Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:30 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: РАЗВИТИЕ НА РАЗУМАнови [re: Mitrev]  
Авторkiki (Нерегистриран)
Публикувано22.12.02 15:43



"Дори и онзи псих с еврейските номера не смее да ни нарече психясали."

"вие" да не сте някаква каста?
мисля че имам достатъчно култура за да не привидя особената оригиналност в статията, която рекламирате от половин година с хъс на спамер.
Тя цялата се крепи на двете недефинирани понятия - опознато/осъзнато. Ако просто ги заменим с ум/емоция това ще отнеме ли от ценността на изложението?
А за света като множество представи - ами четете повечко Шопенхауер.



Тема Re: РАЗВИТИЕ НА РАЗУМАнови [re: KИPИЛ]  
Авторkiki (Нерегистриран)
Публикувано22.12.02 16:00



имам предвид никовете:

helios,os, Милков,Митрев,Начев,Psi,Танев,Недков,Пеев,Боев,Григоров,Гоцев...

и др. завършващи на ов/ев. За някои мога и да греша, но достататъчно време съм из форумите, за да преценя, че хората не си измислят никове като в казармата. Може би идеята е да се придаде фалшив академизъм на дискусията, нещо в което въпросният субект наистина се е объркал, доколкото аз все още не съм виждал електронен форум в който да се водят спорове на академично ниво - те академиците си имат по важни занимания.



Тема Re: РАЗВИТИЕ НА РАЗУМАнови [re: милeнa]  
Авторkiki (Нерегистриран)
Публикувано22.12.02 16:09



не критикувам форума, а онези които се взимат твърде на сериозно. Те са си потенциални кандидати за лудницата.



Тема Re: РАЗВИТИЕ НА РАЗУМАнови [re: kiki]  
АвторПeтkoв (Нерегистриран)
Публикувано22.12.02 20:59



Здравей,
Погледни ако искаш в клуба философия как сущия Митрев защищава една загубена кауза по същата тема :)

Весели празници !



Тема Re: РАЗВИТИЕ НА РАЗУМАнови [re: kiki]  
АвторMitrev (Нерегистриран)
Публикувано24.12.02 10:01



Според мен не може да се говори за каста, а за хора които изразяват сходни мнения.
За Шопенхауер и другите които са писали за представите моите уважения но не са разгледали представите в зависимост от информационния обмен.
Замените които предлагаш са съвсем неуместни. Понятията са от съвсем различни категории.

Не мога да разбера защо след като не взимаш отношение към темата те боли за развитието на този форум?
Или завиждаш или просто защитаваш други тези, които е редно да представиш.



Тема Re: РАЗВИТИЕ НА РАЗУМАнови [re: kiki]  
АвторKИPИЛ (Нерегистриран)
Публикувано25.12.02 08:56



Благодаря за отговора.
Погледнах внимателно и мисля че частично имаш право.
Не мога да се съглася обаче че всички фамилии са никове защото аз самият се замислих дали да не напиша своята.
Не мисля че дискусията е изобщо академична тук си прав за форумите и академиците.
Интересно защо си мислиш че идеята на форума е академично представяне?
Според мен това е фенски форум. Лицето Х си харесало нещо и го предлага на вниманието на останалите.
И аз също преди да прочета статията си казах "Ай стига бе чак пък толкоз...", но след като се запознах с нея реших да се включа във форума.

Накрая ще ти кажа че никой с никакво тикане не може да въздигне нещо, ако то самото не струва. (Изключение прави политиката където тикането е правило защото факторите не искат да са на светло.)



Тема Re: за Фройднови [re: Бoeв]  
АвторMaнoв (Нерегистриран)
Публикувано26.12.02 11:47



Мисля че има резон в казаното от теб.
Напиши нещо повече за това.



Тема МАЙ НЯКОЙ СЕ ОПИТВА ДА НИ МАНИПУЛИРАнови [re: ACCA]  
АвторПeтkoв (Нерегистриран)
Публикувано27.12.02 07:15



Veselo posreshtane na novata godina na vsi4ki !
Po nastoq6tata tema ima debat i v kluba filosofiq.Iskam da vi obyrna vnimanie na nqkoj momenti koito budqt symneniq, има пълна аналогия между дебатите в двата клуба. Eto za6to kopiram po -dolu edin moj posting poblikuvan v kluba po filosofiq po sa6tata tema.Molq Vi , pro4etete go i sami pravete izvodi.Izwiniavam se pred vsi4ki vas za piperliviq ton koito 6te usetite , no tova e sledstvie na fakta 4e niakoj hora prekaliha.
Eto postingat:

".Е.. те сега вече трябва да се защитя , няма как :) А ти се дръж , кураж ти желая :)
Не позна братко мой , не съм ограничен , по скоро би ми отивала класификация "колибарски хитрец " , ако бях ограничен нямаше да мога да открия като с лакмусова хартия че ти и Митрев сте едно и също лице, протежета на авторите на темата.Струваше си малко интелектуално напрежение да "нападна " Митрев и да следя как ти "озверяваш" (де го чукаш , де се пука) , ето ти я лакмусовата хартийка.Ако бях "ограничен" нямаше да мога да прозра едностилието в неговите и в твоите реакции. И в образа на Митрев и в образа на Кросс все си си същия - да го наречем за простота "митревщина" .Това че обичаш да лепиш кратички етикетчета и персонални класификации а по същество забравяш да обсъдиш аргументите на опонента много ярко говори за стил на едино и също лице (иди питай това в клуба по психология и там ще ти го кажат) . Ааа .. да , вие сте и там..същите..със същата тема, и там в същия стил се повиква "вижте това.. смислено е.." , и там се употребяват изрази като страхотно е ! , яко е ! , неам думи! и т.н.И там си пак ти и Митрев.Именно затова аз предвидих твоите по-нататъшни действия.Какво предвидих ли , ами предвидих че като се "задъхаш" отново ще се "смотаеш" но не съвсем , ще се смотаеш за да се появиш с нов ник "инжектоплектор" или нещо такова и ще почнеш да натриваш под новият си ник носът на Петков и да му разправяш колко незначителен и жалък бил той и колко велики били ония от статията и ония Митрев и Кросс.Е да де ама като осереш процепа отново ще изоставиш "инжектоплектора" и ще се появиш под ново име и под личност съща ( сигурно пак нерегистриран) и така до края на светът.
Тогава Петков (тоя същия "ограничения") пакще пита , "абе защо по всички теми постващите изписват по една две страници а по тази тема дето надхвърли 2000 посещения се брецва като даначе само едно " Хм..велико" или " Е..яко е" , и така до нялолко стотин брецвания от гергьовден та до коледа.И във клуба по психология по същата тема е така , ега ти съвпаденията на изключенията! "
Тогава Петков (тоя същия "ограничения") пакще пита , "абе защо феновете на тая "велика " и "яка " тема са 95 процента нерегистрирани за разлика от другите теми където са горе долу едно към едно. И във клуба по психология по същата тема е така , ега ти съвпаденията на изключенията! "
Тогава Петков (тоя същия "ограничения") пакще пита , "абе защо когато стане "горещо" и разговорите по темата тръгнат само между "митревщината " и тоя дето му се повръща от нея феновете на темата ги няма никакви да защищават "любимия отбор" , защо само тия хамелионови "Митревци" ги оставят на лъвовете да бъдат разкъсани в безпомощност , къде е аярмията от привърженици та да ги подкрепят.И във клуба по психология по същата тема е така , ега ти съвпаденията на изключенията! ".
Тогава Петков пак (тоя същия "ограничения") ще пита "абе защо почти всички фенове на темата не са взели досега участие във форума , за добро или за лоше ...И във клуба по психология по същата тема е така , ега ти съвпаденията на изключенията! "
Тия питания са убииственно оръжие , няма спасяване от него.По тези въпроси мисли, мисли много и тях се опитай да разясниш във форума а не да ми лепиш квалификации. От твоите квалификации ми пука на оная работа :) По повод на твоите "високомъдренни сентенции и квалификации" баща ми ( лека му пръст) който не бе много образован но бе мъдър човек би ти отговорил кратичко и ясничко с неговата фраза " приказваш едно нищо..", е.. аз съм малко по разточителен защото искам да ме разберат тези които четат този постинг , ако беше само ти нямаше да си губя времето стеб! "
Сега относно "невъзпитаноста ми".. на теб ти изглежда невъзпитано а на мен ми е основно средство да се противопоставям на войнстващата посредственност, нали никой разумен човек не допуска да му бъркат "отзад" и той да се прави на незабелязал.
Ето защо съм привърженик на принципа "Мара според мяра" , той се среща в следните модификации : "Според Иванчо и кафето" , "не го търси дебел че моиш да го набараш и корав ", "Ти му викаш куме Иване пък то тича за оная работа да те хване" , " в рядко лайно камък не хвърляй че плиска", лично мой принос в тази изкристализирала народна мъдрост е фразата " Кол в гъзъ " . Та така де , няма да си оставим магарето в калта и някакви тарикатчета да ни водят за носа като малоумни :)
До тук бе по квалификацията ти , цитирам : "Виждам - освен, че си ограничен си и невъзпитан." Мисля,че изясних нещата :)
Сега по другото ти заключение ( ама ти много умозаключения си направил бе човек! ) , цитирам : "Не ти, а Митрев ти е натрил носа (съдейки по твоето безсилие в дискусията). ". Ами що не го подкрепи това с някой цитат от спора бе човек , що само в типичния "митревси " стил само "брецваш" нещо и толкоз..И да ти споделя една малка тайна , това е само един автогол който си вкарваш , сега вече и тия дето не са чели диалога ни с теб под ник " Митрев" ще го прочетат и там ще видят че сте смешни .
Сега по заключението ти , цитирам : "Оценям опитите ти да търсиш поле за изява (съдейки по темите които си отворил) но си още далеч от нивото което дискутираш.". Ами питам те аз тебе ти що не вземеш да отидеш да ми разгледаш интернет страницата http://petkopetkov.narod.ru/ , там има много картини нарисувани от мен ( около 300 парчета) и да се убедиш че аз си имам поле за изява :) За мен философията е просто потребност бе браче , като хляба и като въздухът ....
Ми ако това не ти стига да разбереш , що не си издърпаш http://petkopetkov.narod.ru/shemi.hlp това е помощната система на една програмна среда разработена от мен на базата на изкуствен интелект която е разработка на колектив на които аз съм програмния ръководител на проекта и да се убедиш че поле за изяви при мен " наспорил господ".
Под секрет ще ти кажа , че аз съм електроинженер и "хляба насущни" си го изкарвам не от писане на постинги.... :), не чакам някой да ме съзре в форума че да ме цани на работа :)
С последното отговорих и на съмнението ти цитирам : "Доколкото виждам в този форум грубият език е изключение на надоразумения като теб... " , отговорих ти братко че не съм недоразумение а съм една прагматична реалност която в свободното си време се отдава на необходимостта си да поглежда към "звездното небе над себе си или към бездната вътре в себе си" , това май бе цитат от Гьоте ама забравих , едно ли е да помни човек :)
Айде да видим ти сега какво пак ще "брецнеш " :) И ако се смотаеш като преди под никът "Митрев" това ще потвърди изводите ми по горе , че като се "задъхаш" и офейкваш .Правилно, когато човек се осере единственното разумно нещо което може да направи е да се "оттегли" :)
Накрая искам да те помоля да разграничиш това че аз като опонент съм в другия лагер , като човек не те приемам като враг , в реалния живот бих ти се притекал на помощ ако е нужно . Тук обаче е като в бокса , трябва или да нокаутираш противника или той ще го направи. Пък и в края на краищата , трябва тези наши скучни постинги да ги правим по -четими нали , така че малко хумор не е излишен.
весели празници ! "



Тема Един от манипулаторите си ти!нови [re: Пeтkoв]  
АвторSlav (Нерегистриран)
Публикувано28.12.02 07:52



1. За нерегистрираните. Ами що не се разгледаш кои са регистрираните.
След като ги види човек му се отщява да се регистрира.

2. Това че тук идват повече неригистрирани говори за нивото на темата.

3. Доколкото виждам ти самия си лачен цървул и то обрензан.

4. Та направих си труда да погледна предлаганите от теб адреси където "блести" твоят талант.
Там направо се изгорих от "ярката светлина"...

!!! Препоръчвам на всички които проявят и най-малък интерес към твоите постинги да ги посетят (адресите ти) за да разберат защо не спираш с тъпотията!

ТАЗИ СТАТИЯ ТИ СРИВА ТРУДА НА ЖИВОТА И ОТ ТОЗИ МОМЕНТ НАТАТЪК ЩЕ ТРЯБВА МАЙ САМО ДА РИСУВАШ... и да пишеш постинги...(тъпотии и простотии)

5. Въпросните Митрев и Кросс от "философия" са ти го казали същото само че по културно и дипломатично. Налага се въпреки нежеланието ми да се включа и аз.

ТИ ЗАРАДИ ЕДНА ПРОВАЛЕНА СВОЯ ИДЕЯ СИ ГОТОВ ДА СЕ ПРОВАЛИШ ИЗЦЯЛО!
ЯВНО СИ КРАЕН (което означава ограничен) ЧОВЕК!

6. Доколкото виждам целиш да изместиш вниманието на посетителите от темата на форума.
ТОВА Е ТВОЯТА ГЛАВНА ЦЕЛ! АКО БИ МОГЪЛ НАПРАВО БИ ДРАСНАЛ КРЪСТ НА ТОЗИ ФОРУМ. АКО БИ МОГЪЛ БИ ВЪРНАЛ И ВРЕМЕТО НАЗАД И УБИЛ АВТОРЪТ И.

НО НЕ МОЖЕШ!

Та като си лачен цървул поне си лъсни ... речта и намали лайната в нея!



Тема ЗА КОРИСТНИТЕ ЛИЦА ТУКнови [re: ACCA]  
Авторmetala (Нерегистриран)
Публикувано28.12.02 08:54



Не се карайте бийте се!

Така по бързо ще се реши спорът.

Защо не си обявите дуел с дървени триони... ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.