Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Кога друг път? :-) Или само си приказваменови [re: 4eHe]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано03.09.01 00:27



Ама си хапливо, а? Има полза, има.
Авторът е... душичка... Обожавам го. Тайно.
Не разбрах от писанията ти, че очакваш да чуеш майчиното му мляко.
Практикувал е медитация при известни индийски учители ... Maharishi Mahesh Yogi... Ама... да не ти замирише на Муле? :-))) Нищо общо. Май. Щото не го знам Му-то при какви йоги ходи. Liz Greene... много е добра. И е известна астроложка. Слушала съм нейни лекции в Оксфорд, които организира факултета по Астрология.
Нямам много автобиографични данни за автора. Не съм го виждала или слушала. Но стилът му е магически... Една от книгите му прочетох 3 пъти. Той е основал (заедно с други съмишленици) Центъра по Psychological Astrology в Лондон.
Ето ти малък цитат.... понеже ти обичаш да четеш от извора :-)

"Psychological astrology is not about abandoning astrology to psychotherapy, but about a way of understanding and reading the symbols of the horoscope which encompasses both inner and outer levels of experience, and points the way to the essential archetypal patterns which underlie both."
и "Interpretations are descriptions of behaviour... " и т.н. още куп обяснения.
Това са само откъси, не мога да сканирам, или да препиша всичко, нямам твоето време... Може и да нямат смисъл тези думи сами по себе си. Всичко трябва да се прочете и осмисли, имайки представа от астрология. Само тогава можеш да разбереш защо тя работи. Има потресаващи неща. Горното бяха думи от предговора на Liz Greene към книга на Sasportas - Дванайсетте къщи.

И тайно вярвам, по-точно Знам... 'ма не казвай на НГ ...че има нещо в планетното разположение в момента на взимане на решение. Просто енергиите там горе са добре или зле разположени към нас във всеки един момент, съотнесени към положенията и аспектите в момента на раждане, и влияят на поведението. Луната най-много влияе. Искам да имам цялото време на света, за да се потопя в тази наука. И в психологията, доколкото се преплита с астрологията. Всъщност, те са неразделни. Прекрасно е. Винаги когато чета такива книги ме обзема странно чувство. То е усещане за вечност... Не се смей........

Meanwhile... поканиха ме на малка нощна разходка тази вечер - малка нощна музика... :-)))
Знаете ли, че всеки град си има мирис???
Тази нощ... случайно наистина... нещо навън ми замириса на... София...
Бррр! Ще трябва да почакам още 3 месеца....... :-(

ПС леле и аз като НГ почнах да правописнича с грешките :-) Заразно е.

Редактирано от BИ на 03.09.01 00:43.



Тема Само си приказваменови [re: BИ]  
Автор 4eHe ()
Публикувано03.09.01 00:38



Не ми мирише на муле. В момента посоченият е в столицата. Идва много често и е популярен. Познай защо го знам ?

Когато пишеш за нещо, което харесваш има ефект върху, хайде да речем - един клубен член.

Излизам да помириша града навън...



Тема Re: Само си приказваменови [re: 4eHe]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано03.09.01 00:39



Върху....... този, за когото написаното е предназначено, надявам се...искрено.

Е? Помириса ли?



Тема Мирише на студнови [re: BИ]  
Автор 4eHe ()
Публикувано03.09.01 00:44



Връщам се да помириша нещо топло; помниш ли имаше една песничка Доменика..

Where do I go
When part of me is dying
Somewhere they baking new bread
there's peace in my mind

I'll be the rain
And you'll be Heaven crying.. и т.н.

Скандинавските езици са като славянските...



Тема Re: Мирише на студнови [re: 4eHe]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано03.09.01 00:46



Хм. Като славянските значи. Ще ме научиш ли да ругая?



Тема Ругаенетонови [re: BИ]  
Автор 4eHe ()
Публикувано03.09.01 00:52



....е специалитет на Оро. Току-що обясни на 8Н какво е псуване.
Растях в семейство, където бе невъзможно да чуеш ругатни от мъжа. Още си мисля, че не е допустимо. Undskyld, трябва да помолиш спец-а.



Тема Re: Ругаенетонови [re: 4eHe]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано03.09.01 00:57



Хех :-)))))))))) Ама как да помоля Орото...... като няма да съм сигурна обяснява ли ми, или ме ругае!



Тема Че каква е разликатанови [re: BИ]  
Автор 4eHe ()
Публикувано03.09.01 00:58



Идва ли от него - днес Nexusus, привечер 4еНе, утре ..извадиш късмет и ти.



Тема Re: Че каква е разликатанови [re: 4eHe]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано03.09.01 01:03



Ух... дано ме подмине късметът!



Тема Sory, че точно тук. Но пък след като играя роля нанови [re: BИ]  
Автор Hoвaroдин (такъв един...)
Публикувано03.09.01 13:24



бръмбър в мравуняка... Исках да кажа: умилително е, че потенциалът на интереси и възможности за мислене на двама или трима полуиндивида се простират до собствената ми персона. Явно, правя чест на клуба с присъствието си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.