Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:43 20.09.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема на сериозно за разбирането между хората.  
Автор lmBlack (hladnokryvnia)
Публикувано26.03.02 00:01



Какво пречи на хората да се разбират?
Този въпрос съм си го задавал често, откакто прочетох "Градът" на Артър Кларк, а това беше доста отдавна.
Проблема е , че някои хора считат единствено себе си за универсално мерило за правилност във всичко и дори не се опитват да погледнат през очите на човека срещу тях, не се опитват да почувстват неговите чувства, не се опитват да усетят неговите мисли, е как тогава да го разберат ?
Щом виждаш само маската на човека и не се опитваш да разбереш какво стои зад нея, приемаш маската за същнтостта на човека, а това далеч не е истината. Да правиш някакви изводи на база повърхностни впечтления и да ги приемаш за фундамент на отношението ти към даден човек според мен не води до разбиране, а до грешна предубеденост, която пречи да видиш човека в неговата цялост, с неговите добри и лоши страни и да го приемеш такъв какъвто е в цялото му разнообразие.
Да си обзет от фикс идята да го направиш свой образ и подобие , защото не харесваш някоя негова черта, е доста егоцентрично. Добре да речем, че успееш в това си начинание, колко време ще се наслаждаваш на творението си? Докато разбереш, че за това си има огледала и ти е писнало да виждаш само собственото си отражение, където и да погледнеш!
Хватката е в това да разбереш различните от самия теб и да го приемеш за нормално, и то да ти даде нов извор на вдъхновение, за да можеш да обогатиш собственните си идеи с идеите на другите, а не тотално да отричаш всичко различно.
Да приемаш хората в тяхната цялост без да игнорираш нишо от същността им според мен само ще помогне за разбирането. Естествено не може да се очаква, че ще получиш взаимност, но поне е едно добро начало към взаимното разбиране, към съпреживяването ...
А вие какво мислите по въпроса ?



Тема Re: на сериозно за разбирането между хората.нови [re: lmBlack]  
Автор Aceн (cтyдeнт)
Публикувано26.03.02 00:15



temata ti e sa forum "Moral i etika"...

lipsata na "rasbirane" pomejdu ni e geneticno salojena v "programata" ni i sozialno- psychologiceski bih objasnil fenomena s neobhodimata "konkurenzia" i borba pomejdu ni sa da ima rasvitie...

predstavjam si SKUKATA na vsemirnoto "rasbiratelstvo"...

budistka, hristianska, mjuselmanska NIRVANA...

gledame se mqdro v ocite i GRADIM SADRUJNO svetloto si bqdeshte....

obvsemat me depresivno-suizitalni trqpki...



Тема Re: на сериозно за сериозното.нови [re: lmBlack]  
Автор Ariella ()
Публикувано26.03.02 00:27



мдааа...



Тема Re: на сериозно за разбирането между хората.нови [re: Aceн]  
Автор lmBlack (hladnokryvnia)
Публикувано26.03.02 00:55



Ама изобщо не говоря за морал и етика, това са норми прозихождащи от обществото, наложени на индивида по един или друг начин. Аз говоря за обратното , общество разбиращо индивидите, а не ограничаващо индивида.
И конкуренцията не я разбирам като задължително кръвопролитие, за да погледнеш по-отвисоко не е задължително да стъпиш на главата на някой друг, говоря за взаимно изтласкване нагоре, не за физика.
Скучно ли , ще ти бъде ако когато имаш нижда от нещо винаги има човек който може да ти помогне.
Не говоря за еднаквост и строга подреденост, а за хармонично разнообразие.
И не е задължително разбирателството да води до загуба на стимула за развитие и прогрес. Това се пулучава само когато , всичко си градил на омраза и врагове. Изчесне ли врага( унищожиш ли го ), търсиш нов за да не загубиш стимула.



Тема Re: на сериознонови [re: Ariella]  
Автор lmBlack (hladnokryvnia)
Публикувано26.03.02 00:57



Само толкова ? А така се надявах да поговорим ... ...



Тема Re: на сериозно за разбирането между хората.нови [re: lmBlack]  
Автор Aceн (cтyдeнт)
Публикувано26.03.02 01:16



"Скучно ли ще ти бъде ако когато имаш нyжда от нещо винаги има човек който може да ти помогне?"

**********

DA!

OPREDELENO!

Редактирано от Aceн на 26.03.02 01:17.



Тема Re: на сериозно за разбирането между хората.нови [re: Aceн]  
Автор lmBlack (hladnokryvnia)
Публикувано26.03.02 01:25



Това е мазохизъм :-), правилото " Ако нещо може да стане по-трудно, защо да го правя лесно" важи в доста ограничени случаи.
Аз продължавам да твърдя, че човека е социално животно и сам не може да оцелява, колкото и да се дърпа от природата си !:-)



Тема Re: за идеализма....нови [re: lmBlack]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано26.03.02 01:27



Може би не си очаквал моята намеса...за малко.... но....идеализма ти ми напомни това време, когато бях.....нищо повече от "млад"....нищо повече от "идеалист" нищо повече от вечно гладен и......влюбен в света, в красивото и хармоничното и.....започнах да получавам един след друг удари, след удари и......болки след болки.....Спомням си моите молитви от онова време...../сега ми се струва че е...векове назад..../
" Господи, защо ???? На кого причиних зло, кого обидих, кого нараних? Искам всички да са щастливи.....помагам на всички без да се щадя......Защо ме нараняват....и то най-вече тези, на които съм помогнал най-много.....Аз искам само да живея в мир и хармония с всички.....помогни ми!
И ....никакъв ответ. Докато всичките ми големи блянове.....се срутиха изведнаж....сгромолясаха се с трясък и се отзовах внезапно на едно болнично легло......и видях кръвта ми да изтича от тялото ми постояннно......и никакви доктори не можеха да я спрат.....
....................................................и тя изтича все тъй.....в продължение на поне..........12 год. И нямаше земна сила да спре това.......
.....За това време успях да напусна БГ - защото докторите ми бяха казали, че ако не сменя тотално начин на живот, обкръжение....всичко - никой не може да ме спаси.....Болеста била психосоматична.....


Днес си спомних за това /поради твоята тема/............
Кръвоизливите като по чудо ...спряха от самосебе си.......Аз открих какво е това, което хората наричат "Нирвана"....... и живея в това блаженство всеки ден......Работя и съм като всички други хора ....на пръв поглед....
Но......не съм.
Открих нещо........открих това изживяване в Мен, което ме спаси от агонията..........Аз нямам вече никакви душевни болки и страдания, самота, депресии........И много неща научих за това време......които не са измислени от ...човека.....Много неща ми бяха разкрити......които не всеки би разбрал.....
И които ме направиха наистина Свободен Човек. По-свободен и от птица...

" Open your mind for the Beauty inside "


Тема Това е мазохизъмнови [re: lmBlack]  
Автор Aceн (cтyдeнт)
Публикувано26.03.02 01:29



...taka e ...

tova mi e v prirodata...



Тема Re: за идеализма....нови [re: Oro]  
Автор Aceн (cтyдeнт)
Публикувано26.03.02 01:51



a kak reflektirash agresiata?



Тема Re: за идеализма....нови [re: Aceн]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано26.03.02 02:13



За мен сякаш има 2 вида агресия:
1. Такава породена от мои думи и действия....като съпротива.
2. Такава, породена от нечии идеи, амбиции и т.н. изискващи или налагащи моето одобрение....
В този случай.....преценявам дали "агресивния прокарващ свои идеи" е
градивен, позитивен и общополезен за всички или преследва само и единствено свои лични облаги.......и съответно го поддържам или му се противопоставям.....

" Open your mind for the Beauty inside "


Тема Re: за идеализма....нови [re: Oro]  
Авторseeker (Нерегистриран)
Публикувано26.03.02 03:38



Ti da ne si vtoroto az na Geoge Ganchev?

a spri se de!
ili utidi pri tvoia duhoven guru da te pogali po glavata i da ti kazhe malko madri slova

P.S.
sastoto se otnasia i za Gatsby



Тема a Ti...?нови [re: Oro]  
Автор Aceн (cтyдeнт)
Публикувано26.03.02 06:56



...kak Ti se spravjash s neja...



Тема Re:Няма масканови [re: lmBlack]  
Автор shto ne (trashmaker)
Публикувано26.03.02 17:28



За разбирането не знам,ама за маската съм сигурен.

Защо да го разбираме?По-добре да го разрушим.


Тема Re: на сериозно за разбирането между хората.нови [re: lmBlack]  
Автор PYTHON ()
Публикувано26.03.02 17:43



това са химери
не е възможно
жалко е но е факт



Тема Re: на сериозно за разбирането между хората.нови [re: PYTHON]  
Автор lmBlack (hladnokryvnia)
Публикувано26.03.02 18:33



Всичко което сега е действителност, някога е било химера ! Стъпка по стъпка може да се постигне, стига да има начало и всеки да го постави сам за себе си.



Тема Re: за идеализма....нови [re: Oro]  
Автор lmBlack (hladnokryvnia)
Публикувано26.03.02 18:47



Когато разбираш хората , можеш да избегнеш удара(гъвкавост), а не просто да го поемаш и да се втвърдяваш повече и повече, резултата е гладък, твърд но крехък, рискуваш един резонанс да те пръсне на парчета.



Тема Re:Няма масканови [re: shto ne]  
Автор lmBlack (hladnokryvnia)
Публикувано26.03.02 18:49



Рушейки, единственото което постигаш е по-дълбика дупка за себе си!



Тема Re: за идеализма....нови [re: lmBlack]  
Автор Kpъr ()
Публикувано26.03.02 20:59



да ги разбираш хората, ама идеалистично, или хуманистично? поне така пише в заглавието... разбираш ги, но от далече, така че да не могат да ти плачат на рамото, да разбереш това което искат всъщност да ти кажат, или този удар който всъщност искат да ти отправят и може да бъде поет само от най-близките хора които са допуснали, такива които ще понесат това... това е разбиране, без избягване ловко на проблемите, със заобикаляне отдалече...

другия начин да се нарече това е 'идеализъм', 'хуманизъм', 'нищо лично'...



Тема Re: за идеализма....нови [re: Kpъr]  
Автор lmBlack (hladnokryvnia)
Публикувано26.03.02 22:00



Да разбираш всичко който са около теб, и да можеш да ги спеш с разбирането си преди да са почнали да ти обясняват подсмърчйки.



Тема Re: за идеализма....нови [re: lmBlack]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано27.03.02 02:36



Има хора, които носят огромен товар....и имат нужда от някой да им го смъкне от гърба....защото нямат сили сами да го направят....
Търсят конфликт.....голямо сблъскване в което да се разбие товара им...на късчета....

Има хора /Оро/ които се заемат с тази дейност....понякога....защото са достатъчно силни и неуязвими...

.....това което сам не можеш да свършиш...други ще го свършат вместо тебе....

" Open your mind for the Beauty inside "


Тема Re: за идеализма....нови [re: seeker]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано27.03.02 02:42



seeker = човек, който търси да открие....
В говоримия английски език се подразбира "търсач на Истината"
Ти лично какво търсиш......интриги, проблеми, конфликти ? Какво?
Този въпрос съм ти го задавал не веднаж досега от...доста време...


" Open your mind for the Beauty inside "


Тема Ти нЕЕкви проблеми имаш, май!нови [re: seeker]  
Автор Gatsby© (Нерегистриран)
Публикувано27.03.02 02:51



Кажи тук...кво те мьчи?
Имаше навремето едно недуразумение, кой го предизвика с бележки знаеш!
Приятелката на Оро – 33. И си излючих бележника. Писнаха ми тези подмолни.
Все се питах за кво им е тук клуб? Такова нещо 10 години никьде не сьм преживявал. 1 постинг – 15 бележки!

А сега кво ти е?
Кьде те стяга шапката?

Кажи да се уточним. Все Г ти е на клавиатурата нещо в последно време!
Кво ти сторих бе момко?

*Ти нямаш шанс, но използвай го_;о))*




Тема Re: за идеализма....нови [re: Aceн]  
Автор Gatsby© (Нерегистриран)
Публикувано27.03.02 02:53



С нов ник!
Вероника, Асен, Боа.....

Важно е да си шизофренен.
Всичко друго идва от самосебе си!

*Ти нямаш шанс, но използвай го_;о))*




Тема Ама е и...нови [re: lmBlack]  
Автор Gatsby© (Нерегистриран)
Публикувано27.03.02 02:56



..оютно вьтре!

*Ти нямаш шанс, но използвай го_;о))*




Тема Re: на сериозно за разбирането между хората.нови [re: lmBlack]  
Автор Gatsby© (Нерегистриран)
Публикувано27.03.02 03:03



"Хватката е в това да разбереш различните от самия теб и да го приемеш за нормално, и то да ти даде нов извор на вдъхновение, за да можеш да обогатиш собственните си идеи с идеите на другите, а не тотално да отричаш всичко различно..."

Всичко друго е скучно!
Загуба на време.
На мен ми е и скучно, при хора, при които имам винаги право.
Обективно даже. Това значи....нямам мотивация. Няма дискусия.
Ставам един вид справочник.

И трьгвам да си тьрся хората с повече потенциял.
Та и дискусий стават....и сам се юстираш.

Или най–малкото кеф прави!
Ама да поучаваш?


Не е за мен–;о))

*Ти нямаш шанс, но използвай го_;о))*




Тема Za Oro i Gatbyнови [re: seeker]  
Авторseeker (Нерегистриран)
Публикувано27.03.02 04:12



nisto lichno ne moga da imam kam hora koito ne poznavam taka che stiga s tazi mnitelnost. da vi e minavala sluchaino misalta che napisah prednoto ne izhozhdaiki ot pozicia "anti" a ot pozicia "pro" - prosto sprete da se izlagate s tapotii pri polozhenie che imate pretencii za obrazovani i vazpitani hora

po skoro imam nesto protiv simdroma koito prestaviate - zhelanie za obsebvane na vnimanieto na horata. to losho niama - choveshko si i kogato e s miarka e dobre

tova koeto az lichno tarsia niama nisto obsto s vas dvamata ili s horata tuk -
ne se zalagvaite che hobito mi e da sledia razvoia i eskalaciata na lichnite vi antipatii

ako imate kakvo da si kazvate kazhete si go vednazh za vinagi i sprete da zanimavate ostanlite s tova koi kakvo kazal i tn
zatova govoria za sindroma Geoge Ganchev - govorene v treto lice, obsebvane na obstesvenoto prostransvo i zaemane na stoika "nedorazbran i nedoocenen"

tai kato za sazhalenie smiatam che i tova moe mnenie e izgubeno vreme ste bade poslednoto napisano po tazi tema; estesvenno vashe e pravoto kakvo ste pravite zanapred

ostanete sas zdrave



Тема zunkiiiнови [re: Gatsby©]  
Автор Гpoзнoтo пaтeнцe ()
Публикувано27.03.02 07:57



Skqpi, bivshi batko,
neshto ne e sladko,
s drugi kat flirtuvam
nikove reduvam

ne e bolest tui ujasna
snaesh kolko sam prekrasna
s humor nai-sardecen
palavost nai-vece
radost mi e tuk
no ti e napuk

strashno sajaljavam
i te umoljavam
griji se sa teb
da imash kasmet
s drugo jqlto pate...
as si imam
NOVO BATE!!!




Тема Za Oro i Gatbyнови [re: seeker]  
Автор Avraam (ne ot Bibliata)
Публикувано27.03.02 12:37



Dvama starzi vse se karat "sa dobro" vav Dir-a
vse ce djavkat, hokat pljujat:
nikoi vece ne rasbira
te kakvo deljat dvamina...
ta nali sa vav cjujbina...?
toplo im e do komina...



Тема Напълно откачила!нови [re: Гpoзнoтo пaтeнцe]  
Автор Gatsby© (Нерегистриран)
Публикувано27.03.02 13:03



__{}__

*Ти нямаш шанс, но използвай го_;о))*




Тема niente piu...нови [re: Gatsby©]  
Автор Avraam (ne ot Bibliata)
Публикувано27.03.02 15:42



Muschi-to visirash, snaja as...
to e vece v druga vlast...

Редактирано от Avraam на 27.03.02 15:44.



Тема Re: на сериозно за разбирането между хората.нови [re: lmBlack]  
Автор maria_ (непознат)
Публикувано27.03.02 15:56



Да приемеш хората в тяхната цялост е толкова просто и толкова сложно.
Ти защо не приемеш, че не се приемаме?



Тема Re: на сериозно за разбирането между хората.нови [re: maria_]  
Автор lmBlack (hladnokryvnia)
Публикувано27.03.02 16:23



Приемам го, но това не ми пречи, да потърся по-добро решение от настоящето.



Тема Re: на сериозно за разбирането между хората.нови [re: lmBlack]  
Автор maria_ (непознат)
Публикувано27.03.02 16:29







Тема Камъче! Що си губиш времето!нови [re: lmBlack]  
Автор Gatsby© (Нерегистриран)
Публикувано27.03.02 16:58



Тя или копира думи и изречения от чужди постинги на БГ и ги сглобява,
или преписва на латинца от букварчета. Затова българо-немския. Понятията от букварчетата и да преведе даже не може!

И в двата сучая не са нейни мисли.
Духовно цомби.
Ерго: Загуба на време!

*Ти нямаш шанс, но използвай го_;о))*




Тема Re: Камъче! Що си губиш времето!нови [re: Gatsby©]  
Автор maria_ (непознат)
Публикувано27.03.02 17:04







Тема Re: за разбирането между хората.нови [re: lmBlack]  
Автор Kring (Magic Sword)
Публикувано27.03.02 21:57



Трябва да прочетеш "Голото слънце" на Айзък Азимов. Там проблема с отношенията между хората е още по-задълбочен. Още повече, че именно натам вървят нещата. Физическият контакт става все по-рядко явление, а застояването пред компютъра - все по-често... Май че стадният инстинкт е започнал да изчезва... или поне вече не е същия.



Тема Re: Za Oro i Gatbyнови [re: seeker]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано27.03.02 22:40



Борбата на Оро не е за величие......
Борбата на Оро е за зачитане заглавието на клуба - в случая "Психология"......нищо друго !...Да не се превръща всеки клуб в една кръчма за празно бръщолевене и убиване на времето в интриги....

Толкова ли е сложно да се схване от всички?????,,?????,,,,,???

" Open your mind for the Beauty inside "


Тема Re: на сериозно за разбирането между хората.нови [re: lmBlack]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано27.03.02 23:58



...и аз доста се замислям по този въпрос и наблюденията ми са почти като твоите,но искам да те питам забелязвал ли си следния феномен....,тези твои може би близки и любими хора(не говоря за чужди защото там е по-обяснимо),които не те разбират,не си правят труда поне мъъъъничко да те разберат,но мноооого искат да те променят...и непрекъснато ти повтарят колко си несъвършен...,неправ...и естествено всички твои нещастия са следствие на това несъвършенство и неправота......и ти напрягаш мускули...,неврони...събираш всичките си духовни сили на куп...и правиш чудо...променяш се с тихата надежда,че най-после ще бъдеш разбран....
...и...ИЗНЕНАДААААА!!!......оказва се,че такъв не им харесваш...защо става така според теб?...чувстват се объркани?...няма какво да критикуват в теб и за какво да те поучават?...липсва им творческия процес да те моделират?...лишил си ги от възможността да се чувстват търпеливи и всеопрощаващи като Господ?...или е много по-просто......
...например,че и те не знаят какво искат...,защото не са си направили труда да те разберат...и сега няма да си го направят...и всъщност ти никога няма да си в състояние да се покриеш с тяхната проекция...и от там да им угодиш...
...има ли такъв феномен или си въобразявам?...



Тема има ли такъв феномен?нови [re: publika]  
Автор Avraam (ne ot Bibliata)
Публикувано28.03.02 00:16



..ima i tova e Phenomena na rolite
vij knigata na Eric Berne "Igrite na vqsrastnite" /psychologia na cjoveshkite vrqski/; struva mi se ce ja vijdah prevedena i na BG-ski

Phenomenqt se sastoi v tova, ce vednqj poel da igraesh edna rolja, ostava tja sa dqlgo, a ponjakoga sa zjal jivot...fakti se isnamirat, situazii na novo inszenirat...i si ostavsh ti obace vse taka vijdan i tretiran, kakto "isiskva" roljata, kojato si si poel da igraesh...



Тема НЕ!нови [re: publika]  
Автор Gatsby© (Нерегистриран)
Публикувано28.03.02 00:18



Не си въобразяваш!
И си хитричко!
Знаеш мисля, че чета такива дълги документи "диагонално"!
И скачат изведнъж "думички" такива в текстчетата__;о))
Кат` "проекций"!
Та знам за к`во разправя чергата по-късно ...след палавата думичкта?
Разбира се, че имаш право!

Точно хората, които те познават добре и обратно...си имат проекцийките! И ти твойте при тях!__;о))

Има такъв феномен!_;о)) Беспоррно! Само такъв! Друг няма, глупаво е само, че при теб или мен е същия!

Иначе....бих го нападал с огромно удоволствие този идиотски феномен!

Мразя го!

Твой Ганди...без Махадмата!

*Ти нямаш шанс, но използвай го_;о))*




Тема Re: има ли такъв феномен?нови [re: Avraam]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано28.03.02 01:23



......аз не говоря за собствените си роли...и изобщо за роли...,а за това дали другите ни разбират и приемат такива каквито сме(нали това е предмета на темата)...аз например не мисля ,че играя някаква роля..или ако играя то вероятно играя себе си(полагам максимално старание да не заблуждавам никого),а и мисля,че се променям,но не го възприемам като смяна на ролята,а като естествен процес...
...та въпроса ми беше най-общо казано...когато другите не ни разбират и искат да ни променят...и ние положим старание да се променим...това дали е гаранция,че ще бъдем разбрани...или отново ще се окаже,че не е това,което ще даде възможност на другите да ни разбират...



Тема Re: НЕ!нови [re: Gatsby©]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано28.03.02 07:59



...е,давам си сметка ,че понякога съм многословна(пиша "дълги документи",които хората четат по диагонал),но не ти ли прави впечатление,че и при тези обстоятелства,може и да не бъда разбрана......Авраам например не е разбрал за какво точно питам...не е ли това част от отговора на въпроса ми?...внимателно ли гледаме,слушаме,преценяваме,анализираме и т.н. какво казва,мисли,чувства,как реагира,... този когото уж искаме да разберем...или "хвърляме един поглед" и след това започваме да слушаме собствените си мисли ,фантазии,желания и т.н.....та с две думи......него ли разбираме или собствените си представи изградени за него...?



Тема Re: на сериозно за разбирането между хората.нови [re: lmBlack]  
АвторAнтoн (Нерегистриран)
Публикувано29.03.02 00:50



Що не дойдеш в ПСИХО-форума на ТОР.BG
Тук форумът не е организиран като за форум, а като за говорилня. Няма да мога да се ориентирам, пък искам да ти споделя моето мнение по въпроса.
И още. В горе споменатия форум вече започнах да показвам част от това, което си мисля по въпроса. Там също съм Антон. Просто използвам личното си име, а не се крия под фасадата (за която може би и ти говориш - Артър Кларк). Извинява ако се обиждаш. Тук повече няма да прочета отговор защото не мога наистина да се ориентирам.



Тема Тя - Авраам, никога, никого и нищо няма да разберенови [re: publika]  
Автор Gatsby© (Нерегистриран)
Публикувано29.03.02 02:06



Тя е така със себе си ангажирана, че от месеци бърка и не забелязва, в коя тема на кой постинг отговаря! Тя просто повтаря от 7 месеца все едно и също. Въпроса не е важен. Отговора е програмиран отдавна. Тя/той отговаря и без въпроси...затова не си правя труда да задавам такива!

Забравя разбира се и с кой ник, кво е писал/а.

А иначе е духовно цомби. Писах го скоро някъде!

Или преписва от букварчета...и тогава се получава известния БГ-немски при нея/него....неможе и понятията да преведе.

Или копира изречения и думи на кирилица от други постинги и ги скърпва.

Та кви собвствени мисли или бог опазил мнения?

А, ти искаш и да разбере кво си писала?

Успех!

*Ти нямаш шанс, но използвай го_;о))*




Тема Re: на сериозно за разбирането между хората.нови [re: Aнтoн]  
Автор PYTHON ()
Публикувано29.03.02 08:01




ти кво мислиш че ние нямаме имена ли
а сме се родили с тия партизански никове



Тема Re: има ли такъв феномен?нови [re: publika]  
Автор lmBlack (hladnokryvnia)
Публикувано29.03.02 10:55



Никакво променяне:-), всеки трябва да бъде себе си. Всяко пригаждане към някоя форма, която не ни е комфортна, води до допълнително натоварване.



Тема Re: на сериозно за разбирането между хората.нови [re: PYTHON]  
Автор lmBlack (hladnokryvnia)
Публикувано29.03.02 11:08



Като каза партизански се замислих дали да не си измисля някой по-индиански ник :-), ама хайде няма, така вече съм си свикнал с този. Последня път като си обръснах брадата , постоянно се стрясках като минавах покрай огледалото в антрето



Тема никога => niemalsнови [re: Gatsby©]  
Автор Гepraнa (дoмаkиня)
Публикувано29.03.02 11:16



Du kannst mich eifach nicht vergessen...

ist das nicht Vergnuegung => pesen...



Тема Герганчееееее!нови [re: Гepraнa]  
Автор Kleopatra (древна)
Публикувано29.03.02 12:28



Хайде,лекичко и бавничко към местенцетооо!

____________________________

Не се отчайвай,всичко е загубено!


Тема Kleopatre!нови [re: Kleopatra]  
Автор Gustav (Bauarbeiter)
Публикувано29.03.02 12:58



Danke fuer die BUENE!!!

Durch deinen Fleiss werde immwer die NUMER 1.

SOWAS!!!!!

meine beste Frundin bist Du ... habe doch immer vermutet...

KUESS!!!



Тема Re: Тя - Авраам, никога, никого и нищо няма да разберенови [re: Gatsby©]  
Автор maria_ (непознат)
Публикувано29.03.02 15:12



Ама много ме обърка де, Гатсби.

И аз се чудя какви са тези немско-български буквари по-горе, дето ги хвърляш по мен.



Тема Питай София Русинова!нови [re: maria_]  
Автор Gatsby© (Нерегистриран)
Публикувано29.03.02 15:20



Това е единствения начин да разбереш!
Или не!
При нея е малко много сложно с истината!!_;о))

*Ти нямаш шанс, но използвай го_;о))*




Тема Re: Питай София Русинова!нови [re: Gatsby©]  
Автор maria_ (непознат)
Публикувано29.03.02 15:24



Тебе питам аз, тебе!
И щом се усмихваш вече, махам защитната броня.



Тема PODROBNOSTI!!!нови [re: Gatsby©]  
Автор Evangelista (am K-Freitag)
Публикувано29.03.02 15:27



eto kak i kade mojesh da me pitash...

www.ibysoft.com/sofia/sofia.htm

mojesh i na gosti da mi doidesh da piem kafe i da ti se isvinja, ce Gatsby te bqrka s men i te "uhajva" bespricinno...

as sam objekta na sado-masohisticnite BESNAKASANI igricki tuk....

i stavat greshki, sashtoto savpadat nikove...



Тема Re: Питай София Русинова!нови [re: maria_]  
Автор Gatsby© (Нерегистриран)
Публикувано29.03.02 15:29



Ми кажи тогава коя/кой си!
Ти събърканата Русинова от кога познаваш?

*Ти нямаш шанс, но използвай го_;о))*




Тема ne me posnava...нови [re: Gatsby©]  
Автор Leonora (Petrova)
Публикувано29.03.02 15:34



predstoi i...

ostavi momiceto na mira...ne go shashkai...

to ot sado-maso-cyber-communikatoin Ahnung njama...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.