Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:44 02.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Омраза.нови  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано22.11.01 16:16



Какво е омразата? Задължително ли тя подтиква към действие или е само чувството на неприязън към някого? Онова, което прави хората отмъстителни ли е? А какво е, което кара един човек да мине на отсрещния тротоар, за да не се размине лице в лице с някого или да напусне празник само защото онзи, другият, е дошъл на същото място? Ето - аз познавам хора, към които съм...хмммм.... алергична направо - не искам да говорим, неприятни са ми, но не бих казала, че ги мразя. За действия срещу някого само за да го накарам да се чувства зле пък да не говорим. Има нещо, което явно не разбирам. Може ли някой да ми обясни чувството на омраза?

- - - -
В купената от теб книга твоя е само хартията.


Тема Re: Омраза.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор PYTHON (мнооо непознат)
Публикувано22.11.01 16:43



без коментар!
засега!



Тема Re: Омраза.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (амбивалентна)
Публикувано22.11.01 16:48



Знаеш ли, и аз си мислех да пусна тема с подобна тематика, обаче напоследък не ми остава кога. По-скоро това е една мисъл, която исках да пусна... написана е от Морис Дрюон, но думите не са негови: "Омразата е чувствао, толкова силно, колкото любовта. Тя се разраства с всяка битка. И ако се случи така, че някой загуби своя враг, неговата болка в точно толкова силна колкото на този, загубил любимия човек".
Това е според мен абсолютната омраза... много чисто и истинско чувство. А това, което наричаме омраза когато някой просто ни е неприятен е съвсем друго... обединяваме с тази дума различни чувства - злоба, завист, болка, презрение, обида... всичко, каквото се сетиш в тази връзка. А истинската омраза не е това... тя е някаква абстракция, не знам с какво да я сравня, за да обясня какво имам предвид.

Everything is broken up and dances


Тема Re: Омраза.нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор PYTHON (мнооо непознат)
Публикувано22.11.01 17:13



до омразата водят неразчистени сметки!
когато те се разчистят всичко е ок!
когато сметките са изчистени всичко приключва!



Тема Re: Омраза.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Well (... мисля ?)
Публикувано22.11.01 21:20



Нарушава душевния покой на другия. Ако един човек намира за правилно едно, а друг - друго, и тези неща са много важни според тях, ще се намразят. Няма да се понасят. Защото всеки мисли другия за лош, за нарушител в живота му. Руши душевното му спокойствие, кара го да се притеснява за уредения си по свой вкус живот.



Тема Re: Омраза.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Quiet Dark Wolf ()
Публикувано22.11.01 21:27



Прав е Морис Дрюон - Омразата е чуство също толкова силно като любовта. Незнам дали е противоположно на нея, но знам че често се случва едното да премине в друго, което погледното от матем. гледна точка ме кара да мисля, че вървят успоредно. Не рядко се е случва да обичаш някого и само от един негов жест или дума да го намразиш. Обратното също се среща , но като че ли по-рядко... Именно това лесно преминаване ме кара да смятам, че са колинеални. Иначе един такъв преход би се осъществявал за по-дълъг период.
Отмъстителността е проява (действието) породено от степента и дълбочината на изпитваното чувство. Как ще се прояви, дали въобще ще го има, дали те кара да действаш или само се регистрира като чуство, мисля че зависи предимно от самия човек - натурата, темперамента, моментното състояние и т.н.



Тема Re: Омраза.нови [re: PYTHON]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (амбивалентна)
Публикувано22.11.01 22:20



А дали това "разчистване на сметки" е омраза?? Това се опитах да обясня.

Everything is broken up and dances


Тема Re: Омраза.нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Quiet Dark Wolf ()
Публикувано22.11.01 22:28



полувалентна знам какво е...

би ли обяснила какво е амбивалентна, pls !?!



Тема Re: Омраза.нови [re: Quiet Dark Wolf]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (амбивалентна)
Публикувано22.11.01 22:57



Опитах се
Успях ли? Надявам се.

Everything is broken up and dances


Тема Re: Омраза.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор STRANGEWORLD (непознат)
Публикувано23.11.01 00:29



Маи някой беше казал "Да мразиш значи да обичаш"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.