Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:39 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Надежданови  
Автор Kalinski (Kyндaлини)
Публикувано10.01.02 11:14



Кажете ми що за чудо е това?! Защо надеждата крепи човека? Защо надеждата последна си отива? Защо надеждата е задължителна? Според мен надеждата е просто изтощителна!

***


Тема Re: Надежданови [re: Kalinski]  
Автор avalanche ()
Публикувано10.01.02 11:51



не съм фен на надеждата. винаги съм смятала, че от нея боли. колкото по-малко очаква човек, толкова по-неизтощително приема живота. говоря за нещата, които не зависят от нас. макар че, като се замисля, надеждата е свързана с очакване на събитие, промяната на което по принцип не зависи от нас.
не ме кефи идеята да живея с надежди. не за друго, ами защото те крепят дотогава, докато не рухнат всичките ти илюзии. а когато се строполят с много голяма сила /а всички надежди точно така умират/, падаш и ти. и то така падаш, че...



Тема Re: Надежданови [re: avalanche]  
Автор Kalinski (Kyндaлини)
Публикувано10.01.02 12:15



Струва ми се, че си се прекръстила... ама това няма значение. Значи, прочетох едно голямо съвпадение между моите и твоите разбирания за това какво е надежда - очакване да се случи нещо или ако не е нещо определено, то очакване да се случи нещо приятно, някаква приятна промяна. Но най-идиотският случай е да се надяваш на нещо обещано, не е ли вярно? Тъпото е, че когато то не става и не става, а на теб много ти се иска да стане, първо започваш да тренираш търпение, търпение, храниш си надеждите с мислене, мозъчни навивки. То обаче още не става, вече почваш някаква психоборба за равновесие да не се съгласиш с разочарование, не искаш да се отказваш, защото не ти харесва. Но това не означава, че седиш и чакаш, ти се бориш да стане това, на което се надяваш, но все не става. Но дори и да седиш и чакаш, не е по-малко изтощително, мисленето, което се хвърля в тоя случай, е в количество и сила, компенсиращи бездействието. И излиза, че е по-приятно да нямаш надежди!

***


Тема Re: Надежданови [re: Kalinski]  
Автор avalanche ()
Публикувано10.01.02 12:15



da be - az sum tochicata, no mi pisna da sum tochka



Тема Re: Надежданови [re: Kalinski]  
Автор avalanche ()
Публикувано10.01.02 12:17



напълно съгласна съм с теб.



Тема Re: Надежданови [re: avalanche]  
Автор Kalinski (Kyндaлини)
Публикувано10.01.02 12:17



Супер! Обожавам промените!

***


Тема Re: Надежданови [re: avalanche]  
Автор Kalinski (Kyндaлини)
Публикувано10.01.02 12:23



И друго има... ако най-тъпата надежда е обещаната, то най-убиващата е самонадяваната! Т.е. надежда, която съществува само в теб, а е по отношение на друг... правиш всичко, на което си способен, за да покажеш, докажеш и да съществува нещо, свързано с друг и се надяваш това да е така, мислиш си, че ако устояваш и продължаваш упорито своите позиции, то ще се получи, няма начин, но когато мине цяла година... тя ти изглежда толкова напразна, ако спреш да се надяваш, че само заради това съсипване си съгласен да си храниш загубената надежда, дори и да не я искаш вече.

***


Тема Re: Надежданови [re: Kalinski]  
Автор avalanche ()
Публикувано10.01.02 12:32



все едно аз съм го писала това.
надеждите за мен са нещо много напразно. защото все повече си мисля, че нещата в живота са на принципа или-или. т.е. - черно и бяло.
това до голяма степен важи за чувствата - ли ги има, или ги няма.
или пък - човекът или е лъжец, или не е; или е предател, или не е .
няма средно положение. средното положение е измислено от хора, които искат сами да замажат собствените си очи. но това не признава съществуването на сивия цвят в черно-бялото каре.



Тема Re: Надежданови [re: avalanche]  
Автор Kalinski (Kyндaлини)
Публикувано10.01.02 13:51



всяка тука оставете... и какво ни крепи тогава нас?

***


Тема Изтощителна е...нови [re: Kalinski]  
Автор Kapл (Кольо)
Публикувано10.01.02 14:08



...разбира се!

Докато се надяваш, се бориш, а това изтощава, особено когато борбата е неравна.
Когато спреш да се надяваш, започваш да си почиваш - нищо не те тормози, досущ като погребан/а си




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.