Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:53 08.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Умението да не палим ...  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано08.12.01 22:50



Замислям се за това сега. Актуално е.
Баща ми казваше че някои хора си търсят някого, с когото да се дракат, пробват наред, и ако някой "пали", го вземат на подбив, зачждат с е с него, правят си весело, такива неща. Тук си имаме такива... И все се намира някой да "палне" ...

Явно е нужно умението да се сдържаме. И далеч не заради клуба. Живота ни поставя всеки ден в подобни на това изпитания. И ако правилно се ориентираме, не да "палим", а да реагираме трезво, резултата винаги е превъзходен ... и ни тласка напред, към желаното ... било то сделка, било повишение, било нов приятел, каквото и да е... Важното е да не "палим".
Умението да общуваме. По правилния начин. Съобразно нуждите ни. Съобразно условията ... пресметнато като краен резултат ... за да не бъдем като безпомощна лодка в бурно море. Ум значи. Контрол - звучи като кошмар, но не е. Не става дума за желязната дисциплина на сухарите - фанатици от армията ... става дума за умението да живеем както желаем , справяйки се с условията ... дори и да са тежки като тукашните сега ... заради природните стихии, принуждаващи ни да се борим с тях, без право на избор.



Тема Re: Умението да не палим ...нови [re: Well]  
Автор Kpъr ()
Публикувано08.12.01 22:54



нали знаеш, как се проверява дали клечките в кибритената кутия палят? една по една, започваш, и ги пробваш наред... и после знаеш, кои могат...

но този който го прави това е...



Тема Re: Умението да не палим ...нови [re: Well]  
Авторбeзимeннa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.01 23:24



..............ако си нямаш гъдел.......колкото и да те гъделичкат...........
........иначе.....явно е, че това, което "палва" е някъде в нас и по-добре да палне и да си дадем сметка, че е там....да го поогледаме и решим какво да правим с него.....отколкото да го стискаме, контролираме и обуздаваме без да сме го видяли дори.........останалото се случва от самосебе си...........когато нямаш гъдел.........




Тема Re: Умението да не палим ...нови [re: Well]  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано09.12.01 00:12



А дали да се сдържаме винаги когато ни "палят"? Понякога си избирам така да подпаля, че и околността да изгори... и накрая резултатът е в моя полза.

- - - -
И най-внимателното планиране не може да замести лудия късмет.


Тема Re: Умението да не палим ...нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано09.12.01 00:22



Ще се напия, та земята цяла
на вино ще дъхти околовръст -
и ако някой ПРАВОВЕРЕН мине,
ще види закъснялата ми мъст...
Омар Хайам

Всичко тече, всичко се мени!


Тема Re: Умението да не палим ...нови [re: Изпитaнa мapka]  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано09.12.01 00:52



"Закъснялата ми мъст" ме подсеща колко обичам "с техните камъни по техните глави". Но не го правя нарочно! (в смисъл - планирано), подходящите ситуации сами ме намират и-и-и-ииии.... се изкушавам....

Ми явно съм си грешна, какво да направя?

- - - -
(всяка съпоставка с виртуални ситуации е плод на въображението ви:-)))

- - - -
И най-внимателното планиране не може да замести лудия късмет.


Тема Re: Умението да не палим ...нови [re: Well]  
Автор Megan (драка)
Публикувано09.12.01 12:46



Не зависи ли от ситуацията? Понякога като че ли е добре да има искри и пламъци и тежки огньове ))



Тема Re: Умението да не палим ...нови [re: Megan]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано09.12.01 22:21



Дааа, ако не си в собствената си къща ... където всичко което ще повредите в боя ти е ценно ...



Тема Re: Умението да не палим ...нови [re: Megan]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано10.12.01 20:29



Ей, че ме сърбят ръцете за душевна дисекция ... ех, че мерак ! :)
Драснипалниклечица !




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.