Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:00 02.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: За Смелостта..нови [re: Ariella]  
Автор OPY (..ещ с/у вятъра)
Публикувано20.09.01 16:37



Може да прозвучи много.....комсомолски, но моята рецепта за преодоляване на страха.........е - да съм на правилната страна / разбирай - доброто/......това ме кара да правя неща, които просто трябва да бъдат направени и аз имам истинска мотивация за това.......
Успокояващо е когато знаеш че каквото и да стане...........това просто е трябвало да бъде направено..
В случай , че човек се въздържи.................това е най - лошия начин да изживееш живота си.... Спотаяването...малко по малко те прави мижитурка и ..............това което в началото сме имали за изключение в поведението си.....с времето става наш стил и начин на живот....кофти !!!



Тема Re: За Смелостта..нови [re: OPY]  
Автор Ariella ()
Публикувано20.09.01 17:14



Ако това е "комсомолско" мислене, то и аз мисля "комсомолски"..

А за спотаяването, което прави хората "мижитурки"- да, и най- лошото е, че те усещат неудоволетвореност от това си състояние, но не искат, или не могат вече да го преодолеят..И изливат неудоволетвореността си върху тези, които още не са станали мижитурки, като се опитват да ги направят като себе си..

За съжаление, от това, което съм наблюдавала, и много жени превръщат мъжете си в мижитурки..А после ги презират точно заради това..




Тема Едно е да си смелнови [re: Ariella]  
Автор Nexusus (AWBD)
Публикувано20.09.01 20:15



А друго е да се правиш на глупакачка .......
Ако бях уверена че са наши хора ..........

Малко е сложно да обясниш на някой какво точно търсиш
поради ред причини .

Ето ти пример за един диалог (монолог)

Извинете Тук наоколо сме си уговорили среща от клуб психология на дира....
да не сте вия тези господа ....?

Правила съм тази грешка(не е точно грешка) не веднъж да питам.......
Бях изморена и нямах настроение .за питатне този ден.......



Тема Re: Едно е да си смелнови [re: Nexusus]  
Автор Ariella ()
Публикувано20.09.01 21:08



добрее..нека да видим сега..
ето ти една сценка:

Аз съм Некс..отивам на срещата , знам точно къде е - на Царевец, пред банката..знам часа, знам и че евентуално няма да отидат повече от 3-4 човека (толкова потвърдиха в темата на Калински)..отивам аз там, но не заставам пред банката (защо?), а сядам на подлеза..чакам..времето на срещата идва..оглеждам се към банката..някакви хора се срещат, здрависват, приказват си и се оглеждат..аз продължавам да си седя на подлеза - на перваза и да се чудя?? минават 5-10-15-18 !!минути..аз седя и се взирам в хората пред банката и се колебая дали да отида и да ги питам дали не са тези, които трябва да са на това място и в това време..
ноо..времето минава..и те се запътват към университета..
аз стоя още 15ина минути, надявайки се на какво?!- може би добрата фея на неуверените да върне времето назад и да имам втори шанс да ги заговоря??тъжно ми е, че съм такава патка..и трябва да се прибирам сега към къщи, вместо вече да си седя в кривото и да си приказвам/смея/запознавам/пия/споря/спомням си глупости/пак се смея/кикотя/ припадам от смях/щастливо/забавно/флиртувам/остроумнича/забавлявам се/ ииии...и знам, че никой друг не ми е виновен за това че не съм там...
Некс, ако не съм отгатнала..не се сърди..на мен такова нещо никога не ми се е случвало.. аз по- скоро ще се оглеждам демонстративно и ако видя някой , който също се оглежда демонстративно, ще му се захиля съучастнически и ако ме заговори , пък не е този, който чакам - какво??не се знае от кой храст ще изскочи зайчето....а иначе съм и заговаряла.. и какви грешки съм правила, пък съм се обяснявала, пък сме се смели..и мен са ме бъркали..и пак е било смешно..и никой не съм помислила за глупав само заради това, че ме е объркал с някой, когото не позннава..

Та..да се върнем на думата..
не е страх тогава..а по- скоро срам..а срама какво е ми каже сега..




Тема Да речем че може бинови [re: Ariella]  
Автор Nexusus (AWBD)
Публикувано20.09.01 21:58



и не съм имала желание да комоникирам ,нали ти казвам не съм била на кеф .
Това е единственaта причина......


Ако бях на кеф гарантирам ти ,че половин София щеше да разбере че съм там ....:)



Тема Азнови [re: 8H]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано20.09.01 22:06



Да, Мутрата го е казал супер!
Лисп. Глава и опашка... в главата има глава и опашка... и така до ... края на опашката........



Тема Re: Да речем че може бинови [re: Nexusus]  
Автор Ariella ()
Публикувано20.09.01 22:08



Добре..да приемем че е така..

тогава - втора сценка:

Некс седи на перваза на подлеза и не е на кеф..
седи, седи и си тръгва..
прибира се в къщи..още по- тъпо и става..
пуска компа..влиза в клубовете..
и пуска нова тема със заглавие:
"Кой прати Нексусус за зелен хайвер??"

Защо??
А ако още не си намерила отговор на въпроса от темата, то на мен ми се струва, че Нексусус прати Нексусус за зелен хайвер..
Какво ще кажеш??




Тема Re: Азнови [re: BИ]  
Автор Ariella ()
Публикувано20.09.01 22:14



пък пак не разбрах..
това като змията, която си е захапала опашката ли е??
или като : искам да искам??
или като матрьошка в матрьошка в матрьошка??
или като : планета в система в галактика в куп, във вселена??
или: аз знам, че ти знаеш, че аз знам??
или какво??





Тема Re: Азнови [re: Ariella]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано20.09.01 22:16



Като матрьошка в матрьошка
Виж какво определение на смелостта е дал Мутра. То не е точно като в Лисп... ама може и да е ...
Мисля обаче, че Мутра е искал да каже, че смелостта е отрицание на отрицанието, тоест, страх от страха. И е адски прав, да му се не види!



Тема Да пратих се за зелен хаивер......нови [re: Ariella]  
Автор Nexusus (AWBD)
Публикувано20.09.01 22:20



:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.