Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:02 26.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Надежданови [re: Kalinski]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано10.01.02 20:17



Това е частен случай. Може да е лъжа, може и да не е. Има много случаи на сбъднати надежди. Упоритостта се възнаграждава често. Но измамата, на която си се натъкнала е съвсем друго нещо. Не злослови срещу надеждата, тя не ти е виновна, тя е съзидателно чувство, проблема е в измамника и в твоето лековерие.

*


Тема Re: Надежданови [re: Kalinski]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано10.01.02 20:19



Не си празна принудително. Не е така. Така изглежда, но от теб зависи как ще е.

*


Тема Re: Изтощителна е...нови [re: Kapл]  
Автор turbulent (vision)
Публикувано10.01.02 20:19



Не съм съгласна ,че докато се надяваш се бориш !!
Искаш ли да постигнеш нещо и то да стане колкото се може по-скоро,няма да седнеш и да се облегнеш на надеждата.
Човек се надява,когато не му пука толкова ще стане ли,няма ли да стане.Чиста прищявка. Тогава сяда и ... се надява...
Глупаво и безмислено.
Според мен.



Тема Е, сега пък!нови [re: Kalinski]  
Автор Bъpбaн дьo Bъpбaн (благородnick)
Публикувано10.01.02 20:20



Казано по бабешки:

НАДЕЖДА:
ша стане, не'а начин да не стане, само н'съ знай кога!!!

ОЧАКВАНЕ:
Я стане, я не. Ако стане - добре, ако не стане - значи тъй е трябвало!



Noblesse oblige


Тема Re: Надежданови [re: Kalinski]  
Автор BilboB (sir)
Публикувано10.01.02 20:22



ами уволняват, гаджето ти те напуска, открадват ти колата и телефона
и ти вместо да се гръмнеш или да се тръшнеш и да полудееш, решаваш че ще се захванеш и ше оправиш нещата, защото вярваш, че ще се оправи

или пък имаш собствен бизнес и в момента имаш много тежък период, но вместо да се откажеш от него ти продължаваш защото се надяваш, че нещата ще се оправят
така доволно


или дотам и обратно


Тема Re: Надежданови [re: Well]  
Автор Kalinski (Kyндaлини)
Публикувано10.01.02 20:23



Лековерие ли?! Лековерие? Е, ти ми еба майката и на чувствата, и на желанията, щото те станаха просто лековерие! Освен това говорехме за това да се надяваш на нещо, когато може би не трябва или може би винаги трябва, може би е нужна упоритост? Ми то и аз така си мислех - повече търпение, повече упоритост, няма начин да не стане, не трябва да се предавам, ще устоявам... но не е ли загуба на време и все повече затъване, по-нататък ще има ли въобще отърване? Или какво? Какво се случва след това?

***


Тема Re: Надежданови [re: Kalinski]  
Автор Kpъr ()
Публикувано10.01.02 20:25



не е това.

Стимула за живот е че идва живот, а не смърт.

Ако чакаш смъртта, или правиш какво ли не защото тя идва, само се залъгваш че получаваш удовлетворение, надяваш се напразно че усетеното и осъзнатото досега е имало смисъл...
а досега може и да е нямало...
може да има в нещо за което досега не ти е стигало времето...

надеждата е, че в търсенето на какво ли не има някакъв смисъл, безнадеждно е когато се увериш, че няма на какво да се надяваш да намериш в бъдеще...

_____________________________
Мисли глобално, действай локално


Тема Re: Надежданови [re: Well]  
Автор Kalinski (Kyндaлини)
Публикувано10.01.02 20:27



Да бе, аз съм дебил и нииииишшшщо не ми става, каквото и да ми се случи! Разбира се! Пълни глупости!
Аз всъщност много те уважавам, не ми се връзвай на думите, просто ме боли! Радвайте се, хора, които само това и чакате, да ме заболи, е, заболя ме, и мене ме боли, кво си мислите, че само вас ви наранявам аз, не и аз се наранявам от... е, не от вас, но и мен ме боли, даже сигурно повече от всички, които познавам...

***


Тема След това...нови [re: Kalinski]  
Автор Bъpбaн дьo Bъpбaн (благородnick)
Публикувано10.01.02 20:31



идва анализът, успокоението, че има и по-страшно... а после - новото начало

Разбираш ли тънката граница между очакването и надеждата: в единия случай е "така БИ ТРЯБВАЛО да стане", в другия "така НЯМА НАЧИН ДА НЕ СТАНЕ".

А пък ако случайно не стане - олеле, краят на света, Содом и Гомор, кулите-близнаци, земетресението в Кобе, наводненията в Пенджаб, кризата в Аржентина и пр.

от мен

Noblesse oblige


Тема Re: Надежданови [re: Kalinski]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано10.01.02 20:31



Питаш може би дали надеждата ти ще се сбъдне ? Това ума ти преценява, никой друг. Съжалявам, че така реагира на ... лековерието. Чувствам се виновен, че съм казал една истина, а не бива.
Какво се случва след това ли ? Живота продължава, обикновено. И следващия път си по-внимателна, по-умна. Обикновено. А измамника намира нови жертви. И добре си живее... за тяхна сметка.

*



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.