Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:46 24.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Тема Българинът и Мръсотиятанови  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано09.11.01 01:47



Всеки българин, ходил на запад му прави едно нещо голямо впечатление - чистотата...

Аз се чудих защо тук повечето не искат да се чистят боклуците, но съвсем бях забравил, че българите сме свикнали с тях.... дотолкова, че вече не им обръщаме внимание, дотолкова, че даже ни е мъчно за тях.... трупаме си ги вкъщи, в ума, в душата.... много много мръсотия.

Явно така, хубавото се откроява повече.... да май това трябва да е.... наистина хубава логика, ама много точна. Нека бисерите се открояват от мръсотията....

Много лично даже се преживява това да си опазиш боклука, да не ти го открадне някой.... е как, та това си е ценност! Как ще позволиш на някой да ти открадне боклука? Та тогава как ще видиш бисерите?




Тема Re: Българинът и Мръсотиятанови [re: lex]  
Автор BilboB (sir)
Публикувано09.11.01 10:03



аз наскоро си мислех, точно по въпроса, за открояването и забелязването. наистина ли винаги се нуждаем от някакъв контраст, от нещо противоположно за да оценим една даденост - друго нещо
слепи ли сме, за различията- но за малките различия, толкова ли сме привикнали да гледаме в черно и бяло. или пък прословутата приказка, че оценяваш нещо когато го изгубиш, наистина ли сме слепи за такива неща, или просто сме свикнали да ги приемамем като даденост и да ги оценяваме, само като контраст на нещо или като ги няма
и как ще видиш нюанса, различието, ако боравиш и преценяваш само с две противоположности
ако основата за оценяване е черно и бяло, а не целия спектър

п.п. знам, че не давам отговори с горния текст, но ..
или дотам и обратно

Редактирано от BilboB на 09.11.01 10:05.



Тема Re: Българинът и Мръсотиятанови [re: lex]  
АвторMapинa (Нерегистриран)
Публикувано09.11.01 15:19



Начина на живот в България и респективно самия българин имат доста недостатъци. Не разбирам защо трябва да им приписваме и такива които нямат. Колко човека познаваш които не искат да се разделят с боклука си и се притесняват, че някой ще им го открадне? Знам усещането да се захласнеш да говориш по някоя тема и да не си обръщаш много много внимание, защото ти е достатъчно, че говориш по нея, но другите слушат и веднага могат да ти посочат кога си стигнал до глупостите.



Тема Re: Българинът и Мръсотията [re: Mapинa]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано09.11.01 16:12



Определено си е глупост. Не отричам това, което казваш. На никой не му е приятно да чете негативни постинги, особено когато засягат нещо свързано с него или когато не е на това мнение.

Духовния боклук е този, с когото човек трудно се раделя, особено когато си свикнал с него....





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.