Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:13 23.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Що за странна птица??..или :нови  
Автор Ariella ()
Публикувано21.02.02 23:30



в търсене на мотивите на доброволното модераторстване..или:
трябва ли човек да е малко луд, за да се стреми към модераторският пост..
какви нужди снабдява , има ли причини , довели до този стремеж..и въобще, каквото ви хрумне ПО ТЕМАТА...

копирам и няколко постинга от друга тема, за да навлезете в материала

Тема А пък аз [re: Ariella]
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано 21.02.02 18:41



искам да попитам дали желанието да станеш модератор не е
своеобразна форма на избиване на комплекси? Да имаш неща които
ти липсват в реалния живот като уважение, внимание и тн. Все пак
това е клуб Психология. Какъв е психологическия профил на
модератора?
***

Тема Re: А пък аз [re: Mandalay]
Автор Ariella ()

Публикувано 21.02.02 20:03



психологията на този, който драпа да стане модератор..
сериозен въпрос относно сериозен феномен..
какви са тези хора??
какъв е тоя вождизъм, дето ги тресе??
ако ги поразпитаме, сигурно като деца са се стремили да станат отряден председател на класа, комсомолски секретар, после- ефрейтор в казармата, и въобще - някакви малки постчета да заемат, но с реална власт над някого..над когото и да е..сещам се за измислените длъжности 'управител на струг' или 'управител на биологична единица'..нещо такова..
и какво е това??властолюбие ли??избиване на комплекси??...много е вероятно...
обаче , ако си забелязала, тези, които най- гладнишки се натискат за властта не са най- успешните, нали??точно щото нещо им куца в мотивацията..
защото искат власт, за да вземат, да грабят, да грабят...какво се граби тука, в клубовете??....достъп до лична информация - от IP-та и от тези, които започват да им се мазнят...също- тази власт- да разделиш хората на някакви, каквито си решиш , за да се борят помежду си, а ти, модератора да ги умиротворяваш като благият господ (независимо, че ти си бил причината за раздора)....явно има и още много, дето не мога да го разбера..дали не е някакво перверзно удоволствие от самото триене??това също е някакъв вид божествен синдром...да не говорим за контрола- измисляш си някакъв сценарии и го разиграваш, режисираш...абе, болни мозъци ти казвам..
не са така всички..сигурно, надявам се, много ми се иска да го вярвам...ама като си помислиш само че няма почти никаква нужда от тях, а те продължават ли да се натискат и натискат да стават модератори....болна работа...болнааа...
***

Тема Още [re: Ariella]
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано 21.02.02 20:26



Здравей Ариела

Това което пишеш е интересно но ми стои незавършено. Бих казала че е чернова на тема Профил на духовния пигмей. В анализата ти липсва връзката интернер<->реален свят. Струва ми се че именно дисбаланса на тази връзка в посока интернет и възможностите които той дава за деперсонификация води до своеобразна шизофрения. Едното Аз изразено в неудовлетвореността от това което съм в живота и другото Аз което искам но не мога да бъда. Конфликта мезжду Съм и Искам да бъда.
Сещам се за театъра на сенките. Там те са уголемени и страшни но същевременно и уродливи. Ще ми е интересно да разбера какво мислят и другите психолози тука.

П.П.
Прочетох темите от последния един месец. Май е имало буря в чаша вода хиперболизирана до световен потоп.
***

Тема Re: А пък аз [re: Ariella]
Автор rain (absurdna)
Публикувано 21.02.02 20:33



Mojesh da produljish nadolo , ima mnogo za pisane
-da raberesh kolkoto se moje poveche info za pisheshtite po kluba , foruma- za celta se vpriagat vsichki vuzmojni sredstva za cherpene na info .
-iziskvat se psihoanalitichni kachestva. da si suzdadesh profil na ' osobeno ' opasnite nikove.
-pazish renome na visota
- da informirash svoevremenno "kolegite" v klub administracia za polojenie opasnosti i vredonosni tendencii i materiali.
-predpupredenite kolegi da se iurvat da pomagat koi s kakvo moje, debnat na post bditelno i kolegite ot"grafika i dizain", nishto che dadenia nik nikoga ne e stupval v poverenia im klub
-"spodelianeto na problemite " mejdu kolegi pravi neshtata po-leki za priemane i osuznavane , a duvkvaneto i preduvkvaneto na problemite vodi do nabelizvane na 'opasnistatichni" i "opasnidinamichni nikove"
-istinskite problemi se nagnetiavat vmesto da se reshavat po principi obratni na principite na manigment-a s razduhvane na temi okolo tova koi i kak e dovel do tova polojenie i koi ot vsichki e nai - vinovnia vmesto da se tursiat nachini za burzoto i neparadirashto reshavane za izlizane ot dadena situacia
-dulboko zad vsichki trivialni motivi niakoi da budat moderatori stoiat i tezi koito sa individualni i nikoga ne izlizat na povurhostta


podpisano:cuca- (36chasov)bivsh moderator,preglutnatia sram na moderatorite s dostoinstvo i moral, taka che spokoino moje da ne vizimate dumite na seriozno a prosto za maitap i oshte neshto
***

и такааа...някакви идеи??



Тема Re: Що за странна птица??..или :нови [re: Ariella]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано21.02.02 23:37



А, ето защо нямаш време за други работи.

Аз преди като писах за желанието да си модератор - ти каза че е малко пресилено.



Тема Re: Що за странна птица??..или :нови [re: searcher]  
Автор Kpъr (offline)
Публикувано21.02.02 23:46



силата с вас!


Привет на зелените модератори!



Тема Да..и кво прашенце?нови [re: Ariella]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано21.02.02 23:53



Искаш тук да ни светнеш, ква била психиката на Моди-с?
Еми...позната е от 7-8 години!

Та...помагай им ако можеш, ама не ги депремирай задочно!
Много си жестока.
И те имат право на помощ, или поне разбиране!!

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Re: Що за странна птица??..или :нови [re: searcher]  
Автор Ariella ()
Публикувано21.02.02 23:54



ти просто беше изпреварил времето си..какво да те правя като си ми едно такова умничко прасенце и гледаш интелигентно- и а-ха да проговориш..

ето, сега ако искаш , можеш да говориш..ако искаш - съди ме, че съм ти откраднала идеята..и адвокат ще ти намерим..



Тема Re: Да..и кво прашенце?нови [re: Gatsby©]  
Автор Ariella ()
Публикувано22.02.02 00:00



първо трябва да разберем причините за болестта и чак после ще мислим как да я лекуваме..



Тема Писах го някъде!нови [re: Ariella]  
Автор Gatsby© ()
Публикувано22.02.02 00:11



Госпожиците редко стават терористки!
Ама, ако станат...по-гадни и жестоки..и..вампирски нЕЕма!

Нема спасения, нема лекувания....кръв и сополи да течат..искат.
Аз си влизам сега в дупката.
Тук почва страшно да става!!!

_____________________________________

Ти нямаш шанс, но използвай го_;о)


Тема Що за странна птица??..или :нови [re: Ariella]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано22.02.02 00:54



В търсене на мотивите на юзъра, който, въпреки липсата на модератори, продължава все затова да си говори...

Моят коментар - човека се е изчерпал, няма какво да каже, пише за модератора - вечната актуална тема, за която не може да не се лепне някой съмишленик. Добро равновесно положение; поддържа и активността на западащия с идеите си юзър.

Само че изглежда като куче, лаещо по сенки...

Елементарно, Уотсън!


Тема Re: Що за странна птица??..или :нови [re: jj]  
Автор Ariella ()
Публикувано22.02.02 01:12



да, постинга ти ме подсети, че в темата трябва да има място и за модераторската гледна точка..
макар че не очаквам обективизъм, но все пак..



Тема Много,много дълбоко.нови [re: Ariella]  
Автор Kиpo ()
Публикувано22.02.02 01:16



Много,много свежо.Един бъдещ суперпсихолог се подвизава във виртуалното пространство в твое лице ,Ариела!
Само мънинка забележчица.
В Родителския клуб не е място за излагане на откачени ...не мога да обидя философите,наричайки мулешките брътвежи "философии"
Там е точно за подобни лигнички ,о,Ариелла -пеленки ,гушкане ,училища,неволи...с една дума-скука ,та се не трае.
Ти ,предполагам ,затова и не пишеш там.И правилно.
Колкото до Романтичните души-ами там лиготиите са още по-големи.Но да пукна на момента ,оставяйки сираче или две ,ако не ми е приятно да чета и пиша ,съвсем искрено ,точно подобни лигнички...понякога.
Ариела ! Това е последния ми постинг за днес в клуба ви-опитай се да усетиш добронамереността ми към теб,момиче !
Мога да кажа ,написвайки ги тук толкова гадни неща -и за теб и за който и да е от "новите си приятели "тук.Нещо ,което Мухльо е правил нееднократно.И изкарвайки пред публика споделени лични неща от други,и поствайки омерзителни гадости по адрес на доверили му се хора.
Започнах с един тон ,опитай се да оцениш промяната,няма да редактирам ,няма да трия първите изречения !
Никой не пречи на Михлюзчо да пише породените от един съсипан живот ялови приказки в Беинса Дуно например.
Но какво търси той в Родители и деца ?Кое му дава право, Ариелке,да нарича една майка "фабрика за бъдещи роби " ?
Моля те ,опитай се да оцениш титаничните ми усилия .
Мулето ми е адски безинтересен.Не го чета вече -та той пише едни и същи шаблонни неща откак е в нета.Но ...бе ,просто погледни Беинса Дуно-нима тези симпатични и безвредни чичковци и лелки с техните странни и смешни танци заслужават подобно нещо ?
Е ,извинявай за многословността.
И за модераторите не си права ,да знаеш-все ми е тая ,дали ще съм ,или няма,но наистина ми се ще ...абе зарежи.
Приятен ден.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.