Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:07 19.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Никулденнови  
Автор 4eHe (diverse lot)
Публикувано03.12.01 23:14



С кой да почвам
Някоя по-завързана рецепта за риба ?


To wire machines is a job. To connect people is an art.


Тема Re: Никулденнови [re: 4eHe]  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано04.12.01 00:02



Давай! Никой наоколо не обича риба (включително и аз), но ще гледам преди 6-ти да намина за справка.

- - - -
Темата ми не беше по повод интервю, но пък верно съм на нова работа, така че за всички - ще поотсъствам, докато вляза в крак. Да се слушкате!

- - - -
И най-внимателното планиране не може да замести лудия късмет.


Тема Re: Никулденнови [re: Бeзcъннa]  
Автор Kpъr (netizen)
Публикувано04.12.01 00:13



че кога не сме?

Успех в работата!!



Тема Re: Никулденнови [re: 4eHe]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (амбивалентна)
Публикувано04.12.01 02:19



Само внимателно с рибките, че трябва и да се рисува в края на краищата

Everything is broken up and dances


Тема Re: Никулденнови [re: 4eHe]  
Автор caliostro (експерт)
Публикувано04.12.01 09:30



при толкова шарани..........
рецепти колкото искаш!



Тема Re: Никулденнови [re: Бeзcъннa]  
Автор BilboB (sir)
Публикувано04.12.01 10:29



успех и от мен


или дотам и обратно


Тема Re: Никулденнови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор BilboB (sir)
Публикувано04.12.01 10:31



че то и една сготвена риба си е изкуство




малееее какви ги говоря


или дотам и обратно


Тема Re: Никулденнови [re: 4eHe]  
Автор 4eHe (diverse lot)
Публикувано04.12.01 11:26



Така,
мили именици

По повод връхлетелия ме ентусиазъм заради празника Ви днес ще я откарам на македонски песни (тук се сещам, че ми трабват двама левенти за втори глас на :

Назад, назад
моме Калино
немой да одиш подир ме(:)н)


с компания.

Понеже името Никола не е често срещано сред познатите и съседите ми, както повелява традицията някой просто ще го отнесе. Към момента, съседа от №37. Ще ида да му съобщя

Бъдете здрави !




**Безсънна, къде ти беше кутията ?

To wire machines is a job. To connect people is an art.


Тема Жена ми приготвянови [re: 4eHe]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано04.12.01 12:38



много хубаво скумрия. Сега пуснаха едни торбички с подправка в тях. Като изчистите рибата, (отрежете също и опашката) намазвяте я цялата с тази подправка и я завивате в торбичката. Тя се задушава и не си губи нищо от аромата. Иначе до преди година я печахме на скара и така се вмирисваше кухнята, че даже и съседките през две кооперации разбираха, че зъболекарката приготвя риба. За другите риби: цацата - при вас трудно може да се намери прясна. Ако е била замразена вече не е много добра за пържене (личи си по очичките - стават червени). Препоръчвам ви я мариновата с копър и лук на салата (тя затова се казва и копърка). Тази година излезе и паламуд. Не ви препоръчвам повече от едно парченце - тя е изключително токсична риба и за нея казват че от "девет години назад болести вадела у човека", също не и на деца. Най-добре е осолена, но само по едно парченце. Не се пече...
Друго - ако ви е по джоба - купете си по 100 гр. пушена сьомга. Тя се яде по малко, защото е деликатесна и не е за засищане - така че повече не ви е нужно, пък и удря в джоба. Препичат се филийки и се намазват с масло и маргарин. Сьомгата се продава в такава разфасофка, че е нарязана на тънки филийки (размразява се само на стайна температура) и се слагата отгоре. Може да се украси и с магданоз. Акулата - ако има такава - се приготвя малко по тертипа на речните риби - обезкостява се и се реже на филийки. После се пържи, оваляна само в брашно (не използвайте галета или пане, защото миризмата на яйца ще убие аромата на рибата), но не много - иначе става тричава. Същото се отнася и за калмарите, можете да купите и само пипалца - сега го продават в евтини разфасофки. Калмарите само се варят и се ядат както са розови, може и с малко оцет на салата. В никакъв случай не ги панирайте, поради горната причина - ще ядете яйца, а не морски дар!!!! Най-хубава риба е калканът. Тя се движи по дъното, но не е токсична, т.е. не е от т.н. домус (свински) риби, каквито са скумрията и паламуда. Не се връзвайте да купувате малки калканчета, защото като им изчистите копчетата и нищо не остава. Нека е по-тлъст, дори и да имате пари само за четвъртинка. Тя задължително се пържи, а от главата се прави великолепна супа. Рибните супи задължително се застройват, защото в тях не се слага нищо друго, освен малко магданоз - никакво фиде или ориз - само рибата. Затова се нарича и рибна чорба - защото е рядка. И никога не се прави с варене на рибата и отделно прибавяне на бульон, както правят в кръчмите с другите супи - един и същ бульон за всяка супа. Затова си я пригответе в къщи и си оближете пръстите.

Един бургазлия ви пожелава весел Никулден. Това е най-големия празник на града ни - даже не е учебен ден и много частни фирми не работят. Нещоа като малък градски карнавал.



Тема Благодаря Винови [re: Stephan]  
Автор 4eHe (diverse lot)
Публикувано04.12.01 12:40



Ето и премията

Two very successful psychoanalysts occupied offices in the same building. One was 40 years old, the other over 70. They rode on the elevator together at the end of an unbearably hot, sticky day. The younger man was completely done in, and he noted with some resentment that his senior was fresh as a daisy.

"I don't understand," he marveled, "how you can listen to complaining patients from morning till night, on a day like this, and still look so spry and unbothered when it's over?"

The older analyst replied, "Who listens?"

To wire machines is a job. To connect people is an art.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.