Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:53 28.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Щастието да не си влюбен.  
Автор Nevestulka (непозната)
Публикувано01.10.01 11:43



Харесвам клуба ви и чета с удоволствие темите и мненията ви. Днес ми се прииска и аз да споделя нещо с вас.

Влюбването... това, което ни носи такова щастие. А колко истински щастлива се чувствам сега, когато не съм влюбена и не мисля по 24 часа само за един човек!
Омъжих се много рано - на 17 години и имам щастлив брак вече цели 12 години. Въпреки това от време на време ми се е приисквала по някоя авантюра. Позволявала съм си по нещо само, когато съм била истински влюбена. Но слава Богу съм се осъзнавала на време и семейството ми не е било застрашено нито веднъж. Но си давам сметка, че тези преживявания са ми носели само 10%радост и 90% болка. Самото чувство за вина и невъзможността на ситуацията са бреме, което рано или късно смазва истинското щастие. Мисля си "Колко глупава съм била... заради този, който не може да стъпи на малкия пръст на мъжа ми аз страдах толкова много..."

Защото изхода може да е само болка. Ако любовта е истинска, то рано или късно би последвал развод и от там страдание за децата и пр. и пр. А ако това наистина и просто "авантюрка", то после ще съжалявам за напразно вложените чувства... Така че сега съм истински щастлива, че не съм влюбена. Осъзнах, сякаш внезапно всичко...

Интересно ми е дали някой мисли като мен.
Любовта може да е най-голямото робство. Говоря за онази любов - огнената, страстната, тази която ни кара да забравим за себе си. Онази любов, която се превръща в разрушение в ситуация, като моята. И какво щастие наистина е човек да не и е роб...
Психологически феномен ли е да нямам нужда от такава любов, след като винаги съм имала? Странно и неестествено ли е просто да ми се иска да живея спокойно? Дали това чувство е временно и ли просто остарявам... ?
Как мислите?



Тема Re: Щастието да не си влюбен.нови [re: Nevestulka]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано01.10.01 12:04



Zdravei. :-)
Dori i da niama zasegnati deca i syprug, mislia kato teb.
Mislia oshte, che vsiaka liubov e prekrasno izjiviavane, i che niama "naprazno vlojeni chuvstva".
No az lichno predpochitam da ne sym vliubena za da ne sym zavisima ot chuvstvata si.



Тема Нали :)нови [re: Nevestulka]  
Автор Nexusus (AWBD)
Публикувано01.10.01 12:04



...................

Be general..


Тема Re: Щастието да не си влюбен.нови [re: Nevestulka]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано01.10.01 12:06



Влюбването е болест за олигофрени.



Тема Re: Щастието да не си влюбен.нови [re: Nevestulka]  
Автор BilboB (sir)
Публикувано01.10.01 13:20



човек е роб на толкова много други неща - или ако предпочиташ думата зависим
така, че да се лишаваш от една зависимост за сметка на друга е въпрос на избор - с този твой избор ти робуваш на спокойствието, на сигурността - не искаш да робуваш на любовта
за болката си права, за съжаление много рядко нещата не зависят едно за сметка на друго - в смисъл повече радост от едно, повече болка от другото

аз например се чувствам щастлив, когато съм влюбен - най- силно зависим :)))
- по приятно робство е според мен

иначе който го е страх от резултата, не започва играта

п.п. дали пък не те е страх от промените - на статуквото за което говориш и т.н. - пък и да се промени какво толкова - рано или късно то само се променя -независимо дали го искаш или не

п.п. п.п. - от тези разведени родители, които познавам при техните деца няма болка - те не са много де, ама все пак

или дотам и обратно


Тема Re: Щастието да не си влюбен.нови [re: Nevestulka]  
Автор Okтo ()
Публикувано01.10.01 16:29



Явно си открила своя начин да си в мир със себе си. Дай Боже всекиму...
А иначе е гениално да си влюбен, особено когато "искам" и "мога" съвпаднат. А съм чувал също, че човек може да се влюби много пъти в един и същи друг човек. Не знам дали е вярно, не съм го изпитвал, но звучи любопитно като възможност.




Тема Re: Щастието да не си влюбен.нови [re: Okтo]  
Автор Nevestulka (непозната)
Публикувано01.10.01 16:32



Много добре го каза "Да си в мир със себе си"... това е най-точното определение.
И аз съм чула, че е възможно да се влюбва човек много пъти в един и същи човек, това е може би по-скоро преоткриване на нови и нови качества... Не знам точно, но звучи добре...



Тема Re: Щастието да не си влюбен.нови [re: searcher]  
Автор Nevestulka (непозната)
Публикувано01.10.01 16:33



Доста силно казано..



Тема Re: Щастието да не си влюбен.нови [re: Nevestulka]  
Автор 8H ((регистриран))
Публикувано01.10.01 16:37







Тема Re: Щастието да не си влюбен.нови [re: BilboB]  
Автор Nevestulka (непозната)
Публикувано01.10.01 16:41



Така е, всеки си избира положението, при което се чувства най-добре. Въпросът е, че когато връхлети любовта в повечето случаи нищо не може да се избере - просто капанът щраква. Поне при мен е така. А ми е така добре да не съм в капан. Свободата е най-ценното. Така чувствам нещата сега, не знам дали ще е за цял живот.

Не, не се страхувам от промяна в статуквото. Ако съм сигулна, че ще е за добро винаги съм готова за промяна, но съм сигурна в обратното - че не би могло да е за добро. За това не си струва човек да изпуска питомното за да гони... е, не дивото, но нещо почти диво... Ако избягам от брака заради рутината... то с новия мъж рано или късно пак ще има рутина. Та, питам има ли смисъл? И си отговарям - НЕ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.