Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:32 30.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема тема за губене на временови  
Автор Kpъr ()
Публикувано30.01.02 00:39



Какво значи да си сериозен? според вас...



Тема Re: тема за губене на временови [re: Kpъr]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано30.01.02 01:39



Ами какво да ти кажа? Хм - странно е, че винаги когато си поставя за цел да съм сериозен ме обхваща някаква вътрешна истерична приповдигнатост на настроението и, особено ако около мен има някой катализатор на нечовешкия ми смях, започвам да се гърча от смях. Няма да забравя един час по съвременна италианска литература с една преподавателка, която си е своеобразен луд гений, с доста стряскащо поведение и маниери(но наистина някакси луди и гениални), в който почти загубих съзнание, защото ми беше станало много смешно и понеже го криех и си бях издишал всичкия въздух смеейки се, се стисках да не си поема въздух, за да не се получи онзи неприятен звук от отлепянето на стените на ларинкса, който би прозвучал като гърмеж на фона на гробовната тишина наоколо и би издал всичко. В крайна сметка толкова се стисках да не си поема въздух, а смехоподобните гърчове все още продължаваха и изкарваха и най-тайните запаси на белия ми дроб от алвеолите му, че започнах да посинявам. И когато реших, че вече трябва да си поема въздух, не можех - цялото ми гърло се беше слепило, както и това на смехотворния катализатор до мене и изпаднах в паника. След няколко секунди тиха зловеща паника, съпроводена от естетвеното схващане на скулите един ужасен звук разцепи леденото спокойствие на часа и всичките 11 погледа в стаята се залепиха върху мен, след това и катализатора до мен преживя същото оригване навътре, което накара останалите да почнат на свой ред да се гърчат от смях. В цялата ситуация въпросната колоритна преподавателка започна истерично да се хили с нас, след което извади една камара лекарства от джоба си и говорейки за "...la rivoluzione industriale nell'Inghilterra, che aveva cominciato ad espаndersi in tutta l'Europa gia' negli anni...", раздаде на всички по едно валерианче, така - символично. После с няколко погледа в неин стил ми посъкрати живота с има няма 10 до 20 години...

Историята изглежда подправена с някакви наркотични вещества, но това изобщо не беше така - просто с катализатора до мен искахме да сме сериозни и всеки път като се погледнехме и почвахме да се смеем с ескалиращ интензитет на патоса.

Та ето какво става, като започне човек да бъде много сериозен. Може би всички умрели от смях малко преди да им се случи гибелната случка са пожелали в неподходящ момент да бъдат ... сериозни.

Да си сериозен е нужно понякога, но сериозността е като снимката - получава се добре, когато e непредизвестена и естествена.

Какво значи да си сериозен?
- Може би да се отнасяш към дадена ситуация според повечето съществуващи норми за благоприличие и съсредоточеност, като влагаш и личното си чувство за преценка, за да постигнеш максимум резултат за минимум изразходвано време, което се постига основно чрез желанието за успех. Общо взето - много е вжна добрата воля.

Разбира ли се какво имам предвид?

Късо съединение. Потрес!

Редактирано от jj на 30.01.02 01:43.



Тема Re: тема за губене на временови [re: Kpъr]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано30.01.02 08:22



Питай коректния Оро.
Питай Мулето. То казва, че сериозните хора са тези, дето серат. И това е истина. Духовните дрисльовци все се пишат сериозни. Не че няма и несериозни такива де :), ама те са по-скоро деца.

Сериозността е причинена от нуждата. Силната нужда кара човек да е сериозен към задоволяването й. Това е. Кратко, ясно.
Сериозността е силен стремеж към задоволяване на нужда. Стрмеж, който мотивира цялото ви същество към постигане на целта. И тъй като често тези неща стават под въздействие на емоции, се оказва че сериозните хора не са умни, а чувствителни. И грешат в разсъжденията си. Защото емоцията засенчва трезвата мисъл.

*


Тема Re: тема за губене на временови [re: Kpъr]  
Автор TaiTa (египтянина)
Публикувано30.01.02 09:32



Като оставим на страна сериозността от гледна точка на външния вид на човека,може би това е вътрешния стремеж към постигане на някаква цел,без вманиачаване,понякога стремеж да накараш другите да те уважават,или да спечелиш доверие.Да можеш да изпълниш дадено обещание.....
Но това не значи ,че трябва да помиташ всичко и всички в името на крайния резултат.



Тема Re: тема за губене на време [re: Kpъr]  
Автор caliostro (шарлатанин)
Публикувано30.01.02 09:41



значи да си точно копеле!
е това значи.
не към всички обаче!
и като кажеш с колата на луната .......трябва да си там жив или мъртъв.
май не беше това да си сериозен!


а интересно кво е да си сериозно луд!
много сериозно!



Тема Re: Може би е...нови [re: Kpъr]  
Автор Щypчo (веселяк)
Публикувано30.01.02 13:36



... да бъдеш на точно определеното място в точно определеното време, да се държиш по точно определен начин, да постигнеш точно определени резултати и да зарадваш точно определени хора

Тук съм! В шубраците на щураците съм Щурчо


Тема Re: тема за губене на временови [re: Kpъr]  
Автор zvetenze (malko i uhaino)
Публикувано30.01.02 13:40



Според мен ако успееш да оцениш дадената ситуациа по сериозност си сериозен...Ама аз сериозните не ги харесвам...Прекалено са сериозни за моето чувство за хумор...и ги правя на пух и прах(с което изобщо не се гордея!)!

Ludostta dostigam


Тема Re: Как може?...нови [re: zvetenze]  
Автор Щypчo (веселяк)
Публикувано30.01.02 14:00



понятието "сериозен" да се обяснява чрез понятието "сериозност".
Ами какво е тогава "сериозност"????? Сигурно е да можеш да си "сериозен".


Цък. Задънена улица



Тук съм! В шубраците на щураците съм Щурчо


Тема Re: Може би е...нови [re: Щypчo]  
Автор caliostro (шарлатанин)
Публикувано30.01.02 14:00



мнооо си материално сериозен



Тема Re: тема за губене на временови [re: zvetenze]  
Автор caliostro (шарлатанин)
Публикувано30.01.02 14:02



сериозните са лесно придвидими.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.