Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:14 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Depresiq i nacini za spravqne  
АвторQ (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 11:16



Molq preporacaite mi materiali za tema "Nacini za spravqne s depresiqta" bez znacenie ot ezika ili kade moga da namerq v internet nesto po vaprosa. 10x



Тема Re: Depresiq i nacini za spravqneнови [re: Q]  
АвторJumper (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 20:55



Ето това е сложен въпрос с много отговори. Ако говорим за истинска депресия т.е. говорим за психиатричната диагноза "Депресия" тя има около 40 разновидности. При някои от тях е задължително медикаментозно лечение, а при други може да се касаез за подсилен епизод на депресивно "лошо" настроение и само с лека корекционна психотерапевтична работа да се преодолее състоянието.
Материали по въпроса има много в почти всяка книга за психотерапия има, но лично аз не вярвам много на начина за справяне с помощта на книгата (отново подчертавам, че това е лично мнение!).
Предлагам да не се слага директно диагнозата депресия, а просто да се консултирате с клиничен психолог или психиатър, као смятате, че състоянието е тежко.
Всеки опит за сомлечение може доста да усложни нещата

Jumper



Тема Re: Depresiq i nacini za spravqneнови [re: Jumper]  
АвторQ (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 22:07



Az ne slagam diagnoza za stastie a tarsq materiali po temata . Blagodarq za licnoto mnenie, spodelqm go :) No mi trqbva konkretna literatyra ne prosto mneniq , vapreki ce moze bi ste e i interesno da sloza nqkoe drygo v rabotata si :)



Тема Литературанови [re: Q]  
АвторJumper (Нерегистриран)
Публикувано06.05.04 16:27



Значи:

В зависимост от насоченоста ти ти препораъчвам за започнеш (отново ако смяташ, че можеш да четеш такава литература, а не да изпаднеш в гърчове ) със произведението на З. Фройд "Траур и меланхолия". След това ако ти е интересно можеш да се прехвърлиш на В. Франкъл "За смисъла на живота". Не пропускай Елизабет Кюблер-Рос "За смъртта и умирането". За сега се сещам директно на това, но си заслужава и да хвърлиш едно-две оченца на А. Шницлер - не е психологичен, но си заслужава да се цитира и Кафка естествено

Jumper



Тема Re: Depresiq i nacini za spravqneнови [re: Q]  
Авторlink (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 16:13



Влез в http://mentalhelp.net и кликни на Depression под Featured Topics

На страницата за Депресия в десния долен ъгъл (под рекламите) има много връзки към теми като симптоми, терапии и т.н.

Преобладаващото мнение в момента е, че най-ефективната форма на терапия за депресия е Когнитивно- поведенческата (Cognitive-Behavioural Therapy) може да е добра идея да пуснеш в Гугъл по-долното търсене:

Depression and "Cognitive-Behavioural Therapy"



Тема Re: Depresiq i nacini za spravqneнови [re: link]  
АвторQ (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 22:23



Mnogo vi blagodarq naistina :)))



Тема Re: Литературанови [re: Jumper]  
АвторQ (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 22:24



Hahahahah nqma da izpadna thanks za mnenieto :)



Тема Re: Depresiq i nacini za spravqneнови [re: Q]  
Авторupla6ena (Нерегистриран)
Публикувано07.10.04 16:25



A be hora pomognete mi az sam momi4e na 18 god s dobri priqteli i lubim 4ovek do sebe si ,no sam upla6ena ot jivota i ot svoeto sastoqnie.Neznam dali tova e to4no depresiq ili e samo nqkakva paranoq no az se straxuvam.Edin primer zna4i strax me e da ida na bolnica mn me e strax ot bolnici,dori moje ni6to da mi nqma ama az 6te prepadna ot pretisnenie pred samata bolnica o6te na vxoda i vse si mislq 4e kato ida tam i 6te mi saob6tqt lo6i rezultati ako si napravq izsledvaniq.Az sam mn izpla6ena,za6toto 3 meseca gledax baba mi koqto be6e operirana ot tumor na mozaka i si mislex 4e 6te se opravi no tq gasne6e malko po malko i nemojax da ponesa agoniziraneto i.POMOGNETE MI



Тема Re: Depresiq i nacini za spravqneнови [re: Q]  
Автор Extremna (X)
Публикувано02.11.04 02:05



chrez nova depresia samoche po- silna ot minalata

................. . . . . . . . . . .


Тема Re: Depresiq i nacini za spravqneнови [re: Extremna]  
АвторQ (Нерегистриран)
Публикувано02.11.04 09:35



E blagodarq za materiala!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.