Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:06 19.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Предчувствие, знак или самовнушение?нови  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано17.01.02 22:57



Имате ли си малки ритуали, по които да преценявате развоя на предстоящо събитие? Сбъдват ли се вашите прогнози?
Аз например, ако в сутрешната си просъница си разлея кафето, целия идващ ден ми е абсолютна бъркотия - нищо не ми върви.
Същото е и ако се усетя, че съм излязъл с десния крак от вкъщи - просто подсъзнателен навик ми е да излизам с левия, в противен случай отново каквото съм тръгнал да правя - нищо не става...
А недай си Боже малко след като съм излязъл да се усетя, че съм забравил да взема нещо и ми се наложи да се върна - малък Армагедон настава.
След един такъв случай, пресичайки улицата пред мен се срещнаха фронтално един "Москвич" и един "Опел". Малко по-късно пак пресичам една много тясна улица и заради съобразителността на един шофьор трябваш да се залепя за спрялото пред мен такси по средата на платното и таксито... се запали.
Самовнушавам ли си ги тези неща или това са си предзнаменования?


Елементарно, драги ми Уотсън!

Редактирано от jj на 17.01.02 22:59.



Тема Re: Предчувствие, знак или самовнушение?нови [re: jj]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано17.01.02 23:06



Суеверие е по-точната дума, струва ми се :-)
Само те обременява психически.

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.


Тема Re: Предчувствие, знак или самовнушение?нови [re: BИ]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано17.01.02 23:13



Не, даже са ми весели тези неща. Ти не си ли суеверна? Поне за едно нещо...
За кафето си внушавам - да, и даже си викам: "Ей, стига самовнушавал си си!"
Ама не...
Докато това с връщането - все ставам свидетел на неща, които изобщо не зависят от мене... И се чудя - единствен ли съм?
Не съм, май.

Елементарно, драги ми Уотсън!


Тема Re: Предчувствие, знак или самовнушение?нови [re: jj]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано17.01.02 23:32



Не бих казала, че съм суеверна. Всъщност, едно време в училище с моите приятелки не минавахме под улични лампи, знаци и стълби :-) И като бях студентка, като не ми полеят вода, винаги изкарвах по-високи оценки на изпит :-) Ама майка ми все ми поливаше... според нея това било на добре :-))))) Е, завърших де! Въпреки всичко, хех! :-)))))))

Имах един колега от работата, който казваше, че на изпит винаги, ама Винаги ходел с едни и същи чорапи! Нямало значение дали са за пране и колко са мръсни Ама отличник е бил да му се не види, пълен. Като теб

Ти с какви чорапи ходиш на изпити?

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.


Тема Re: Предчувствие, знак или самовнушение?нови [re: BИ]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано17.01.02 23:38



Е чак пък толкова...
Особено ако са за пране - ще искам вредни да си ги обуя
Никога, когато трябва да проверявам себе си не разчитам на талисман, късмет или провидение. Всичко си е въпрос на знания и дипломация

Елементарно, драги ми Уотсън!


Тема Re: Предчувствие, знак или самовнушение?нови [re: jj]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано17.01.02 23:43



Е, тогава ще ти мина път!

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.


Тема Re: Предчувствие, знак или самовнушение?нови [re: jj]  
Автор Kpъr ()
Публикувано17.01.02 23:50



никога не съм обръщал внимание, с кой крак излизам от вкъщи!

но пък, нали го пишеш заради /невинаги, само понякога както казваш когато се усетиш/ вглеждането в навика.

вероятно се различават дните, в които се забелязва какво от всичко с което сме навикнали се прави несъзнателно, от дните в които имаш много по сериозни проблеми, така че това да не го мислиш даже!
и се различава също от деня, когато би възприел като неочаквано и изпълнено със значение това че не си постъпил както винаги, от друг ден, когато всичко се случва както обикновено...

може би, понякога хората навикват всичко да си следва типичния ход, и се екстраполира че това което е било причина да се промени едно незначително, но показателно действие, това ще доведе до промени през целия ден, когато същата невидима /и затова може би заплашителна?/ сила ще променя и други по значителни вече събития, встрани от тяхния обичаен вид. Но пък, може би не събитията ще са променени, а само гледната точка към тях, гледна точка която имаш заради вглеждането в своите действия и навици, и тази сила променяща обичайното да е точно вглеждането - желанието да разбереш защо не се случва това което винаги?



Тема Re: Предчувствие, знак или самовнушение?нови [re: BИ]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано17.01.02 23:53



Тцъ.
Не действат никви такива ми ти работи.
Аз ако съм убеден, идвай с танк да ме спираш - може и да ти се отдаде, но пак е малко вероятно.
Абе седнал Телец на Козирог да обяснява как рога се ползват...

Елементарно, драги ми Уотсън!


Тема Re: Предчувствие, знак или самовнушение?нови [re: jj]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано18.01.02 00:16



Хехе! Рогатите се случваме много начесто тъдява :-)
Късмет!

И мини на чай!



What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.


Тема Re: Предчувствие, знак или самовнушение?нови [re: BИ]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано18.01.02 00:22



И на тоя ли му сложи роги, бе?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.