Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:55 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема АМИ ДОБРЕ , ПОЧАКАЙ 100 години :)нови [re: Slav]  
Автор Пeтkoв (ентусиаст)
Публикувано09.02.03 15:31



Готово , почвам да го правя , ама ше чакш ли ? Трябва да почакаш малко баш сега в момента съм зает с дуга работа , пишкам..:)

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!


Тема уффнови [re: Пeтkoв]  
Авторili (Нерегистриран)
Публикувано10.02.03 00:56



Пак статията и пак Петков. Абе майна като те затапят трай си. Какво си се настъфърчил. Ти май само да цвъкаш и да пишкаш можш.



Тема ЩЕ ВИ МОРЯ КАТО ХЛЕБАРКИ :)нови [re: ili]  
Автор Пeтkoв (ентусиаст)
Публикувано10.02.03 01:51



Ей тука на ,
Ти копирам същите постинги :
това е до Ленор (пита човека и аз му одговарям) :
Да ти обясня накратко , аз отдавна гледам тук сеир и всявам УЖАС у бутачите на темата , превърнал съм се в нещо като персонално плашило за Митревщината :)
Статията като цяло не е лоша , има в нея градивен момент.Направен е опит да се въведе някаква класификация в областа на познанието..До тук добре .. само че когато са правили класификацията са отворили вратичка за идеализма в науката , замирисало е на "отвъдно".. Защо ли .. ами защото когато класифицират "осъзнатото неопознато " те го наричат вяра , волна или неволна грешка но не намекват че тук трябва да се причислят и човешките заблуди породени от мистични подбуди на психиката -психиката на човекът не е съвършен инструмент и се подвежда бързо от внушения , свидетели сме как често ни манипулират медий , медийни реклами , филми и т.н. Сега се заговори и за НЛП -машина за моделиране на човешката психика..
По нататък в статията се стъпва съвсем на идеалистическа основа като се търси не човешкия разум а онова което стои под него...????....!!! БОГ ?? какво ??..
Та те такива ти ми работи , ей за това се осираме и опикаваме толкова ти му време тука , ма и аз ги бактисах , май ше зема да ги оставя , да си останат без плашило па да правят какво си щът :)


И ето ми и другия постинг кум тебе ИЛИ :




Е.. сега какво :)

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!

Тема до Хлебаркитенови [re: Пeтkoв]  
Авторili (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 10:49



"ХЛЕБАРКИ" умирайте БЕ Петков така иска ...
Петковче идеите умират само когато са доказано неверни!



Тема ДА ВИ ПИКАЯ НА ИДЕИТЕ..нови [re: ili]  
Автор Пeтkoв (ентусиаст)
Публикувано13.02.03 17:35



Те па едни идеи , с онази си работа да ги сочиш ..:)
То по тази логика всяка игубена овца дето си е затрила вратницата и блее по чужди вратници може да си въобрази че има идея..как да се пребере в къщи при стадото..

"Недей да блееш по чужди вратници като не знаеш по кой свят блееш..."- хародна мъдрост :)
доскоро !

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!


Тема Пристрастието е заблуданови [re: ACCA]  
Автор mila (непознат )
Публикувано14.02.03 01:11



Тука както виждам всички са пристрастни. Едни са фили другите - фоби. Дълго време мислих защо е така. Оказа се че отговорът е във въпросното развитие на разума. Този човек колкото и да го опрекваме в това или онова е казал много точно че вярата ограничава развитието. Е господа сега се замислете в какво да вярвате ! Какво ви ограничава и какво не в развитието ви?
/Тези мисли не са за невярващите в развитието./



Тема ДАЙ БОЖЕ ДА Е ТАКАнови [re: mila]  
Автор Пeтkoв (ентусиаст)
Публикувано14.02.03 02:10



Дано да е така , дано в разбиранията си автора да не стъпва на идеалистически основи и дано да смята че вярата е спирачка на развитието..Дано.. Само че аз като гледам как идеалистите бутачи на темата па и самия автор търсят така старателно "онова дето стои зад разума " все ми се чини че работата ще се изплесне в друга посока ..
доскоро!

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!


Тема Re: ДАЙ БОЖЕ ДА Е ТАКАнови [re: Пeтkoв]  
Автор mila (непознат )
Публикувано17.02.03 03:06



Съгласна съм че в статията е писано между редовете. Всеки чете това което иска. Всеки разбира каквото и както може...



Тема ДА ДЕ, ИНАЧЕ ЗА КАКВО ЩЕ СЕ ПСУВАМЕ :)нови [re: mila]  
Автор Пeтkoв (ентусиаст)
Публикувано17.02.03 03:38



Анджак така де..между редовете ..., че да могат читателите да си го тълкуват...:) , кой както му е угодно..те това се казва "универсална теория" ..
и на атейстите им капе мед на сърцето , и на вярващите им е кеф че има кой да им развинтва фантазията , па и тука в темата да има за какво да се псуваме ..:)
доскоро!

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!

Редактирано от Пeтkoв на 17.02.03 03:44.



Тема Тази статия е ключова за разбирането на разуманови [re: ACCA]  
АвторReaLogy (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 03:37



С риск да бъда причислен към филите в този форум трябва да кажа че тази статия е ключова в няколко посоки свързани с човешкото развитие.
1. Направената класификация на мисловните процеси
2. Направената класификация на представите
4. Информационния обмен като база
5. Разделянето на Вярата от Познанието и Символизма (неясното)
6. Рзвитието на разума като процес
7. Разумът като обект (или явление?)
Искам да призова участниците да мислим и коментираме по съществото на материала а не да търсим спора за абсолютното и относителното, материалното и нематериалното и пр.
Успех на Форума!




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.