Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:52 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: ПЛЯССС Е ЗВУК шляпане по дупето на STRONG!нови [re: STRONG]  
Автор Пeтkoв (член)
Публикувано25.01.03 00:31



А ти можеш ли да опровергаеш обратното :)

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!


Тема Re: ПЛЯССС Е ЗВУК шляпане по дупето на STRONG!нови [re: STRONG]  
АвторStalker (Нерегистриран)
Публикувано25.01.03 14:15



"Да осъзнаваш означава да променяш същността си."
Каква е тази велика глупост?! И особенно следващата:
"ЧОВЕК ОСЪЗНАВАЙКИ ПРОМЕНЯ СЪЩНОСТТА СИ, СТАВА ДРУГ ЧОВЕК."
Абе, хора - ОСЪЗНАЙТЕ СЕ (определете се)!
Осъзнаването не променя СЪЩНОСТТТА на ЧОВЕКА!
Иначе давайте да правим училища за левитация - така да се ОСЪЗНАЕМ, че ДА ПОЛЕТИМ!!!
Направо ВЕЛИКО!
Осъзнаването определя индивида КАТО ЕДИНИЧЕН НОСИТЕЛ НА РАЗУМА (ако на някого все пак му е останал такъв!)!
Ха със здраве!



Тема Stalker шляпана по дупето на STRONG!нови [re: Stalker]  
Автор Пeтkoв (член)
Публикувано25.01.03 23:03



Браво Stalker,
добре го шляпна и ти че на мен ми умаляха ръцете :)
доскоро !

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!


Тема Парен Чук в Боклукнови [re: Stalker]  
АвторSTRONG (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 10:23



Мой човек, представи си че нещо не си осъзнал и мислиш че такова нещо не съществува или пък е невярно. Ти до осъзнаването на това ще отричаш истината. В момента когато вече си го осъзнал съвсем спокойно ще кажеш ДА БЕ ТАКА Е и толкоз. Ето как от ЧЕРЕН ставаш БЯЛ! Ако това не е промяна в същността... то какво е?
Авторът на статията много правилно е уловил че по отношение на мисловните процеси (в разума) материалните закони не важат. Там има други закони и човека се е опитал да изведе най-важните от тях.



Тема Re: Парен Чук в Боклукнови [re: STRONG]  
АвторStalker (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 13:06



Връзка м/у мисловните процеси и разума има, но ТЕ НЕ СА РАЗУМ!
Много наивно, много наивно ...



Тема Re: Парен Чук в Боклукнови [re: Stalker]  
АвторSTRONG (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 01:14



Мисловните процеси формират разума. Те не са разум. Не си измисляй идиотщини които никой не е казал.



Тема АВТОРЪТ БИЛ КАЗАЛ..нови [re: STRONG]  
Автор Пeтkoв (член)
Публикувано28.01.03 02:03



Какво е уловил бе , уловил е едно нищо!
" Авторът на статията много правилно е уловил че по отношение на мисловните процеси (в разума) материалните закони не важат. Там има други закони и човека се е опитал да изведе най-важните от тях."
Ми какви са тия глупости бе човек (доказване чрез улавяне) , ми мисловните процеси са материални процеси(щот процесиращото е материално ей за тва) , как може за материални процеси да не важат материалните закони ?Ми къде са му изследванията и опитните резултати дето да ги противопостави на позициите на психолозите? Ми я му прасни 300 грама материална водка че да ти размъти свсем материалния мозък и тогава седни изследвай важат ли материалните закони в мисловните процеси или не важат.. Срам и позор за цялото научно племе ! Да се маавате от тука че мърсите клуба!
доскоро! И извинявай че малко съм емоционален .

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!

Редактирано от Пeтkoв на 28.01.03 02:14.



Тема NEMATERIALNOTO E FAKTнови [re: Пeтkoв]  
Автор OSS (непознат )
Публикувано28.01.03 12:16



Крайно време е грубите материалисти да започнат да уважават и инакомислещите. Вече много учени говорят от атомно ниво нагоре за материя, от атомно ниво надолу - за енергия, а за всичко което не се вписва в тази схема - за енергоинформационен обмен.
Много точно е казано че материалните закони не важат за развитието на разума.
Ако твърдиш обратното дай доказателства че законът за запазването важи за разума. Ако искаш можеш да продължиш и със законите за симетрията и т.н. Накрая ще видиш че не само че не би могъл да ги отнесеш към разума ами че те изобщо тук нямат никакъв смисъл! Разумът е нещо друго. Той не е нито енергия, нито материя защото щяхме да го събираме след умиращите и да го преливаме на малоумници като теб.
Ако искаш да се задълбочиш по въпросите за законите можеш да се заровиш в квантовата физика и да видиш какви проблеми има там. Вече някои закони за запазване е доказано че тук не важат а над другите е надвиснала същата угроза.
А Петковците като му люхнат една материална водка могат само да блокират материалните процеси в мозъка си но не и да развиват разума си.
В статията правилно е написано че разумът не е мисловните процеси и дори представите. Той е онова което Петковците не са осъзнали че са.



Тема ИМАШ ХАЛЮЦИНАЦИИ МОЙ ЧОВЕКнови [re: OSS]  
Автор Пeтkoв (член)
Публикувано28.01.03 18:08



Абе човече , що се отплесваш ..
Това над чатала на баба ти било вещество па това под чатала и енергия а това дето не се вписва в тия две схеми било онова ценно нещо дето е между чатала и :)
Стига с тия глупости бе човек , стига че ше станете за смях. Не било по врат ми по шия..ми каква е разликата между енергоинформационен обмен и между материален процес , май никаква :)
Не му харесвали материалистите ! Ми голям праз като не ти харесват . То тая вселена братко има една единственна плънка и тя се нарича материя .
Ми каква е досегашната представа за материя и неините две форми на проявления вещественна и енергиина (полева) и тия дето ги баучиш там за над чатала и за под чатала . Ако пък искаш да кажеш че този енерго информационен обмен се извършва без участие на двете основни форми на материята (веществото и енергията ) тогава си па съвсем гола вода кладенчова. Тогава ще трябва да ти кажа че си тъп като галош за да не можеш да схванеш че енергоинформационният обмен не може да мине без енергията така че схемата за процеса и процесиращото си е все същата(не моиш избяга от нея , спасу нема) ми вие не сте нещо наред .. Много учени говорели.. кои са те бе ? Рангелов ли ? Мале, мале...
Търкулнало се гърнето та си намерило похлупака , какъвто автора на темата , такъв и Рангелов ( и единия и другия не е ясно какво е материя и какво е материален процес.)
Разумът не бил нито енергия нито вещество. Ми не е разбира се , той е материален процес имащ за основа именно тия две нещица дето не е , процес на промяна на тия неща , материален процес. И зад него не стои нищо друго освен ей тия нещица веществото и енергията . А така ! Па вие си лапайте мухите да разберете какво е това дето стои зад него и се ослушвайте не бръмчи ли , ако забръмчи значи ви е бръмнала муха в главата :)
Огънят също е процес , горяща слама .. гори си и толкова , изгори сламата и огънят тю тю изчезва.. не можеш да го събираш с черпака по двора..:)Процесите имат тия способности да започват в едно , да се пренасят в друго и т.н. Ама на никои глупак не му е минало на ум да каже че материалните закони не важат за огънят като процес защото огънят имал способноста да угасва , не се съхранявал.
Абе аз ви разбрах , от самото начало ви разбрах , някакви отчаяни илюзионисти сте , и най жестокото е че сами се мамите от илюзиите си . Блаженни са верующите. :) .
ДОСКОРО :)

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!

Редактирано от Пeтkoв на 28.01.03 18:14.



Тема ИМАШ ХАЛЮЦИНАЦИИнови [re: Пeтkoв]  
АвторSTRONG (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 23:41



Петков явно изобщо не отбираш от физика. Точно този пример с огъня изобщо не върви да се сравнява с разума. За огъня Петков както и за материята важат законите за запазването. Та енергията излъчена от горящата сламка ако имаш (разбира се) с какво спокойно можеш да си я събереш и пак да си я ползваш. Докато за разума това не важи. Тук процесите са необратими. Законите за запазването досега не е доказано от никого че важат за разума!
Междувпрочем законите за запазването на микрониво (квантовия свят) са твърде съмнителни а някои вече се изпортиха.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.