Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:00 26.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Готови ли сме да бъдем с някого?  
АвторЮлия (Нерегистриран)
Публикувано30.04.03 13:37



Не всички са готови да бъдат момче/момиче и затова повече връзки в днешно време са нетрайни и не носят никаква положителна енергия. Поради тази причина започва да се налага мнението, че Любовта е разочарование, болка и т.н.
Когато един човек се почувства готов да обича и да бъде обичан, тогава той дава всичко от себе си тази връзка да има някакъв смисъл и да бъде част от самия него, а не поредната "бройка".
Трябва да умеем да правим компромиси и да знаем кога и как да ги правим, защото всеки компромис носи след себе си редица от компромиси.
Любовта е дадена на хората (от Бог), а не на животните. Защо?
Щом е дадена на нас, следователно трябва да сме нещо повече от животните...а то напоследък може би става точно обратното.
Бъдете човеци и ще бъдете обичани!!!



Тема Re: Готови ли сме да бъдем с някого?нови [re: Юлия]  
АвторClarGrau (Нерегистриран)
Публикувано01.05.03 04:26



ti obichana li si?
poznavash li niakoi deto e gotin chovek no ne e obichan?



Тема Re: Готови ли сме да бъдем с някого?нови [re: Юлия]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано05.05.03 12:09



Ти пък от къде знаеш, че животните не могат да обичат, те ли ти го казаха



Тема Re: Готови ли сме да бъдем с някого?нови [re: няkoй]  
Авторedna (Нерегистриран)
Публикувано05.05.03 17:07



Може би трябва да започнем от любовта към себе си.
Да се харесваме такива каквито сме.
Да се приемем такива каквито сме.
Да се чувстваме комфортно в собственото си тяло и излъчване.
Да обичаме мислите си, да ги провокираме да раждат нови
приключения и предизвикателства и т.н............................
И когато ние се чувстваме оцелостени, когато нашият свят /т.е.
нещата които зависят единствено от нас и само от нас/ е подреден-
тогава е сигурно, че ще намерим точно този, който търси душата
ни от началото на времето!?!
НИКОГА НЕ Е КЪСНО - ТОЙ/ТЯ Е НЯКЪДЕ ТАМ И НИ ОЧАКВА !!!



Тема Re: I az da kaja, dege...нови [re: Юлия]  
АвторPueven4anin (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 20:24



Uiubovtq kato chuvstvo, dege, kakto pisah predi nekouko dena po-gore (sega ve4e po-doue), naj-veroiatno e evouiuirala ot rannoistori4eski adaptivni mechanizmi i ima neurologi4na i biochimi4eska osnova, dege...Si4ko ostanalo sa sociokultruno obusuoveni opredeuenia i praktiki, na bazata na koito sa se proueui ne edin iui dva poeti4ni sopoua, dege.



Тема Re: Готови ли сме да бъдем с някого?нови [re: ClarGrau]  
АвторЮлия (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 14:06



Естествено, че познавам. Това не е никакъв критерии. Малко ми звучиш (позволявам си да пиша на ти) отчаен...защо?



Тема Re: Готови ли сме да бъдем с някого?нови [re: edna]  
АвторЮлия (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 14:09



Така е. Аз съм напълно съгласна с теб. И хората, когато обичат себе си,когато е възприемат такива каквите са, тогава те могат да приемат и другите такива каквито са...



Тема Re: Готови ли сме да бъдем с някого?нови [re: Юлия]  
АвторЮлиян (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 19:20



Не само да ги приемат е достатъчно.Първо ти трябва да дадеш любов за да получиш ,па макар и една малка прашинка.А за себе си трябва да имаш уважение към на близките-тези които ти помагат без да чакат благодарност.



Тема Re: Готови ли сме да бъдем с някого?нови [re: Юлия]  
Автор ZonderKomandir (ЗондерКомандир)
Публикувано12.06.03 05:33



Любовта е дадена на хората (от Бог), а не на животните. Защо-ти повярвай ми си много зле ако мислиш така винаги ще си поредната бройка...

Не на всяка звезда живот има.


Тема Re: Готови ли сме да бъдем с някого?нови [re: ZonderKomandir]  
Автор theGhost[responded..] (в рими)
Публикувано12.06.03 14:17



що за...
?

би ли си обяснил какво искаш да кажеш
за какви поредни бройки ? .. и "как ?" ако мисли тя (юлия)...



как така навърза нещата?

.. I guess I'm learning
I must be warmer now ..


Тема Re: Готови ли сме да бъдем с някого?нови [re: Юлиян]  
АвторЮлия (Нерегистриран)
Публикувано19.06.03 08:14



Напълно съм съгласна с теб. Човек трябва да има подкрепата на близките си, защото само те остават до теб, когато имаш неистова нужда от някого.



Тема Re: Готови ли сме да бъдем с някого?нови [re: ZonderKomandir]  
АвторЮлия (Нерегистриран)
Публикувано19.06.03 10:51



Това за мен ли се отнася?
Аз въобще не се смятам за поредната бройка и никога няма да допусна да бъда. Знам, че любовта е за хората, но много от хората са се превърнали на животни. Аз не съм разочарована от никой момче, но имам чувството, че моите приятелки правят всичко възможно да бъдат просто бройка. Те не търсят любовта, а после се оплакват, че мъжете били такива, онакива...Има много хора, които предпочитат да бъдат с някого само за няколко дена, седмици и без никакво емоционално обвързване. Радват се, когато успеят да преспат с някого само за една вечер и се хвалят ...умират от кеф... а мен това ме отвръщава. Не мога да си представя да бъда с някого без да имам никакви чувства към него.
Иначе аз съм много щастлива, защото обичам и съм обичана от човека, когото аз обичам...от това по-хубаво нешо няма за мен.



Тема Re: Готови ли сме да бъдем с някого?нови [re: theGhost[responded..]  
АвторЮлия (Нерегистриран)
Публикувано19.06.03 10:56



Искам да кажа, че който мисли, че е хубаво всяка вечер да си с различни момчета/ момичета е върхана сладоледа....дълбоко се лъже. Това не е любов!!!



Тема Re: Готови ли сме да бъдем с някого?нови [re: Юлия]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано19.06.03 19:53



Колкото глави,толкова мнения

Глупостта е също толкова безграни4на,колкото и мъдростта


Тема Re: Готови ли сме да бъдем с някого?нови [re: Юлия]  
Авторmm (Нерегистриран)
Публикувано20.06.03 23:37



Тук май ми харесаха всички отговори. Не съм съгласна единствено с авторката на темата.
Първо - защо да обиждаме животните. И по-точно защо да се обиждаме на животни. Ние сме социални животни, надарени с разум. Те също се обичат. Има много видове при които двойките живеят заедно с години, а някои дори за цял живот. Защо да ги подценяваме - те са си добри биологични видове.

Бог ни е дал като дар любовта и не е поставял условия или определял правила. Те са човешко дело. Или по-точно има правила - но не ограничаващи като твоите.
Щом си намерила любовта защо така настървено критикуваш различно възприемащите я от теб. Любовта дава криле, прави те по-добър и прощаващ. Като си влюбен обичаш целия свят... Много "трябва" има в твоите изказвания.
- Вярно е, че човек дава всичко от себе си, но не за да осмисли връзката, а защото така го чувства - защото е влюбен и така му идва отвътре.
- Компромисите ги правим, защото обичаме и сме готови на всичко за другия /е... почти всичко/. А компромисите от вида "защото така трябва" или по друг начин казано компромисите като задължение - само убиват любовта.
- Освен това мисля че се смесва любовта с чистия секс /имам предвид това дето се говори за временните връзки/. Мисля че тези момичета просто търсят. Като срещнат любовта ще им мине мерака за безразборни връзки.

Мисля, че любовта ти е обсебваща и надали ще продължи толкова дълго, колкото ти се иска... И ще го приживееш много трудно.
Любовта не признава "трябва". Тя не се управлява. Тя се изживява. Пък ако продължи цял живот - чудесно! Тя е най-прекрасния човешки полет - не я поставяй в рамки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.