Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:36 10.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: всъщност - изобщо не е смешно.нови [re: HeOHeЛ]  
Автор caliostro (шарлатанин)
Публикувано11.12.01 09:33



вече се нарича оказване на логистична подкрепа!

може да избиеш маса народ като това минава в графата оказване на логистична подкрепа.



Тема Абе, кой се смеенови [re: HeOHeЛ]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано11.12.01 09:37



мъка ми е като чета тези робски песни. Нека си ги пее, който ще.



Тема Хората му викат и "Стокхолмски синдром"нови [re: caliostro]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано11.12.01 09:47



жертвата започва да изпитва съчувствие към мъчителя си.

Ма то бива синдром, бива, но това написано от влака направо ме гръмна.



Тема Re: ФЕМИНИЗЪМ И М У Л Енови [re: ® Anima ®]  
Автор BilboB (sir)
Публикувано11.12.01 10:07



вече и феминистка ли стана, бре мадам

стига си го чесала това магаре, нека си пише, пък ще му мине накрая - колкото и да говориш няма да схване


или дотам и обратно


Тема Неонел,нови [re: HeOHeЛ]  
Автор nbb (весела)
Публикувано11.12.01 10:13



наистина не те разбрах. Явно говорим на различни езици.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Ако искаш,нови [re: publika]  
Автор nbb (весела)
Публикувано11.12.01 10:13



можем да продължим дискусията в бележки. Не виждам смисъл да го правя тук.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: ФЕМИНИЗЪМ e neshto drygoнови [re: ® Anima ®]  
Автор 4eHe (diverse lot)
Публикувано11.12.01 11:29



Вече съм го писала някъде на Sin, но пак Anima Special - феминизмът е онова нещо в човешката история, взело повече жертви от всички войни накуп. Ще се аргументирам друг път, като употребя кулинарния нагон.

Да, разлика между балкански мъже и останалите има. Събирам сили да седна и напиша отговор на приятел, който ме трогна с патриархална загриженост за добруването ми.
Първоначално си мислех, че е религия ( с акцент - секс) но не би ! Има връзка с бачкането.

Наблюдавах катеренето по стълбичката в кариерата на шепа екс - колеги (срещу същото заплащане) и се сетих, че всъщност отнетото на българските мъже е удоволствието да ходят на работа. Един "Жилет" им е останал (Му да ме прощава ). Вместо да растат като хора, в службата те се износват като човеци. Връщат се вкъщи половин мъже, 1/4 съпрузи, 1/8 бащи...най-малкия им проблем е феминистката им природа; забравена въобще по празниците. Дори престанаха да се обличат добре, за нещастие !

Не знам къде са майките им да ги хванат за ушите въпросително

Толкова трудно стана да излезеш на кафе с българин, запазил чувството си за хумор. Май прекалих с оплакванията, обаче да пристигаш отвън и ги завариш там дето Каравелов ги остави - досажда здраво.

To wire machines is a job. To connect people is an art.


Тема Re: ФЕМИНИЗЪМ И М У Л Енови [re: Selesta]  
АвторKpъr (Чe) (Нерегистриран)
Публикувано11.12.01 12:10



Има хора свикнали с това да са агресивни, което значи че всеки път, когато се озоват в ролята на жертви, роля за която са неподготвени, реагират, колкото и слаб удар да са понесли, затова отстрани на истинските жертви, им изглежда че те играят, защото са реагирали на дразнение, което за навикналите да отбиват атаките целящи да ги превърнат в жертви са отминал и незабележим етап, който те с лекота преживяват, защото са обръгнали вече, и са свикнали да намират силата там,където тя е - в тях самите, усвоена.
А отхвърлящите и най-дребните дразнения, и неспособни да се поучат от тях, не се научават, и даже да не приличат на жертви са потенциални такива във всеки един момент когато им се обърне внимание, или даже се окажат неволен пострадал, заради собственото си желание да се присъедини към усещане, което липсва, не е изпитвано в достатъчна степен, а и след като не води до промяна, води до безразличие...

Какви шансове имаш, ако не отстояваш своите желания, а се превърнеш в припознат човек, такъв като тези които си мислиш че са другите ? Никакъв, защото тогава губиш шанса да си някой, докато не се различаваш от всички, си просто никой...



Тема нбб - офтопик, ще прощавате, останалите, моля.нови [re: nbb]  
Автор HeOHeЛ ( *)
Публикувано11.12.01 13:01



ех, нъбъбъ, защо ли никак не се учудвам, че тоя път не си разбрала... абе виж сега, пък дали ще разбереш или няма - то ще се види:

добронамерената публика каза:
publika (добронамерена)
Публикувано 10.12.01 22:27
...и защо да те трие...не се ли печем всички ние-българските жени на този огън...и всяка от нас няма ли си по едно МУЛЕ...къде по-възпитано,къде по-невъзпитано,но МУЛЕ...


ти отговори:
не смяташ ли, че това не говори много добре за тебе самата ?

публиката рече:
...в какъв смисъл?!...не те разбирам?!...да не си мислиш,че им се оставяме на "мулетата"...,нееее,неее,но вместо да контактуваме нормално...трябва да се борим с комплексите им...и изблиците им(да не кажа нещо по- грубо),и ако не си съгласна с тях,ако не харесват това което казваш и правиш,а не дай Боже ти да не оцениш "блясъка" им...,използват всякакви средства,...дори и да те поставят на пиедестал...никога не можеш да бъдеш сигурна за какво са го направили...и дали не е, за да те хвърлят от по-високо...и примери колкото искаш има...,другото е изключения...
...та ,кажи ми защо говори лошо за мен?...,защото наистина не те разбрах,има възможност и ти да не си ме разбрала...,готова съм да се обосновавам...,а може и наистина да не съм права...


тогава ти, след като "пусна мухата", каза, че ще се доуточнявате в бележки.
е, като си така деликатна - що не започна с бележки... ама не те питам.
твърдя, че това ти е някакъв похват, да пуснеш нещо, с което директно, или индиректно да обвиниш някого и после... аре чао.

през това време ти попита анима, във връзка с казаното от нея, че ви можеше да й изтрие темата:

искам да ти задам само един въпрос : Не смяташ ли, че ВИ се промени след като стана модератор ? Питам тебе, а не самата нея, защото отстрани промените се виждат по-лесно.

на това място и каката подскочи - явно не само аз говоря на различен език с тебе, но и каката и анимата и публиката, дотук. та след като каката подскочи, ти каза , с неизбежната си жълта поничка накрая, че всъщност харесваш ви.
тюх, що ли не видях да личи това преди да го кажеш с думи?
ама не те питам, щото знам защо. просто нямаше израз на такова нещо преди някой ... и то не един... да подскочи.
след това се отказа и от разговора си с каката, както и с публиката, като този път каза, че ще го продължиш "някой път, на живо". че що го почна тогава... ама пак не те питам.
след това дори я посъветва да се весели и че клубовете са за това.
хм...
значи така ли се веселиш ти? пускаш нещо да боднеш някого и после му казваш да си свирка? ех, нъбъбъ, пак не те питам.

но на това място аз се обадих и ти казах, че пак "правиш така".
щото нали ме помоли да ти кажа къде и ето - аз ти казвам.
ако пак стане - пак ще ти кажа. не ме мързи.

... друг е въпросът, че ти пак няма да си разбрала, ама... явно това е положението.



Тема Защото, Неонел,нови [re: HeOHeЛ]  
Автор nbb (весела)
Публикувано11.12.01 13:25



според мене клубовете са за водене на дискусии по различни проблеми, а тук това липсва. След като виждам, че всичко, което казвам, се приема като заяждане,има ли смисъл да продължавам да търся диалог ? И то с хора, които непрекъснато обиждат събеседниците си ? Искаш ли и аз да ти сложа няколко твои изпълнения като доказателство ? И да искаш, няма да го направя - хората имат очи сами да видят.
На живо се усмихвам повече, могат да ти го кажат хората, които са ме виждали. След като тези понички са сложени тук, аз си ги ползвам, за да покажа чувствата си.
Приятен ден, Неонел !

Вярно е това, в което вярваш !



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.