Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:00 02.07.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: да се бяга от болката ...нови [re: Letizia Gatsby]  
Автор BilboB (sir)
Публикувано14.03.02 11:29



десенсибилисиране
добре

а кое "то" не е проблем - десенсибилисирането ли

или дотам и обратно


Тема Re: Болка..нови [re: Ariella]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано14.03.02 13:24



Ама пък и примерче извъртя :)))
Добре ... ето по твоето примерче ...
Значи имах такъв случай навремето - голяма любов, голямо нещо, май някъде към три години беше ... и се случи точно това - хванах мацето, че се изчукало с друг. Вярно, заболя ме и се разделихме. Оттогава обаче, вече се замислих защо ме боля толкова и намерих някакво отговорче с причина и у себе си. Ами преборих се с причината и следващата ми дълга връзка въпреки, че приключи - вече не беше по тази причина и нямаше болка (или поне не тази). А с жената, с която решихме, че ще изживеем живота си заедно - вече съм 27 години. Без никакви болки от това естество :))
Затова ти казах да отстраняваш причината, а не следствието.
Защото може да те заболи един-два пъти, но като елиминираш причината - следващия път няма да те боли вече. И ще си на кяр :)))

- - - - -
Забравих нещо :)
Казваш ... хващаш я, боли те и се разделяте ... и пак те боли.
Е няма как да стане тая работа. Че ще те заболи - вярно е, но ще те преболи - няма как - иначе се превръщаш в чиста проба мазохист. Ако не го преодолееш - може да се съсипеш отвсякъде за нищо !!!

Редактирано от LeoS на 14.03.02 13:30.



Тема На сериозно за болката.нови [re: Ariella]  
Автор lmBlack (hladnokryvnia)
Публикувано14.03.02 18:39



Понеже физическата болка е нещо времнно и отминаващо, дори когато края и е свързан с летал изход (ако мога да избирам да е бързо и безболезнено), аз ще я прескоча и ще се съсредоточа върху психическата(душевната)болка, която се загнездва дълбоко в съзнанието и може да ни човъра през целия живот, защото дори когато простим не можем да забравим.
Вече писах, че ако чорекът е завършена личност, болката може да го направи по-силен, по-устойчив, когато(ако) я преодолее, но ако характера не e развит напълно, резулта може да е едно парче твърда но крехка стомана с безразборно стърчащи финни иглици, което не можеш да държиш в ръце без да се страхуваш, че ще го счупиш или ще се убодеш.
Психическата болка се причинява от фактори, които си предсавям като търкалящи се срещу човека камъни, по-малките просто не се забелязват, но по големите ако не забележиш те размазват.
Как може да се справи човек с тях ? Има няколко начна :
1. да ги разбиваш с глава, изисква много твърда глава;
2. да ги прескачаш , но не всичко може да се прескочи, иначе отстрани изглежда весело;
3. да ги прехвърляш един по един зад гърба си, трябва да си по-упорит отколкото умен;
4. да ходиш по тях, изисква много опит и добър баланс;
5. да ги заобикаляш, за големите да , но ако заобикаляш и малкие …;
6. да не ти пука и да ходиш все по права линия, пък каквото стане, резултата няма да е красива гледка.
Непукиста използва 6., слабохарактерния 5., балансьора 4., упорития и праволинеен 3. , веселяка изплзва 2., всеки предполагам се е пробвал с 1. но само мазохиста го използва цял живот.
Добре, какъв е правилния подход тогава? Аз мисля, че е очевадно ! Правилния подход е добра комбинация от всичките методи в зависимост от случая, едно равновесие, една хармоня от похвати, която ще ни гарантира оцеляване.
Дребните проблеми и болки са просто прах в краката ни, малките можем да ги прехвърлим зад гърба си (стига да не стоим на едно място) и да ги забравим, средните да осъзнаваме, възприемаме и оценяваме дали можем да ги прескичим, или да балансираме върху тях, пък може да се окаже забавно, а с големите просто да внимаваме и да се стараем да избягваме и заобикаляме за да не ни размажат.
За съжаление не всяка голяма болка и голям проблем можем да избегнем, но трябва да се отърсим от прахта , да изчакале раните ни да зарастнат и да продължим напред, малко по-внимателно, но не и вманиячени и уплачени дали това леко шумолене в храстите не е поредния огромен проблем, който ще ни прегази, този път за последно... понякога това е само лекия повей на вятъра …




Тема Re: Болка..нови [re: Ariella]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано14.03.02 18:45



Професионален хипнотизатор съм и зная че болката е само мисъл.
Освен че зная , мога да променям своите и чуждите мисли в определени моменти. Това не променя причината за болката и тя след време се премества , но и аз се премествам. А иначе, мога да се върна назад във времето да видя причината, да я променя там и тя да не се прояви тук.
Толкова труд за нищо?



Тема Re: Болка..нови [re: Ariella]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано14.03.02 18:50



Съвсем сериозно питам някой от вас чувал ли е за случай когато човек се оплаква от болка в липсващия му крайник / при трагични случаи, операции/
Мен веднъж ме боля нерва на извадения ми зъб-не веднъж.



Тема Re: Болка..нови [re: Ariella]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано14.03.02 18:52



Извини ме , не прочетох внимателно въпроса ти и ти отговорих без да се замисля Не знам дали мога!



Тема кое "то" не е проблем ...нови [re: BilboB]  
Автор arte (ot sreden rod)
Публикувано14.03.02 21:02



"... десенсибилисирането ли..."


ne bi bilo problem...po prinzip...bolkata e subektivna i moje da se "prelqje" s drugi vaspriatia, vnushenia, kondizionirania...

ima jogi..."naucili sa se" da ne gi boli...

no vsicko tova uslovno i "po prinzip"

problemqt e mnogo po-slojen i predi vsicko psychosozialen...



Тема Re: Болка..нови [re: ПЪTниk]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано14.03.02 21:52



Съзнателно съм избягвал да реагирам на всичките ти опити да ме вбесяваш и дразниш.
Знай, че и окото ми не е трепнало от подобни опити....от когото и да било - много съм печен....
Но понеже тук се получава нещо като ......нормален размен на мнения по един интелигентен начин /което е крайната цел на всички мои усилия..../ ще кажа следното:
1. Болката е състояние на Ума.Излез от това състояние и....болката ще изчезне...Как - това е друга тема.
2. Има болка в ампутиран крайник и др. ампутирани органи! Напр. когато един куц човек на обществено място е "настъпан" на мястото, където е бил кракът му преди ампутацията. На мястото !!!. Защото освен това физическо-видимо тяло всеки притежава още няколко етерични тела....които не са видими с просто око. Макар и отрязан този крак...неговото етерично съществувание е неампутирано....има го...все още. И съответно чувствителноста за ...заеманото пространство...

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Болка..нови [re: Ariella]  
Автор Aлeдap (демон)
Публикувано17.03.02 13:49



Istina e, 4e ako si pri4inish po-silna bolka na drugo mqsto, pyrvona4alniqt draznitel ne se useshta...
A za samovnushenieto...
Bqh 4ela nqkyde i sym izprobvala sledniqt nomer: Zatvarqsh o4i i si predstavqsh bolkata kato nqkakva sfera. Misleno razrqzvash sferata i izprashtash otdelnite i 4asti kym bebolezneni mesta...
Tova naistina deistva, no samo ako si sys silno razvita psihika... osobeno ako si meditiral:-)

Aledar~


Тема Re: Болка..нови [re: Oro]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано17.03.02 14:33



Здрасти.
Добре де , няма да те дразня повече.
Така ли мислиш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.