Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:25 26.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема УМОРИХ СЕ.. ПОВЕЧЕ НЕ МОГА И НЕ ИСКАМ..нови [re: STRONG]  
Автор Пeтkoв (член)
Публикувано29.01.03 09:08



"Уморих се
повече не мога ... и не искам..
вътре в мен догаря огън..
а отвън с вода се плискам."
Ти наисти на си решил физически да ме изтощаваш? Това ми прилича на съдизъм.. Иначе как да разбирам това че ти в огънят виждаш само енергията а не виждаш процесът на неиното превръщане от един вид в друг , как е възможно да бъркаш процесът на преобразуване със самото преобразуващо се . Как можеш да бъркаш разходката с разхождащия се. ? Ега ти!
Вземи се позамисли малко , в края на краищата си от рода Хомо Сапиенс , не си коза или пуйка .

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!


Тема Почини и помисли синови [re: Пeтkoв]  
АвторSTRONG (Нерегистриран)
Публикувано03.02.03 01:48



Драги ми Петков, не съм съдист и не мисля злото никому.
Просто виждам грешките си и се уча от тях. Старая се да виждам и грешките на другите и също да се поучавам.
Петков ти грешиш в няколко основни момента.
1. Макар и нещата да са част от цялото те са различни.
2. Съществените различия могат и трябва да бъдат основа за систематизация.
3. Трябва да се прави разлика между съставни и производни.
4. Всичко тече всичко се променя (развива!). Законите за запазването са илюзия на теоретиците. Такива случаи обективно не съществуват в реалността. Самата реалност (вселената) доказано се разширява и така губи енергия...
5. Всичко което става , става за сметка на нещо... Нищо не идва от нищото.
Та когато стигнеш до нищото ще осъзнаеш че за да те има там не е нищото а всичкото.
Мога да продължа с констатациите, но няма смисъл. Ти просто не си мръдваш мислите :-(...



Тема АБЕ КАКВО ДА МИСЛЯ..нови [re: STRONG]  
Автор Пeтkoв (ентусиаст)
Публикувано03.02.03 10:34



Какво току ме съветваш да мисля..То при мене мисленето си е природна даденост , толкова ми е лесно като ходенето по малка нужда ... Аз проблеми с мисленето нямам.. Просто не искам да мися колко дявола има на върхът на една игла защото си знам от дядо си че дяволи няма ( дядо ми беше голяма работа .. той беше спец по дяволология :)
Мързи ме вече да ти разяснявам едно и също , ей ти линк па чети :


айде доскоро !

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!

Тема Духовете се раздвижиха :-)нови [re: ACCA]  
Автор mila (непознат )
Публикувано03.02.03 13:59



Тази статия раздвижи духовете. Материалистите си мислят че тя е новата кибернетика на мозъка, а идеалистите - че това е нематериална визия за разума.
Аз много мислих по този въпрос. Накрая реших че какво се има предвид в статията ще ни каже самия автор. Просто му писах с молба да засегне въпросът в следващата си статия. Той ми отговори утвърдително, но не каза кога ще го строи.
А всички ние няма какво да чакаме а трябва да работим по въпроса. Аз вече се амбицирах и започнах да трупам материали и за нематериалните виждания и за материалните такива за разума.
Нищо не бива да се отхвърля без да е категорично доказано обратното!



Тема АЗ ПЪК ТВЪРДЯ ЧЕ ИМА ЗЕЛЕН ПОДЗЕМЕН КАМЕНОЯД :)нови [re: mila]  
Автор Пeтkoв (ентусиаст)
Публикувано03.02.03 18:07



АЗ ПЪК ТВЪРДЯ ЧЕ ИМА ЗЕЛЕН ПОДЗЕМЕН КАМЕНОЯД :)
И само да сте посмели да отхвърлите твърдението ми преди да сте успели да докажете че няма ТАКОВА ЖИВОТНО:)
доскоро!

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!


Тема ЗЕЛЕНИЯ ПОДЗЕМЕН КАМЕНОЯД си ТИ!нови [re: Пeтkoв]  
АвторSlav (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 00:57



Прав си Петков. Има такова животно. Хайде сега докажи че няма!



Тема АЗ МОГА ДА ТИ КАЖА ТИ КАКВО СИ ...нови [re: Slav]  
Автор Пeтkoв (ентусиаст)
Публикувано04.02.03 05:10



Здравей ,
Седни ей така и се поразмисли .. Сам ще стигнеш до изводът че постингът ти беше лишен от смисъл .. Това аз го наричам простичко " духовно мизерие , липса на мисъл ,замръзване на мисълта " Какво бих могъл да коментирам по отношение на такова явление ...Единственното което мога да добавя че тези
инфалтивни резултати от воденето на дебата са пряко следствие от инфантилно представената тук тема и от липсата на каквато и да било посока за разумно водене на дебат, нищо не е случайно..Тук се търси черна котка в тъмна стая при положение че тя въобще не е там..
доскоро!

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!


Тема о НЕРАЗУМНИ поради що отхвърляш РАЗУМА ?нови [re: Пeтkoв]  
АвторSlav (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 08:10



Твърдите материалисти като теб никога не са успели да мръднат по нагоре от носа си. Там онова или е пихтиеста маса или - невронна мрежа по съвременному. Само че и най-големите невронни мрежи си остават мрежи и нямат и капка разум.



Тема ПРОБЛЕМЪТ ТИ Е В ОГРАНИЧЕНОСТА НА ПРЕДСТАВИТЕ..нови [re: Slav]  
Автор Пeтkoв (ентусиаст)
Публикувано05.02.03 09:08



Здравей,
Тя така като стане и поп Кънчо не може да я оправи..
Твоя проблем е в това че не можеш да схванеш , липсва ти възможноста абстрактно да обхванеш конкретното..Твоя проблем е много личен.. тренирай абстрактното си мислене , за да видиш функционалноста на системата наблюдавайки нейните елементи се иска интелектуален подвиг,търси вътре във взаимовръзките, те не се виждат с очите ,те се виждат само с вътрешното око..Ти не можеш да уловиш как от един човек и от една пътека може да се роди такова неуловимо нещо като разходката , което само по себе си не е нито човека , нито пътеката.. то просто е разходка на разхождащия се човек..
Такива ти ми работи братко...Трудно ще ми бъда да ти помогна , май сам ще трябва да го сториш.. Дано да успееш :)
Щото е много тъжно да говориш за разум а да не можеш да го използуваш :)
доскоро!

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!

Редактирано от Пeтkoв на 05.02.03 09:12.



Тема Re: ПРОБЛЕМЪТ ТИ Е В ОГРАНИЧЕНОСТА НА ПРЕДСТАВИТЕ..нови [re: Пeтkoв]  
АвторSlav (Нерегистриран)
Публикувано09.02.03 11:11



Hi,
тук не става въпрос за абстрактно мислене а за най-нормален анализ на фактите! Пропускаш че въпросният разхождащ се човек носи глава на раменете си и тя не е празна а изпълнена с мозък който пък не е просто пихтиестата маса която остава след смъртта а носител на разума!
Ако си толкова прав колкото ти се иска вземи направи нежива (техническа система) която да е идентична поне с най-нисшите живи същества. По нататък може да успееш да стигнеш и до разумен хуманоид който както виждам съзираш само с третото си око което пък аз хич не го виждам. Май си вярваш на третото око...




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.