Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:12 01.07.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема kak e psihologijata v sofijskijaнови  
Авторp (Нерегистриран)
Публикувано06.03.04 17:20



ta taka...sledvam psihologija v germanija. ot tri godini. no vuznamerjavam da se vurna v bulgarija i da produlzha tam obuchenieto si, tuj kato mjastoto, kudeto popadnah, ne mi haresva i mi trjabva vuzduh. i tuj kato ne poznavam nito edin student po psih. v Sof. Uni., nadjavam se tuk da namerja njakogo, kojto da objasni dali mu haresva, zashto ili zashto ne. i kakvi sa uslovijata za namirane na rabota sled sledvaneto.
a...samo po suvetski uchebnici li se uchi.
nadjavam se da mi priznajat vsichki izpiti, za da ne se nalaga da prepovtarjam. kakvi praktiki se predlagat i ima li dostatuchno uprazhnenija sa sledvashtite mi vuprosi.
merci predvaritelno za otgovorite :)



Тема Re: kak e psihologijata v sofijskijaнови [re: p]  
Автор sema (african)
Публикувано07.03.04 08:57



Здравей,
аз съм завършила преди три години и не знам за ситуацията в момента, но:
1.По време на следването ми се учеше от руски учебници до толкова, че да се покрие необходимостта от инфо свързан с руската школа в психологоията вообще.Иначе само Америка!
2.За жалост проблемът на Соф.Униврес. е лаболаторната практика - такава няма.
3.Нямахме кой зане какви интересни практики - освен клиниците в някаква минимална степен и педагозите.
4. В България като цяло възможността за намиране на работа по специалността е много малка, и все пак някои успяват.
5. Ние след трети курс се разделихме на 4 специалности: Клинична, Възрастова(примерни имена ти давам),Организационна и... имаше ли оше една или не - убий ме сега не помня. До трети курс бяхме един общ поток и изучавахме едно и също. После се профилирахме.
6. Упражненията - скучна работа. Не си спомням някой асистент/ка да ме е впачатлил с оригиналност и знания.
Като цяло: При изследвания направени в СУ,НБУ,ВТУ и още някакъв университет - ние от софийския - няй-добри като тепоретична подготовка, а тези от НБУ - най-добри "практици". Те си имат и по-добра база, де - нали са частници.
Това е от мен. Поздрави


В раю, конечно, климат получше, зато в аду гораздо более приятное общество!


Тема Re: kak e psihologijata v sofijskijaнови [re: p]  
АвторKaлин (Нерегистриран)
Публикувано07.03.04 10:45



благодаря, добре!

Че какво им има на съветските учебници? аз бих посъветвал да разгледате сайта на МГУ и да видите за какво обучение става въпрос - разни провинциални университети като су или американските пародии са.... пародии :)))

Иначе аз не знам точно как си представяш учебния процес - но вече не се вади учебник по време на час, който прилежно да се срича и да се наизустява в рими. Свободата и демокрацията напреднаха до нивото да си учиш откъдето ти душа сака.
Работа има, това са глупости
А иначе какво е казал Курт Левин :))) (моля да се отбележи как акуратно му написах първото име) - "Няма по-добра практика от теорията"!



Тема Re: kak e psihologijata v sofijskijaнови [re: Kaлин]  
Авторp (Нерегистриран)
Публикувано07.03.04 22:45



rabota ima, tova sa gluposti
kak da go interpretiram tova, che ima ili che njama:)
suvetskite uchebnici? za poslednite 10 godini ima razni "otkritija", koito si struva da budat otrazeni:)
na drugite neshta shte otgovorja posle...



Тема Re: kak e psihologijata v sofijskijaнови [re: sema]  
Авторp (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 18:36



merci za informacijata, za tfa profilirane sled treti kurs razbiram sega, az bi trjabvalo tochno sled treti kurs da se vodja, v sekretariata ne bjaha osobeno slovoohotlivi, no pak shte proverja :)
merci mnogo



Тема Re: kak e psihologijata v sofijskijaнови [re: Kaлин]  
Автор sema (african)
Публикувано09.03.04 12:05



....разни провинциални университети като су или американските пародии са.... пародии :))) ...

Е хайде сега чак пък "провинциални" и "пародийни" - ти защо си мислиш че в мгу са върхът?


В раю, конечно, климат получше, зато в аду гораздо более приятное общество!


Тема Re: kak e psihologijata v sofijskijaнови [re: p]  
Автор sema (african)
Публикувано09.03.04 12:11



По време на цялото ми следване най-неприятната част беше ходенето в канцеларията към нашата специалност - просто кошмар, Не знам да ли е още там,но имаше една Козарска - ама тя верно беше "КОЗА" и то от класа! Много беше сложно да общуваш ст ях и вечно имаха някакъв съвет - просто да полудееш! За уреждането на всякакви административни въпроси в СУ те съветвам да се въоръжиш с най-голямото търпение на което е способна твоята същност! Успех!

В раю, конечно, климат получше, зато в аду гораздо более приятное общество!


Тема taja info naistina mi e mnogo vazhna,нови [re: p]  
Авторp (Нерегистриран)
Публикувано10.03.04 12:09



zatfa go postvam nagore :)



Тема Re: kak e psihologijata v sofijskijaнови [re: sema]  
Автор Xpиcи (ненормалница)
Публикувано12.03.04 10:27



"Козата" още си е там и тормози невинните ни душици



Тема Re: kak e psihologijata v sofijskijaнови [re: Xpиcи]  
Автор sema (african)
Публикувано13.03.04 07:35



Е, значи не съм сама в омразата си! Кажи някоя нова дивотия?

В раю, конечно, климат получше, зато в аду гораздо более приятное общество!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.