Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:46 26.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема танто за кукуригу  
Автор Megan (драка)
Публикувано21.01.02 18:04



т.е. дай ми, за да ти дам.


драги съклубници,
аз съм дълбоко възмутена от себе си. да. тъжната истина е това, ей. а защо? поради една тъпа емоция - разочарованието.

разочарованието от действията на другите, които не кореспондират с моите. т.е. очакваш, чу като си направил нещо хубаво, човекът до теб ще ти отвърне със същото. да, ама не.
или да, ама некой друг път.
очаквам да ми върнат жеста. да вложат същото, което съм вложила аз. да ми отвърнат. тук става въпрос за действия, а не за емоции, само да уточня.

защо не мога да приема различието на другия!?
.....
ах, ама съм......



Тема Re: танто за кукуригунови [re: Megan]  
Автор caliostro (шарлатанин)
Публикувано21.01.02 18:39



изобщо не приемай различията на другия.




Тема Re: танто за кукуригунови [re: Megan]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано21.01.02 19:08



Ми тъй то. Джувот-т-т...
Хич и не разчитай просто на ответност. А ако се случи, то може би си попаднала на Човек ? Ми тъй де ! Ей ти селективен механизъм. Отсявай плявата от ... зърното ...

*


Тема Re: танто за кукуригунови [re: Megan]  
Автор ushco (Texturator)
Публикувано21.01.02 19:23



Nikoga ne sym ochakwala otwetnost...
Nachina, po koito obshtuwam s horata si e lichno moia rabota, a tiahnoto otnoshenie kym men, si e lichno tiahna rabota!
Po Default ochakwam da me razocharowat, no az tiah - nikoga!
Az pak go prawia za sobstweno dobro (ot egoizym) - towa me kara da se chuwstwam dobre!

P.S. A izraza "tanto za kukurigo" ne te li obijda? Wse pak, niakoi shte naprawi neshto za teb, samo zashtoto ti si naprawila neshto za nego...., ne zaradi dobrite si chuwstwa kym teb!

The big wheel keeps on turning...


Тема Re: танто за кукуригунови [re: ushco]  
Автор Kpъr ()
Публикувано22.01.02 00:13



простичка идея:

танто за кукуриго се получава, след като направиш нещо не-специално, а типично за теб, без да очакваш отплата, и привлечеш чуждото внимание, и това направи възможно да получиш нещо също толкова искрено в ответ.

или пак , ако се направи нещо специално, с мисълта да предизвикаш и изискаш също така специално отношение. може да се обидиш при два случая , без значение как и защо ти е отвърнато :
да се обидиш, защото са ти обърнали внимание след като си направил специални усилия да не си себе си, и се оценява като добро и интересно нещо което всъщност не си. това е несъзнателно и неусетно обиждане, просто неприятно усещане.
другия случай, когато ти е отвърнато за да се оттърват от теб, проявявайки също така специално отношение, но не като нещо типично за този който те е забелязал, а се е променил специално за да ти посочи, че не е трябвало да го предизвикваш да доказва справедливостта си.

не се правете заради другите, или заради случая. Случайно бъдете себе си, и не пропускайте хубавите случайности...



Тема Re: танто за кукуригунови [re: Megan]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано08.03.02 06:30








Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.