Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:11 30.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Трябва да няма ад на земята  
Автор Well__ (.)
Публикувано12.09.01 10:39



За да няма такива хора, желаещи мъст дори с цената на живота си.
Нека помислим за това... и дано Великите също помислят. Защото те го допускат ... да има места, наподобяващи ада. Защото там живеят хора, а света е вече малък. Вместо да се пазят от последиците, нека изкоренят причините. Нали богатите разбраха, че не могат да живеят сред бедни и се погрижиха за тях ... донякъде. Същото е и с терора. Не може да се чувстват в безопасност, ако някъде по света има ад. Защото този ад ражда отмъстители. Те търсят и винаги намират жертвата си. Те не мислят много трезво - действат от чувства. И искат мъст.



Тема Re: Трябва да няма ад на земятанови [re: Well__]  
Автор Makc (right)
Публикувано12.09.01 10:45



Съгласна съм.
Нека да помислиме защо се случи. Какви са причините
Как трябва да се постъпи в случая?



Тема Re: Трябва да няма ад на земятанови [re: Well__]  
Автор 8H ((регистриран))
Публикувано12.09.01 12:46



За да не се стига до нямане на хора, трябва да се научим да сме такива...

Светът е толкова малък, за колкото се мисли че е... сега той е едно място, една болка, и само неспособните на съчувствие и отговорност, избират лесния път - свободата да изразят своята първосигнална неистова злоба, която ги идентифицира като нечовеци - стемящи се единствено към убийство за изява, за привличане на внимание, те стават оръжие - еманацията на ярост и болка, която искат да причинят...

пренасям тук това, от клуб "Атаката срещу..." ...тя не е само срещу САЩ, а срещу ВСИЧКИ , по целия малък свят...

potresen (Нерегистриран)
Публикувано
12.09.01 03:00
ZASHTO BE HORA?! ZASHTO E TAIA OMRAZA?! VSICHKI SME HORA, A GOSPOD E EDIN, MAKAR DA GO NARICHAME S RAZLICHNI IMENA! VIJTE RELIGIITE NI, OSNOVNITE PRINCIPI SA EDNAKVI, NIE VSICHKI SME EDNAKVI!!!!!!!!!!!!!!!
SPRETE, SAMOUNISHTOJAVAME SE!!!!

az (Нерегистриран)
samo ti...
a ia vij kolko prizivi tuka sreshtu arabite, musulnanite i t.n
TE NE SA VINOVNI SAMO ZASHTOTO SA ISLAIMISTI
ISLIAMIST NE E RAVNO NA TERORIST RAZBERETE!
Тема

Re: HORA SPRETE S TAIA OMRAZA, SAMOUNISHTOJAVAME SE! [re: az]

8H (регистриран) [re: az]
Добре е, да не се правят определения на хората...обаче, терористите винаги се определят сами! еднозначно...

-------------------


Ад на земята? или в душите на хората...където не съществува нищо друго, към което да се стремят. Рай, също е крайност...но стремеж към това е възможен...

Накъде искате да отидете днес ??





Тема Re: Трябва да няма ад на земятанови [re: 8H]  
Автор Well__ (.)
Публикувано12.09.01 15:54



Омразата е заради болката. Има места, където болката е масово явление. Никой не обръща внимание на тези проблеми ... надявам се до днес.



Тема Re: Трябва да няма ад на земятанови [re: Makc]  
Автор Well__ (.)
Публикувано12.09.01 16:16



Спокойствие в световен мащаб. Това е нужно. И богатите да помагат на бедните, за да го има това спокойствеи. За да живеем спокойно в малкото вече село - Земя.



Тема Re: Трябва да няма ад на земятанови [re: Well__]  
Автор 8H ((регистриран))
Публикувано12.09.01 16:22



Има места по света, където хората не спят, и не могат да живеят без значението на болката, защото друг смисъл не им е останал...
Дали да спим блажено, неинтересуващи се от чуждото мнение и хал, или да се срещнем по близо от разстоянието отделящо мишената, от човека...

Колкото близо или далече да се погледне в историята, ще се види че никога не е имало разбирателство, защото безпомощтните и необразованите не са разбрали нищо от същността на религиите (любов и разбирателство) чието име мърсят с поставянето им като знаме и повод за единственото на което са способни - да живеят с желание да сеят смърт...

След като се обърне внимание, с колко желание за разбирателство или за мъст ще е това внимание? надежда, или повод...

Досега като линк, обаче ето и целия текст :

Metallica

UNTIL IT SLEEP
(Hetfield , Ulrich)
Where do I take this pain of mine
I run, but it stays right my side
So tear me open, pour me out
There's things inside that scream and shout
And the pain still hates me
So hold me, until it sleeps
Just like the curse, just like the stray
You feed it once, and now it stays
So tear me open, but beware
There's things inside without a care
And the dirt still stains me
So wash me, until I'm clean
*It grips you, so hold me
It stains you, so hold me
It hates you, so hold me
It holds you, so hold me
Until it sleeps**
So tell me why you've choosen me
Don't want your grip, don't want your greed
I'll tear me open, make you gone
No more can you hurt anyone
And the fear still shakes me
So hold me, until it sleeps
*--** Repeat
I don't want it
So tear me open, but beware
The things inside without a care
And the dirt still stains me
So wash me, 'till I'm clean...
I'll tear me open, make you gone
No longer will you hurt anyone
And the fear still shapes me
So hold me, until it sleeps...
Until it sleeps...



Тема Re: Трябва да няма ад на земятанови [re: 8H]  
Автор Well__ (.)
Публикувано12.09.01 18:27



"безпомощтните и необразованите не са разбрали нищо от същността на религиите (любов и разбирателство) чието име мърсят с поставянето им като знаме и повод за единственото на което са способни - да живеят с желание да сеят смърт...
"

Не, грешиш. Те не живеят с желание да сеят смърт, а да отмъстят... да възнесат божествена справедливост, дори "ги води" ръката божия, съвсем различно е. Някои пък го правят за да накажат инаковерците за неверието им, но това е само параван за истинската причина, която се корени в миналото им, и която може би и те не осъзнават като първопричина. Религията е оправдание. Причината е в реалността, която ги ражда.



Тема Re: Towa e utopiqнови [re: Well__]  
Автор Tb}|{EH™ (mnogo)
Публикувано12.09.01 19:41



Nima si wqrwash che e wyzmojno? Ima da rastem oshte hilqdoletiq i stotici pokoleniq dotogawa...



Тема Re: Трябва да няма ад на земятанови [re: Well__]  
Автор zvetenze (malko i uhaino)
Публикувано12.09.01 19:58



Омразата предизвиква омраза.Така е навсякъде по света.Макар и скрито докато хората не се научат да си прощават няма да го има мира.Колкото и да размишляваме тука за жалост хората ,които са решени да отмъстят го правят.Вярно е че често това е заради религиите.Те са криво разбрани.Основният смисъл е невидим за хора, които не искат да го видят.На тях това им е угодно и така успяват да привлекат хора ,които пък търсят своята цел.Искат да вярват в нещо,което да ги обединява.Но явно са избрали не възможноста която да ги направи щастливи а тази която да направи нещастни мнооого хора.Защото не вярвам някой нормален да е щастлив от това.Независимо от реакциата на "хората ",които празнуваха покрай река Йордан когато нападнаха Америка.Те са се чувствали задулжени да будат щастливи.Всъщност...незнам.Откъде бих могла?Човешкото сънание е необятно и не мога да знам кое истина,кое лъжа.А много бих искала всичко ,което стана да е било лъжа ,фантазия на някой болен мозък.Много бих искала...

Ludostta dostigam

Редактирано от zvetenze на 12.09.01 19:59.



Тема Re: Towa e utopiqнови [re: Tb}|{EH™]  
Автор Well__ (.)
Публикувано12.09.01 20:03



Нищо подобно. Малко село сме вече. Но шансовете са малки ... и все пак ги има.

Няма нищо невъзможно, докато не го докажеш. Знам го от опит. Кой доказа, че това е невъзможно? Ако имаш идея, опитай се да я реализираш, въпреки общото мнение, въпреки всички задръжки. Мисли и действай. Нека действието реши къде е истината. Светът се тласка напред от новатори. Бъди в предните редици. Там е печалбата, там е успеха. Предприемчивост.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.