Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:38 18.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема какво беше? "PROUD TO BE BULGARIAN" ...нови  
Автор ATTRACTlVE (IT&Musician)
Публикувано27.11.01 08:46



Първо, искам да се извиня, че малко ще политизирам този клуб! Но, това което ме вълнува засяга и българската народо-психология. Преди година лично реших, че ще остана тук в България при приятелите ми и близките ми, макар и да имах възможност за работа в чужбина... Абе ще карам по същество. Чудя се, колко още унижения и лишения може да изтърпи българсия народ? Дигат такси, данъци, парно, ток, газ, кафе и какво ли няма да се вдигне още, а за съжаление нито финансов министър нито който и да било нямат логично изказано обяснение. Тези повишения стават с такова бързо темпо, с каквото народа вече не може да смогва. Европа и светът (там където са чували за България) отново ни намразиха, заради политическата ни незрялост и тъпотия, добре (всъщност добе е само за политиците), че около нас стават войни и си даваме гъзът под наем, че да си затварят очите. Сутринта слушах новините само три ще ви кажа: 1. НАТО иска резервно летище в България 2. Германия е наводнена с фалшиви марки печатани в България, 3. Дига се цената на незнам си какво; С риск да се повторя: Чудя се, колко ли още ще търпи народа лъжите и лицемерието на политиците? Или народа тотално се е смахнал а този, който не се е смахнал е избягал от България? Да не говоря за контингента на управляващите в момента. От моите скромни контакти с хората из София и страната забелязвам в последно време една ескалация на нервно напрежение и се притеснявам това да няма негативни последици тук вече вие ще ми кажете какви могат да бъдат те.





Тема Нещо не ти е коледно настроението забелязвамнови [re: ATTRACTlVE]  
Автор 4eHe (diverse lot)
Публикувано27.11.01 17:41



Сутринта новият премиер обяви правителството си. Последваха час, час и нещо тъпи журналистически въпроси (нито един не засяга НАТО, ЕС, емигранти и бежанци.. бременността на просветния министър, ..). През цялото време фоторепортерите щракаха, защото така си изкарват хляба - без думи.

Все същият медиен цирк ! Няма значение къде живееш

От едната страна на СиЕнЕн ми е Вива, от другата - ЕмТиВи ПОП2. Като задуха вятър, чинията ми се отмества към Юробърд2 и закачам БиБиСи. Там също съм заградила новинарския канал с два италиански. Нявга т.н. "новини" ме вбесяват с незрялост. Журналистите ме потят в безутешност колко лошо ставало. Кое бе ?
Персоналната ми ситуация зависи от мен и философията ми за живота. Последната актуализирам не без помощта на приятели.

Атрактив,
бачкане му е майката; рестлес е за лейзи.
Българите, с които работя нямат заетост от 8 до 17. Част от тях минаха без ваканция и тази година. Гласуват редовно и не формират мнение през цирка на вестниците.
Прав си, че качеството на българската журналистика е паднало под поносимото ниво. Аудиторията им наистина е тази, която не напусна страната. И демоните, които отглеждат дневно - кога наричани с имена на министри, кога просто цифри + проценти - могат да живеят единствено в главата на читатели. За останалите ...

Хайде да си налеем по едно с теб и си поприказваме ?

To wire machines is a job. To connect people is an art.


Тема Re: какво беше? "PROUD TO BE BULGARIAN" ...нови [re: ATTRACTlVE]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано27.11.01 20:53



Че сме татикати, такива сме ... една малка част от нас, ама достатъчно, за да си разказваме игрите още много лета май ... и на мен ми предстои да реша - тук или навън да живея ... Не искам да напускам родината си. Никак. Но ме гонят ... със силата на логиката ме гонят оттук. Навярно ще остана ... незнам, но няма да се дам. Може би трябва да престанем да напускаме кораба, а да го превземем и управляваме ... но май е вече късно. Умовете и сърцата ни напуснаха страната. Останаха лигите ... циганска работа направихме ... държавата си ликвидирахме. Надежда на новото поколение да възложим - ама не това, дето се лигави край Мишо шамара... и то взело - дало ... а може и да порастне , знам ли ...
А може би сме свестни хора тук, но ... заплатата като е ниска, как да ни се работи ?!? Но много не стават и при висока заплата, виждал съм ... светът тук е пълен с нетърпеливи и глупави хора.



Тема Re: какво беше? "PROUD TO BE BULGARIAN" ...нови [re: Well]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано27.11.01 21:51



Вкусовете към Мишо Шамара са следствие от, а не причина за немотията на младите. Така че... Параграф 22.
Кой е отговорен? Какво показаха последните избори? - че на половината от електората не му пука кой го управлява. Значи заслужава съдбата си.

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.


Тема Re: какво беше? "PROUD TO BE BULGARIAN" ...нови [re: BИ]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано27.11.01 22:03



Едно е да не ти пука, друго - да нямаш голям избор. Мисля, че хората знаят, че не им се предлага истински избор. Иначе всички сме много зле, и последното, което бих си позволил е ако има шанс нещата да се оправят, да го пропилея. Но когато ми е ясно, че трябва да избирам между колене и бесене ... нормално е да не ми пука как ще мра. Защото не искам да мра, но не ме питат ... това е. Май народа не е толкова тъп, за колкото го мислех ... но защо тогава е толкова сънлив ?! Може би не е лесно да покажеш сила и че си жив, когато си изтощен до границата да умреш. Може би апатията е всъщност предсмъртна. Агонията беше по време на сините атаки. Видя се че и от тях полза никаква... познавам хора, които не могат да правят друго, освен да се борят за насъщния всеки ден до изтощение. Как да променят те съдбата си ? Възможно ли е ?



Тема Re: какво беше? "PROUD TO BE BULGARIAN" ...нови [re: Well]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано27.11.01 22:14



Уел, ако в живота си имаш дилема, и на всяка цена трябва да избереш едно решение, но и двете не са идеални, и ако няма трето (аз лично съм била в такава ситуация), какво ще направиш? Ще легнеш и ще умреш ли? Щото не ти харесва достатъчно нито едното.

Е те тва е Психология, господа Другари! Отсекъде. Made in Bulgaria.

Да не би Щатите да имаха безбройно много кандидати? В коя страна всеки е перфектно доволен от предлаганите политици? Ама щото ти си седиш там, гони те непукизъм относно гласуване, и само гледаш навън и си викаш "Мамка им, копелета, добре им е на тях, и живота им живот, и заплатите им заплати", като че ли те си мързелуват и не се трепят и в чужбина от бачкане. Мда... в купата на другия е най-лесно да се наднича и коментира. И да се бездейства най-важното, политически.

Ми да, ти Трябва да отидеш другаде, за да видиш какво е пък. И пак ще си говорим.
Влакът те чака.

И да, прав си, че апатията е предсмъртна, защото води до смърт.

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.


Тема Re: какво беше? "PROUD TO BE BULGARIAN" ...нови [re: BИ]  
Авторseeker (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 22:53



Bu smiatash li che tezi koito sme ostanali v Bulgaria po edna ili druga prichina sme po nejadarni ot tezi "otatak"?
Niakoi triabva da izbuta vse pak darzhavata ni koito narichame i Rodina ot kalta.
Mezhdudrugoto tuk zhiveiat i tezi koito narichame roditeli i koito sa ni dali malko ili mnogo v tozi zhivot



Тема Re: какво беше? "PROUD TO BE BULGARIAN" ...нови [re: seeker]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано27.11.01 23:01



Изобщо не смятам, че българите сме некадърни!!! Напротив даже!
Но поведението и отношението ни към политиката е ... малко балканско. Апатията ... Разбираш ли какво искам да кажа?
Отчаяни са хората, знам. Нали и моето семейство си е в България.
Но отчаянието ... не трябва да му се поддаваме. То води до апатия.
Мда...
Всъщност, всичко е толкова логично.

ПС И как да стане избутването на България с апатия?

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.

Редактирано от BИ на 27.11.01 23:02.



Тема Re: какво беше? "PROUD TO BE BULGARIAN" ...нови [re: seeker]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано27.11.01 23:04



Сийкър, говорех не от положението на българин в чужбина, а за гледната точка на чужденците в тяхната си страна и отношението им към политиката.

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.

Редактирано от BИ на 27.11.01 23:05.



Тема Re: какво беше? "PROUD TO BE BULGARIAN" ...нови [re: BИ]  
Авторseeker (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 23:07



nevermind - az ne gi rabiram tezi neshta




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.