Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:14 12.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Тема Образованиетонови  
Автор koiato (TBB)
Публикувано11.09.04 14:37



Поздрави на всички клубари!
Търся информация за магистратурата по психология към Великотърновския Университет. Някой може ли да помогне?
Интересуват ме изучаваните дисциплини, авторитета на преподавателите, като цяло струва ли си обучението? Ако сте обсъждали вече подобен въпрос, моля дайте ми само препратка към темата, че гледам много сте писали, а връзката ми е кофти .
Целта ми е придобия добри теоретични познания (ако може и с практическа насоченост ) по организационна психология, личностна мотивация, социално общуване и прочее подобни интересни теми, които са ми нужни в настоящата и бъдеща работа. Подадох документи във ВТУ, но взех да се колебая доколко ще си струва инвестицията от пари, време и нерви... имам още месец да се чудя преди да взема решението. Моля посъветвайте ме, дори и с ваше лично впечатление.
Предварително благодаря!



Тема Re: Образованиетонови [re: koiato]  
Автор Лeлekъфпич (V образен)
Публикувано11.09.04 20:22



Тъкмо на място...значи аз съм човека който може да ти дам диплома, ако си жена...ако си мъж ще трябва да си плащаш
Това ли питаше?
Ненапразно ми благодари предварително

Бели пеперудки, къде отлетяхте...


Тема Re: Образованието [re: koiato]  
Автор koiato (TBB)
Публикувано14.09.04 13:43



Хайде бе хора, споделете, моля ви се!
Не може нито един от вас да не е учил психология в Търново... Или може?



Тема Re: Моженови [re: koiato]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано14.09.04 16:14



Може и още как!!!

Le vieil homme part tout seul, a la recherche d'un grand poisson.


Тема Re: Моженови [re: Puzzle]  
АвторU4enia (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 11:25



Mi to i v sofeto u4at nekoi



Тема Re: Моженови [re: U4enia]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано16.09.04 16:43



Браво на тези умни главички!

Le vieil homme part tout seul, a la recherche d'un grand poisson.


Тема Re: Образованиетонови [re: koiato]  
АвторRay (Нерегистриран)
Публикувано17.09.04 12:51



Ами аз уча там, но честно казано не знам какво да ти отговоря.
Би трябвало да си наясно, че от едно задочно обучение не можеш да очакваш прекалено много. Единствено теоретични знания можеш да добиеш и то, ако "копаеш" здраво сама. Очните занятия - като начин на водене - и сега наподобяват тези от преди 10-тина години. Но може би в повечето учебни заведения е така.
Нерви едва ли ще изхабиш - може би само време и пари.
Но ако знаеш защо си предпочела тази магистратура пред обучението в друг ВУЗ, значи би трябвало да си наясно за плюсовете и минусите на избора си. Аз съм.
Можеш да запишеш първия семестър и да прецениш струва ли си или не. И да прекъснеш в случай, че не ти хареса.



Тема Re: Образованиетонови [re: koiato]  
АвторJumper (Нерегистриран)
Публикувано26.09.04 16:18



Не искам да те разочаровам ама ако си се насочил/а натам както казват в "Опасен чар" - "Лошо Седларов, лошо!"
Преподаватели - средна възраст 60 години, СССР възпитаници, обожават Дмитрий Узнадзе, нови неща като Фройд (на 100 години вече от създаването на теорията) гледат като на грях
Престиж - абе намира се тук таме някой да каже, че и това е магистратура. Имат нещо, което не знам защо наричат клинична психология, като нито се учат основите на диагностиката, нито имат психопатология, за психиатрия да не говорим, вито след завършването могат и един клиничен тест да пуснат и обработят бившите студенти. Престижа хич, го няма
Реализация - забрави в БГ за такова животно психолог, още повече щом СУ бълва по 50 магестри всяка година, за Велико Търново реализация 0
Научаване на нещо ново - както казах умряла работа.

Ела в СУ или НБУ, ама в НБУ магистърската по клинична психология е чисто психоаналитична и ако това не ти допада не става, редовно обучение е и приема мина

Jumper
/клиничен психолог/




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.