Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 26.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: РАЗВИТИЕ НА РАЗУМАнови [re: Mitrev]  
Автор Пeтkoв (непознат)
Публикувано31.12.02 19:22



О, мой човек , ти жив ли си .След оня интелектуален пердах дето ти хвърлих мислех че си умрял.Ама явно и ти като котките имаш по десет живота и носиш на бой:)
И като гледам пак ми идеш да разправяш какъв лош и човекоядец съм ама забравяш да дадеш някакъв смислен одговор на камарата въпроси дето ти отпрах по същество .Я виж какво си казал до сега по същество , казал си едно голямо нищо.Айде мисли мой човек и отговаряй че работата не е добре, много съмнения и въпроси се натрупаха, ти вместо да се заемеш с тях си се вторачил в мене като луда крава в телето си, няма файда от тая работа :)
А затова дето съм канел хората да вземат участие в темата "Разширение на скандала" от форума философия ще кажа ясно и точно . Да каня ги защото има там една научна хипотеза, сериозна работа , не на петел шията.По такава тема си струва да се поразмисли. Какво сме виновни че прасетата имат лоше отношение към фундаметалните проблеми на битието и визшата математика и всички които се занимават с тези неща им изглеждат умопобъркани. Това е проблем на прасетата а не на математиците и философите:)
Митрев , Митрев , да бях искал бог да те прати навръх нова година немаше да те прати ! Добре че се появи че без тебе бе ми доскучало.
Весела нова година !
P.S. И забележи че се регистрирах , да не ми крадете повече никът :)

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!


Тема Re: РАЗВИТИЕ НА РАЗУМАнови [re: Mitrev]  
Автор Пeтkoв (непознат)
Публикувано02.01.03 04:35



"Многоуважаеми" Митрев , видя ли бе , видя ли бе че доживя времето в тази жалко подбутвана тема да се включи и един регистриран , аз съм регистрирания тъй че стига си ме оплювал ! :), Айде , имаш една бройка от регистрираните , кефи се !
ЧНГ :)

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!


Тема Re: РАЗВИТИЕ НА РАЗУМАнови [re: Mitrev]  
Авторkiki (Нерегистриран)
Публикувано07.01.03 20:32



казваш представите във връзка с "информациония обмен". Добре ще взема някакво отношение под формата на въпроси. Тази статия не дава отговор на никой основен въпрос:
1) какво се разбира под информация? Аз съм информатик и за мен тя си е една субективна величина, имаща съществено отношение към едно друго понятие - "очакване". То пък от своя страна е сформирано от пасивни наблюдения(чувства) и воля(искане). Материалистите наблягат на първото, а идеалистите на второто. В единият случай представата е спомен, а в другият - мечта. Както "материалното", така и "духовното" са представи. НО какво от това?
Подозирам, че ти имаш предвид нещо друго, та затова питам.
2) какво е разум?
3) разумът, ако го има, развива ли се?
4) ако той се развива, кой е безусловният критерий за това? С какво по-точно се измерва това развитие?. В една непозната вселена обитавана от хиляди същества, как да разбера кои са "разумни" и кои не?
5) Най-вече държа да ми обясниш каква е разликата между "опознато" и "осъзнато"? Или трябва да ги разбирам като интуитивни понятия, по подобие на душата и тялото ?
Надявам се този път да съм писал по темата.



Тема Re: РАЗВИТИЕ НА РАЗУМАнови [re: Пeтkoв]  
Авторkiki (Нерегистриран)
Публикувано07.01.03 20:39



Погледнах. Както във философия, така и тук, освен всецарящата "митревщина", открих и един Петков. Та вие сте един дол дренки. Вашето дебело его и влюбеност в собствените идеи ми закрива почти целият кръгозор! Или може би интересни неща наистина няма?



Тема Re: РАЗВИТИЕ НА РАЗУМАнови [re: kiki]  
Автор Пeтkoв (новак)
Публикувано08.01.03 00:00



Здравей,
Прав си , влюбен съм в идейте си , не отричам.Моля хората да споделят своето мнение относно тях, да спорят, да отричат, да изясняват.Е ... ,това да ми е косурът.Яд ме е това , че е имало и по-големи "смотаняци" от мен дето са изгорели живи на кладата заради своите идеи , ега ти самовлюбеното его дето са имали :).И като се позамислиш и до ден днешен тия "смотаняци " заемат целия хоризонт с идеите си, няма въздух за дишане от тях :)

използвам случая да ти копирам един мой постинг до теб от клуб философия

по повод на мнението ти че "Проблемът на една затворена вселена е, че че тя сама за себе си няма нито "маса" ,нито "обем" ,нито "форма" ,нито "възраст"! Тъй като не съществува нищо извън нея което да ги измери."
Ето отговорът ми :
"Аз пък мисля че извън вселената винаги няма нищо , ако би имало нещо то значи че ние приемаме част от вселената за вселена !
Така че отворена, затворена... все тая :)
А ти как мислиш ,существува ли извън вселената нещо? "
Копирах постингът си тук тъй като ти рядко идваш във форума философия и може да не го прочетеш .
Бъди здрав !

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!


Тема Re: РАЗВИТИЕ НА РАЗУМАнови [re: kiki]  
АвторMitrev (Нерегистриран)
Публикувано11.01.03 11:01



Първо спрете да се обръщате към мен като че ли съм автор на статията. Чест би било за мен дори да познавам авторът но засега комуникацията ни е еднопосочна - аз пиша той не отговаря...

1. Информацията според мен непосредствено трабва да се свъзва с информационния обмен. В най-общият случай всичко което може да се възприеме като форма на информационен обмен е такова.
Това не означава че тук е само комуникацията между хората. Такава има и между животните, някои твърдят че и между растенията, а кой знае може би и до най-ниско ниво...
Не случайно днес е модерна темата за енерго-информационният обмен.
Това е моето виждане по въпроса. За това на авторът на статията можем да съдим само по онова което е писал.
2. Разумът според мен е на всички нива. Т.е. разум имат и животните и растенията и може би най-нисшите форми...
3. Разбира се че разумът се развива, ако не бе така ти щеше ли да задаваш този въпрос...
4. В статията много точно е посочено че разумът се развива в две посоки. Аз изцяло съм солидарен с написаното там.
5. Тук не мога да взема сериозно отношение. Само мога пак да препратя към статията.
Там авторът е написал какво разбира под "опознаване" и "осъзнаване".
Мога само да констатирам че класификацията на мисловните процеси на базата на информационният обмен е фундаментална. Тя е най-обща.
Ако ти имаш по-добра дай-да я видим.

И стига сте ме титолували за автор на статията може би затова авторът не ми отговаря.



Тема Re: РАЗВИТИЕ НА РАЗУМАнови [re: Mitrev]  
Автор Bylgarinyt ()
Публикувано12.01.03 00:56



Е добре, де. Всичко е много хубаво. Статията е интересна. Добре структурирана с изгладен стил и ясни дефиниции. Даже и баба ми би я разбрала (баба ми е много умна! :-)
Но наистина - с какво се занимават когнитивистите? А невролозите (енцефалолозите)? Там тия идеи за информацията и разума са базисни. Особено при първите.
Аз обаче не съм съгласен с автора за много неща. Особено за фетишите и вярата. Нещата имат пряка връзка с чувствата, а там последните не се споменават въобще.
Странно... Все повече и повече хора отричат природата на чувствата. Все едно ги няма?!?! Да не би човечеството да е надвиснало над бездната на ахедонията?



Тема Re: за Фройднови [re: Бoeв]  
АвторHTTG (Нерегистриран)
Публикувано14.01.03 08:17



Фройд е мислил само с долната си глава...
Добре че не е бил жена че нямаше да има с какво да мисли изобщо.



Тема Re: РАЗВИТИЕ НА РАЗУМАнови [re: Bylgarinyt]  
Авторпeпepyдka (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 06:58



аййййййй,ти билгаринит/май си псевдо българин/,ма ти все тъй на опак на вси4ки ли се трябва да се опъва6 бе?като магаре на лед са опава6,мама му стара



Тема За хоратанови [re: metala]  
АвторNix (Нерегистриран)
Публикувано17.01.03 15:45



Хората са користни същества!
Дали става въпрос за едене пиене и е.... или за идеи те са все едни и същи.
Всеки иска най-хубавото да е негово. Ако не може то тогава чуждото се обявява че не струва и пак нашо лошо няма :)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.