Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 26.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: я да ми кажете,нови [re: TaiTa]  
Автор Megan (драка)
Публикувано03.02.02 12:19



За съжаление, това, че го възприемам като тъпо, не значи, че не го правя.
А по този параграф - " Но знаеш ли.....може би у всеки има поне мъничко стремеж да бъде велик.....по-точно само прав.За да докаже на себе си и на останалите,че не е някакво мекотело,а има мнение на което държи и в което вярва. И знаейки,че е прав придобива вяра в себе си и спокойствие" - да, така е.
Но си мисля, че обличането на едно чувство или действие в по-омекотени думи, не го парви по-различно.



Тема Re: я да ми кажете,нови [re: Kapл]  
Автор Megan (драка)
Публикувано03.02.02 12:21



С други думи е добре, ако си велик да го показваш?! )))))))))
Как ще обясниш факта, че истински великите хора не парадират с това?



Тема Re: я да ми кажете,нови [re: Vrooom]  
Автор Megan (драка)
Публикувано03.02.02 12:22



Има нещо изключително погрешно в тоя теория. Само дето не мога да схвана какво е.



Тема Re: я да ми кажете,нови [re: Megan]  
Автор Kapл (Кольо)
Публикувано03.02.02 15:02



Ти говореше за стремежа на хората да СА велики, не да изглеждат велики - поправи ме ако бъркам. Затова ти казах, че напълно одобрявам желанието на човек да се развива, даже да стане велик /ако може/.

Май трябва да избистрим разликата между ПОКАЗВАНЕТО на превъзходство и ПАРАДИРАНЕТО с него Всеки има право да се утвърждава сред равните си. Показването на превъзходство пред тези, които не могат и не го оспорват, е парадиране, и /в най-добрия случай/ проява на лош вкус.



Тема Re: я да ми кажете,нови [re: Megan]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано03.02.02 15:03



...обличането на едно чувство или действие в по-омекотени думи, не го парви по-различно.


What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.


Тема Re: я да ми кажете,нови [re: Megan]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано03.02.02 16:05



Да. Аз всъщност я дъвках тази тема ... неотдавна ... много я дъвках.

*


Тема Re: я да ми кажете,нови [re: Megan]  
Автор Vrooom (шум)
Публикувано03.02.02 17:13



Погрешното е, че не се вижда всичко в нея ..не се доизказва, заради което и не дава прогнози... а теория уж обясняваща нещо, вече случило се, но не успяваща да надникне в бъдещето, често се оказва погрешна в последствие.
Та като казах бъдеще ми хрумна - според теб кой би станал "велик" (не знам какво точно влагаме в тази дума) - онзи който събуждайки се си мисли, че ето ..днес ..ще съм по-велик от вчера, или онзи чиято мисъл е устремена към собственото му нищожество?

Vrooom:
Chat bot that will learn phrases and responses with user intervention.


Тема Re: я да ми кажете,нови [re: TaiTa]  
Автор NEVlNna (real)
Публикувано03.02.02 17:38



Права си. Само не мога да разбера защо поставяш понятията "величие" и "правота" едно до друго??? Нима всеки не иска винаги да е прав? Та това би означавало да знае истината за себе си, за света, за всичко.
Друг е въпросът дали можеш да си признаеш, когато грешиш, дали можеш да го признаеш само пред себе си..., или пред всекиго. Доколко това признание ще накърни самочувствието ти.
Аз например много често греша. Често върша глупости, някои дори не си ги признавам като такива. И после се срамувам. Срамувам се дори пред себе си.
Колко от вас могат да си признаят всички грешки публично? Аз не мога...

"Who knows just where I'm going
Does tomorrow belong to me..."


Тема Re: я да ми кажете,нови [re: NEVlNna]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано03.02.02 17:45



И защо да не можеш ? Я виж тук ...



*

Тема Re: я да ми кажете,нови [re: Well]  
Автор Megan (драка)
Публикувано04.02.02 09:23



ОК, прости ми - аз съм стара чанта и не помня )))
Бях ти обещалада си говорим някога, за нещо...но нямам спомен?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.