Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:23 03.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Да учите добре децата синови  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.02.02 08:43



Научете децата си на тези истини.

Научете децата си, че нямат нужда от нищо извън себе си, за да бъдат щастливи – нито от човек, нито от място, нито от нещо – и че истинското щастие се намира вътре в тях. Научете ги, че са достатъчни сами на себе си.
Научете ги на това и ще сте им дали велик урок.
Научете децата си, че неуспехът е измислица, че всеки опит е успех и че всяко усилие постига победа, като първото е не по-малко достойно за уважение от последното.
Научете ги на това и ще сте им дали велик урок.
Научете децата си, че са дълбоко свързани с всичко в Живота, че са Едно Цяло с всички хора и че няма никога да бъдат отделени от Бога.
Научете ги на това и ще сте им дали велик урок.
Научете децата си, че живеят в свят на великолепно изобилие, че има достатъчно за всекиго и че най-великото е не да трупаш, а да споделяш и тогава ще получиш най-много.
Научете ги на това и ще сте им дали велик урок.
Научете децата си, че от тях не се изисква нищо, за да бъдат достойни за почтен и пълноценен живот, че няма нужда да се състезават с никого за нищо и че Божията благословия ще получат всички.
Научете ги на това и ще сте им дали велик урок.
Научете децата си, че никога няма да бъдат съдени, че няма защо да се тревожат дали винаги постъпват правилно и че не ще трябва нищо да променят, за да
“ стават по-добри “, да изглеждат прекрасни и съвършени в очите на Бога.
Научете ги на това и ще сте им дали велик урок.
Научете децата си, че последици и наказание не са едно и също, че не съществува смърт и че Бог никога никого няма да осъди.
Научете ги на това и ще сте им дали велик урок.
Научете децата си, че любовта няма условия, че не трябва никога да се тревожат дали няма да загубят вашата или Божията любов и че най-големият дар, който могат да поднесат на света, е тяхната, безусловно споделена любов.
Научете ги на това и ще сте им дали велик урок.
Научете децата си, че за да бъдеш неповторим, не значи да бъдеш по-добър, че претенцията им за превъзходство над другите не би означавала да са видели Кои са в Действителност и че най-здравословно е да се каже : “ Моят път не е по-добър, а само по-различен. “
Научете ги на това и ще сте им дали велик урок.
Научете децата си, че не съществува нищо, което не биха могли да направят, че илюзията за Невежеството може да бъде изтрита от лицето на земята и че онова, от което всеки се нуждае, е само да се върне назад към себе си, като си спомни Кой Е Той в Действителност.
Научете ги на това и ще сте им дали велик урок.
Научете ги на това не с думи, а с дела ; не като им го кажете, а като им го покажете. Защото децата ще ви подражават, ще искат да станат като вас и дори – да се състезават с вас въз основа на онова, което правите.

Откъсът е от книгата “ Общуване с Бога “ на Нийл Доналд Уолш.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Да учите добре децата синови [re: nbb]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано05.02.02 09:09



В отговор на:

Научете децата си, че нямат нужда от нищо извън себе си, за да бъдат щастливи – нито от човек, нито от място, нито от нещо – и че истинското щастие се намира вътре в тях. Научете ги, че са достатъчни сами на себе си.



Да, наистина - има много сила в това да си независим, дори за да откриеш щастието. Но точно такъв метод на възпитание ражда хипернадменните и неценящи приятелите си хора.

В отговор на:

Научете децата си, че неуспехът е измислица, че всеки опит е успех и че всяко усилие постига победа, като първото е не по-малко достойно за уважение от последното.



Изключено. А кога ще се учат от грешките си, ако всичко за тях е успех?!

В отговор на:

Научете децата си, че са дълбоко свързани с всичко в Живота, че са Едно Цяло с всички хора и че няма никога да бъдат отделени от Бога.



Като изключим атеистичния ми антагонизъм - това е есенцията в откъса.

В отговор на:

Научете децата си, че живеят в свят на великолепно изобилие, че има достатъчно за всекиго и че най-великото е не да трупаш, а да споделяш и тогава ще получиш най-много.



Достатъчно духовно слепи хора има по Земята. НЕ КУЛТИВИРАЙТЕ ДРУГИ ТАКИВА. Мислещ човек - човекът, който знае, че живее въпреки гадостта.

*********
*********

В отговор на:

Научете децата си, че не съществува нищо, което не биха могли да направят, че илюзията за Невежеството може да бъде изтрита от лицето на земята и че онова, от което всеки се нуждае, е само да се върне назад към себе си, като си спомни Кой Е Той в Действителност.



Кой е той в действителност, връщайки се назад? Детето, гениално в своето Невежество. Достойният е този, който подхожда от гледната точка на абсолютно невежество. Аристотел: "Аз знам, че нищо не знам".

В отговор на:

Защото децата ще ви подражават, ще искат да станат като вас и дори – да се състезават с вас въз основа на онова, което правите.



Нима има някой сред нас (хората въобще), който да се смята за достоен за подражание?! Може би има, ако е минал през описаното възпитание...

И накрая
В отговор на:

Научете ги на това и ще сте им дали велик урок.



Великите уроци се дават от великите учители. Кога се научихме да сме такива? Или може би това важи за стигналите Нирвана?Ми така кажи, да не си правя труда

Късо съединение. Потрес!

Тема Re: ...Чудесна тема!нови [re: nbb]  
Автор Щypчo (веселяк)
Публикувано05.02.02 09:28



Мога да ги науча децата си, на това, че няма нужда да се състезават за моята любов - ще я имат винаги в опора.
Но не мога да ги науча, че са достатъчни сами за себе си - това ще ги научи Богът /силата, светлината/ вътре в тях. Ако може...

Мога да ги науча, че най-голямото богатство, което имат, е да споделят любовта си с близките, да обичат и да бъдат обичани.
Но не мога да ги науча, че живеят в свят на великолепно изобилие, когато ежедневието им е в постоянни лишения - на това може да ги научи Богът вътре в тях. Ако може...

Мога да ги науча да превърнат претенцията си за превъзходство над другите в стремеж към лично самоусъвършенстване.
Но не мога да ги науча, че "неуспехът е безсмислица", защото аз не вярвам в това, а мисля, че човек трябва да има цели, които да постига, за да продължи да се развива и учи.

И, учейки ги на каквото и да е, не забравям че "Нашите деца не са наши деца..." - Бог ми ги е поверил да ги отгледам, да ги обичам, да им помагам, но те не ми принадлежат. И не мога да ги уча, защото и аз се уча...

Тук съм! В шубраците на щураците съм Щурчо


Тема Re: Да учите добре децата синови [re: nbb]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано05.02.02 10:32



С "Научете децата си, че от тях не се изисква нищо, за да бъдат достойни за почтен и пълноценен живот" не съм съгласна! Достойни и почтени пред Бог? - може би да. Но нали "са Едно Цяло с всички хора"? Изисква се. Много! Има и други хора на тоя свят, човек не може вечно да живее сам за (и със) себе си и да си е достатъчен. Да поставим изграждащата се личност на пиедестал ли? "Ти си тук и сега, единствен, неповторим, щастлив в уникалността си, друго няма значение!" ли? Ще прочета по-внимателно като седна за по-дълго, но това беше, което забелязах, че противоречи на моето виждане за нещата.

- - - -
Не се страхувай да се бавиш, страхувай се да спреш.


Тема Re: Да учите добре децата синови [re: nbb]  
Автор Kleopatra11 (древна)
Публикувано05.02.02 10:37



Не мисля,че съм идеална майка.На всичкото отгоре съм и потомствена атеистка.Не обичам да чета книжки със съвети към родители...Нито пък отричам чуждия опит и литературата по тези въпроси.
Моето виждане е,че динамиката на живота е най-добрият възпитател.Всеки ден се сблъскваме с нещо ново,което ни променя и учи.Тогава постулатите за възпитанието сами си влизат в употреба.
Ценностите и добродетелите се градят през целия ни живот.Нашата задача като родители е да си отгледаме децата здрави и устойчиви.
Процесът на възпитанието е взаимен-ние тях,но и те нас.

Клоните на дървото израстват от стъблото и то им е опора,но не определя в коя посока да растат.

_______________

Не се отчайвай,всичко е загубено...!


Тема Един въпрос, може ли?нови [re: Щypчo]  
Автор ()
Публикувано05.02.02 10:44



На колко си години?



Тема А моите са големи и целомъдренинови [re: nbb]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано05.02.02 10:44



вече - усещам, че ме превъзхождат в много човешки неща, за които усещам, че не съм дорасъл. По-скоро те трябва да ме научат на тези неща, защото извират от душите им (може би подсказани от Бог), но във всеки случай постъпват по-адекватно от мен в много ситуации.

Бургаски вечери - рибарски мрежи -
сръчно изплетени от тънка мъгла...


Тема Връзката между педагогиката и чалгатанови [re: nbb]  
Автор Пeвицa (безотговорна)
Публикувано05.02.02 12:27



Авторът (Мноо е як!) и по-специално предишната му книга ("Разговори с бога") е от любимите и на известната ни поп-фолк певица Елвира Георгиева.

(виж точка 9 в лексикона, където тя разказва за духовното си осъвършенстване под влияние на Ошо, Уолш, Дайр и др.)



Тема Re: Един въпрос, може ли?нови [re: yф]  
Автор Щypчo (веселяк)
Публикувано05.02.02 12:28



А на колко трябва да съм?



Тук съм! В шубраците на щураците съм Щурчо


Тема Re: Един въпрос, може ли?нови [re: Щypчo]  
Автор Kpъr (трептящ)
Публикувано05.02.02 12:31



а на колко можеш да си ?

и то без да играеш роли,
а всички различни поведения, на които си способна ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.