Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:19 01.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Романтиката в статистиката...  
Автор Okтo ()
Публикувано16.09.01 00:19



Здравейте!....
Реших най-накрая да драсна 2-3 реда, не знам дали момента е подходящ, защото оставам с впечатление, че големи бури от емоции и разчистване на лични взаимоотношения вият в пролуките между темите... ;-))))))
Та исках да ви питам... Аз си мисля по принцип, че статистиката е голяма сухария... Да ама тя адски много се използва в психологията. Дали пък не успява да прихване нещо, дали това, върху което я прилагат не я стопля малко? Някак все си я представям по-одушевена щом се сблъска толкова отблизо с хората и търси нещо дълбоко вътре в тях, а не се опитва просто да ги брои и вкарва в предварителни рамки.
Може би все пак не е толкова суха и гадна? Или по-скоро психологията губи от нея? Хмммммммм...



Тема Re: Романтиката в статистиката...нови [re: Okтo]  
Автор 8H ((регистриран))
Публикувано16.09.01 01:05



романтична статистика...дали е дървено желязо, или е само дървена в това което казва неромантично, но със желязна логика...

ама статистиката защо е сухария? някой да знае как е стигнала до това дередже ??



Тема Re: Романтиката в статистиката...нови [re: Okтo]  
Автор Well__ (търсещия мир)
Публикувано16.09.01 13:18



Статистиката е най-податливата на "нагаждане" наука. Освен това е и най- неточната като тълкуване на резултатите. От едно изследване трябва да се извлекат верни заключения, а това е много трудно по две причини. Първо - натиска от заинтересовани лица, даже и емоционален натиск от самия изследовател върху себе си... Второ, неумело тълкуване, недооценяване на фактори, влияещи някак на резултата, абе ... много сложна работа е тълкуването. Резултата е боклук в голяма част от случаите.
Как да харесвам такава наука ? Няма подходящи условия за нейната истинност.


Никогa вече бизнес срещу хора


Тема Re: Романтиката в статистиката...нови [re: Okтo]  
Автор Okтo ()
Публикувано16.09.01 15:24



Добре де, хора, и аз ви казах, че статистиката не ми е любимото нещо на Земята. Но бихте ли ми казали как би съществувала съвременната психология без статистика?



Тема Re: Романтиката в статистиката...нови [re: Okтo]  
Автор Well__ (търсещия мир)
Публикувано16.09.01 15:42



Това е много труден въпрос. Питай в клуба на "знаещите" - "психоанализа и психотерапия" ... във "взаимопомощ"

Мисля, че и без статистика ще мине. Някак си статистиката се допълва и от личното ни разбиране, а това намалява грешките и нуждата от статистика... макар и не винаги.
Все пак, не си давам ясно сметка, какво място заема статистиката в психологията.


Никогa вече бизнес срещу хора


Тема Re: Романтиката в статистиката...нови [re: Well__]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано16.09.01 15:54



Уелски принце, ти да не ревнуваш от новия клуб? Няма нужда. Хубаво е да имаме разбиращи и съчувстващи съседи.
Те имат ролята на Бърза (взаимо)Помощ!



Тема Re: Романтиката в статистиката...нови [re: Okтo]  
Автор Ariella ()
Публикувано16.09.01 16:06



Психологията започнала флирта си с Експеримента и Статистиката, когато в гордостта си решила, че иска да я признаят за Наука..
Изгубила част от очарованието си, спечелила това, което си мислила, че иска, но пак не била много щастлива..

Много е важно да разбереш Какво Точно казва една статистика..


пс..питай все пак и социолозите..те са там в стихията си..




Тема Re: Романтиката в статистиката...нови [re: BИ]  
Автор Well__ (.)
Публикувано16.09.01 16:34



Абе, те само ще си я играят ... като гледам кои са актьорите ... кой знае какви ще ги дробят. Изобщо не вярвам НГ-то да става за тая работа, ако ще да е най-големия психиатър у нас. Абе, просто не умеят да общуват и това е. А за мисленето имам още по-големи подозрения ...



Тема Re: Романтиката в статистиката...нови [re: Well__]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано16.09.01 16:37



Ами то никой тука не е ясно става ли за тая работа, или за оная Щото сме анонимни и щото... купона пропадна :-)))))
Нека се забавляваме бе, хора! Какво лошо има в това?
Важно е да не се нараняваме един друг.



Тема Re: Романтиката в статистиката...нови [re: BИ]  
Автор Well__ (.)
Публикувано16.09.01 16:39



Мда.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.