрещния тротоар...



Тема Не мислиш ли,нови [re: Baля]  
Автор nbb (весела)
Публикувано30.09.04 18:08



че си развила много бързо собственически чувства ?
Поне на мене така ми звучиш.
Какво излиза - като съм омъжена, трябва да общувам само с мъжа си ли ? А като имам повече от 100 колеги, да не си говоря с тях, защото мъжът ми случайно може да си помисли нещо ?
Щом се тормозиш от тази случка, поговори с него, без взаимно доверие нищо не се получава.



Тема Re: още инфонови [re: Baля]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано01.10.04 16:04



Благодаря за пожеланието, желая ти успех!



Тема Re: как да постъпя - дайте съветнови [re: Baля]  
АвторTyти (Нерегистриран)
Публикувано06.10.04 12:55



Според мен не би трябвало да постъпваш по детски.Поговори с него,кажи му какво те притеснява и какво чувстваш.Мисля,че ако постъпиш по този начин по който си решила рискуваш да останеш неразбрана и да страдаш!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.