Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:05 26.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: оо ненови [re: JASMlN]  
Автор PYTHON (мнооо непознат)
Публикувано31.10.01 16:01



защо ме караш да кажа:
заеби тия наивности!
защо смяташ че тази християнска добродетел трябва да я раздаваме ей така!
има си хора които не заслужават и да ги заплюваш.
това е!
ти искаш да им раздаваме добро!
гадна карма ли имат...............не знам..........
добро за добро !
за да са си точни нещата!



Тема Re: оо ненови [re: PYTHON]  
Автор JASMlN (....me4taia)
Публикувано31.10.01 16:04



Kakvo pak 6te ti kostva na teb da podade6 raka na niakoi koito v momenta ima nujda ot tova?
Na teb nikoga li ne sa ti protiagali raka kogato nai-malko o4akva6 i kogato si v bezizhodica.Haide pak da ne badem 4ak takiva egoisti!

V tvoite misli bavno kra4a


Тема Re: оо ненови [re: JASMlN]  
Автор PYTHON (мнооо непознат)
Публикувано31.10.01 16:14



на егоистите ли?
ха-ха-ха
на тях има кой да им подаде ръка!!!!!
МИШО ШАМАРА от първа страница на любимото им списание.
аз съм пас.
помагали са ми, и сега има хора които ми помагат.
малко са!!!
но и аз им помагам! извън този кръг не!
това е схемата!
влизаш в такъв кръг и си в играта!
но трябва да си точен!
и в 2 часа да ти звънят ,ставаш и тръгваш...........
не си ли точен ..............
си задаваш въпроси от сорта:
КЪДЕ СА ДОБРИТЕ ХОРА? ЗАЩО НЕ ПРАВИ НИКОЙ ДОБРО........
това са глупости.
на малко хора бих помогнал винаги .
на останалите да помага господ!
а не да дреме от горе нон стоп!!!!!



Тема Re: оо ненови [re: PYTHON]  
Автор JASMlN (....me4taia)
Публикувано31.10.01 16:18



Ama ti mai si duhoven dvoinik na Caliostro..ili se laja

V tvoite misli bavno kra4a


Тема Re: оо ненови [re: JASMlN]  
Автор PYTHON (мнооо непознат)
Публикувано31.10.01 16:27



просто имам стил!
не съм двойник!
а съм точно човека когото спомена.
дааааааа Калиостро.
само че са е змия.
той между другото се е занимавал точно с подобни неща.........
но това е друга история.................
бързо стопляш обаче...............
аплодисменти!



Тема Re: оо ненови [re: Kalinski]  
Автор BilboB (sir)
Публикувано31.10.01 18:18



това с метеното има друга идея
ето ти приказка де
направи добро
хапни л.....

или дотам и обратно


Тема Re: Другата странанови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор BilboB (sir)
Публикувано31.10.01 18:29



това пък защо - с писането имам предвид де

ами когато имаш изградена и набивана от време оно култура тип - аз на теб ти на мен, какви биха могли да бъдат резултатите.

или дотам и обратно


Тема Re: straha ot chuvstvataнови [re: heh]  
Автор Well (... мисля ?)
Публикувано31.10.01 20:27



Добрите ги мачкат. И те стават лоши по принуда.
Добрия дава от себе си много, състрадателен, услужлив, мил, какво ли не. Отгледан в специална социална среда, той не е за този свят.
Започват да го използват като дойна крава. Обратно към него добрини не връщат, а той ги очаква, намирайки за нормално да е така ( нали съди по себе си за другите - така правят хората по принцип, преди да се замислят повечко на тая тема) ... но не би. Получателя на добро, подозира задни мисли, тъй като това е трик, често прилаган днес. Наостря се и очаква удара ... така стоят нещата. Естествено че се отдръпва, в страха си.
Безкористно добро. Винаги се съмнявам че го има. Дори и за себе си не вярвам чев е такова, макар да изглежда така. Все си мисля, че има причина, че се надявам на общество от такива. А то ще рече пак търговия с добрини. Но не намирам това за лошо, напротиш. Намирам го за сливане на организми - дясната ръка прави добро за всички органи на тялото, лявата - също, нима е лошо ? Не е търговия, вид живот в хармония е.
И доставя радост добрината, но това е друга тема. За някои обаче - основна ... Именно причината за тази радост - на вършещия добро, е интересна ... съмнявам се че и там има уравнение - дал, взел ... но може и да е друго. Има отношение към съчувствието, а то има феноменална същност. Неразбираемо ми е засега ...



Тема Re: Другата странанови [re: BilboB]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (амбивалентна)
Публикувано31.10.01 21:29



За писането - ами защото ми е ясно, че всеки отделен клуб си е едно общество, аз не желая да се натрапвам във вашето. Не го казвам с лоши чувства, просто наистина се чувствам като натрапник.
Иначе в този клуб хората общо взето са ми сред най-симпатичните във форума, но... разбираш.

А за набиваната култура си напълно прав - и то не важи само за западната култура, има го навсякъде. Резултатите ги виждаме. И се питаме - защо хората станаха лоши? Ами защото няма никакъв критерий, по който да оцениш, че са добри. Защото и да са добри, не мислиш за това колко добре си се почувствал, защото са ти дали нещо, а се чудиш как да им платиш, и то ако може да минеш по-тънко. А това, че може да не ти искат отплата не е важно. Нещата са твърде меркантилни като цяло
Привет!

Не можеш да гледаш къде вървиш ако не знаеш къде отиваш


Тема Re: Другата странанови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор BilboB (sir)
Публикувано31.10.01 21:52



ами не съм много съгласен, защото и аз пиша тук от 2 месеца примерно - и досега са мили и не ми казват - натрапваш се, разкарай се

според мен не е до липсата на критерий, а до грешен критерий - просто насаждан с времето. а за да решиш, как да отвърнеш на дадено добро дело трябва да има база на която да стъпиш- демек онова за което говорим.

кой пееше - money make the world go round

пък и е по- лесно така, вместо да се чудиш тоя що е толкова луд та прави добри дела, го черпиш едно кафе и си казваш ехааааа - чиста раБота

привет и на теб

или дотам и обратно



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.