Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:08 26.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Надеждата е товар,нови [re: BilboB]  
Автор Kalinski (Kyндaлини)
Публикувано14.01.02 09:55



защото е като дадено обещание. Ако правиш нещо, без да те интересува ще стане ли или не, а го правиш само, заради самото удоволствие да го правиш, заради това, че ти имаш желание да го направиш, е леко, може и да не се завърши, но ти си оставаш с приятно чувство от всичко дотук и някак имаш усещането, че всичко зависи от теб, въпреки че дефакто няма точно такова положение, но това е спокойствието. А когато мислиш за някаква надежда, това е вече като предварително поставено положение, което се стремиш да постигнеш и ако то започне да ти убягва, не можеш да се примириш и започваш да хабиш усилия за спасяването на тая надежда, това е натоварването. Някак прехвърляш отговорността в някаква химера там, някаква надежда и разчиташ на късмет, разбира се, че и правиш нещо, за да стане, но твърде много се омагьосваш да се получи и при някаква трудност е много по-силен тормоз, като разочарование от живота изобщо ти действа. Разбираш ли какво имам пред вид? Взимането или изграждането на надеждата някак те ангажира с нея си, което те загубва от трезвостта, от реализма.

***


Тема Е, това е!нови [re: nbb]  
Автор Kalinski (Kyндaлини)
Публикувано14.01.02 10:05



Ти докара тука най-яката надежда! Откога взе да се занимаваш с астрология? Това да не е последен писък на интелектуална мода и аз да съм изостанала?

***


Тема Re: Надежданови [re: Kalinski]  
Автор caliostro (шарлатанин)
Публикувано14.01.02 11:40



думата надежда в мен поражда следните асоциации

1
надежда 1, надежда 2 .........надежда 6 част.
там живее един мой приятел в блок 6......

2
думата надежда се римува екстра с думата говежда.

добре е на хората да им се дава надежда иначе......



Тема Re: Е, това е!нови [re: Kalinski]  
Автор ® Anima ® (LoveExpert)
Публикувано14.01.02 12:17



Това е последен крясък, скъпата не на модата, а на умиращата надежда
преди да се роди нова... нали знаеш всичко е цикъл
един умира, друг се ражда .... КРЪГОВРАТ

във краговата на света сме,
аз обаче се чувствам като в кръговото движение на
4-ти километър преди последен крясък ...

Привет на пишещото кралско войнство тук


Тема Re: Е, това е!нови [re: Kalinski]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.01.02 13:52



Хи-хи, и аз като тебе - от тук от там по нещо клъввам, уж да съм в час. За по- сериозни занимания няма време.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Надежданови [re: Kalinski]  
Автор Anima (L*.E*)
Публикувано09.02.02 22:32



Една от най-готините теми на Калински

ще ми се да изровя и първата й тема тук в клуба
безценна е - за зависимостта



Тема Re: Надежданови [re: Kalinski]  
Автор Bajlvan (познат)
Публикувано09.02.02 22:49



според мен надеждата също е не много градивно изпитание ..

надеждата предизвиква очаквания .. А несбъднатите очаквания носят разочарования.

надеждата ни привързва към обекта на надежда .. прави ни зависими от този обект .. и забравяме вярата в себе си, в собствените сили.

но въпреки всичко .. надеждата е полезна .. като бърза помощ за загубилия всякаква вяра в себе си .. да му даде време, да повярва отново, вместо да зачеркне себе си и своя път.

имай надежда, но не се привързвай към нея .. използвай я като средство, да повярваш в себе си .. и да се превъплътиш в това което искаш да си.

не тъгувай, че е свършило - усмихни се, че се е случило


Тема Re: Надежданови [re: Bajlvan]  
Автор Anima (L*.E*)
Публикувано09.02.02 22:53



"но въпреки всичко .. надеждата е полезна .. като бърза помощ за загубилия всякаква вяра в себе си .. да му даде време, да повярва отново, вместо да зачеркне себе си и своя път. "

това да влезе в клубните мъдрости моляяяяя

страхотно е - благодаря за мнението ти
точно от това имаме нужда.



Тема Re: Надежданови [re: Anima]  
Автор Bajlvan (познат)
Публикувано09.02.02 23:22



благодаря ти че извади тази тема .. не я бях видял преди ;-) а тя е интересна ;-)

не тъгувай, че е свършило - усмихни се, че се е случило


Тема Оставила съм тинови [re: Anima]  
Автор 4eHe (diverse lot)
Публикувано09.02.02 23:29



....питанка в "оная" тема. Хъриии

To wire machines is a job. To connect people is an art.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.