Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:49 08.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Удоволствието да откривашнови  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано03.10.01 01:31



Да откриваш... другите, себе си, света... който всъщност е открит, ама не съвсем...
Кой свят е открит? Какво откриваме всеки ден? Нашия си свят. И ни омръзва да сме ние. И искаме да сме някой друг. Другаде. Искаме да сме се родили под различен хороскоп.

Обаче.
Когато сме щастливи не искаме да сме някой друг. Защо? Защото щастието е стръв за човеците. Защото е хапче против духовна смърт.
Щастието ли искаме да откриваме постоянно? То е само моментни изживявания. Моментите на откровение, в които сме себе си. Но... животът не е само щастие.
Вие кое искате да познавате? Щастието или живота?



Тема Re: Удоволствието да откривашнови [re: BИ]  
Автор Бeзcъннa (светулка)
Публикувано03.10.01 02:13



Е, щастието е някакъв равновесен момент - приятен, но кратък, казала си си. Така че не виждам какво остава - животът? Аз искам да разбирам хората. И да обиколя поне няколко галактики - може и да не е приживе, но задължително!



Тема Re: Удоволствието да откривашнови [re: Бeзcъннa]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано03.10.01 02:14



Ами ако налетиш на някой стопаджия? Особено тия от чуждите галактики... Много са интересни



Тема Re: Удоволствието да откривашнови [re: BИ]  
Автор Бeзcъннa (светулка)
Публикувано03.10.01 02:25



Няма проблем! Ще го галя по пипалата и ще моля да не си слага очите под масата, за да знам ако заспи да спра да говоря.



Тема Re: Удоволствието да откривашнови [re: BИ]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано03.10.01 07:42



ако ти се играе...промени "щастието" с очарование...



Тема Re: Удоволствието да откривашнови [re: BИ]  
Автор BilboB (sir)
Публикувано03.10.01 09:55



откривайки живота ти откриваш щастието

това е добър вариант, пък и двучи по -добре, защото да откриваш щастието- бие малко на хедонизъм - пък говорим за духовност


п.п. съжалявам, че говоря така(духовени т.н.) ама ти започна първа

или дотам и обратно


Тема Re: Удоволствието да откривашнови [re: BИ]  
Автор Nevestulka (непозната)
Публикувано03.10.01 13:34



На мен ми се иска да откривам, да опознавам, да вкусвам живота и то в дълбочина. Нямам интерес само към повърхността - в нея няма какво толкова да се открива.
Имам интерес да разбера защо например живея изобщо, защо съм създадена. Защото съм творение и това в никакъв случай не е случайно. Явно има някаква цел. И искам да я открия. И да я открия не прекалено късно...

Е, скромни желания имам, нали...?



Тема Re: Удоволствието да откривашнови [re: BИ]  
АвторBлaK (Нерегистриран)
Публикувано03.10.01 15:16



Не съм съгласен с това "или".
Вярно е, че не през целия си живот човек може да бъде щастлив, но как може да стане това извън живвота?



Тема :-)))нови [re: BлaK]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано03.10.01 15:22



Misleh, che moje da ima niakoi, na koito im lipsva "samo" shtastie, i drugi koito iskat i predizvikatelstva. Jivotyt e neshto, v koeto ima ot vsichko. Na men naprimer mi se struva, che go poznavam dobre, kakvoto i da znachi tova. I zatova tyrsia samo shtastie. Viarno e obache i che go tyrsia v jivota. Shtoto niamam namerenie da se samoubivam :-)
Vsyshtnost, prav si de :-)



Тема Re: Удоволствието да откривашнови [re: Бeзcъннa]  
Автор Well (... мисля ?)
Публикувано03.10.01 20:35



Скукаааа, скукаааа, какво мислиш има по галактиките, дето си го нямаме тук ? Черни дупки ли ? :))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.