Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 27.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Психологията на авантаджията....нови  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано27.08.01 02:50




Не зная защо беше изтрит този постинг в родителския....ще го напиша отново..
Ставаше въпрос, за това , че всички сме преживяли, вероятно, едно добро детство, изпълнено с ласки, галене по косичката, нежни думи, песнички и приказки.Всички сме учени да бъдем добри, а не лоши и злобни.
Нещо обаче не е в ред.
Нещо се е повредило.
Накъдето и да се обърнете, ще видите скръбни, подтиснати и озлобени физиономии,търсещи начин да ви преметнат, да ви засегнат,да минат метър и да живеят на аванта.
Дори и в градския транспорт.
Всяка неделя Мулето ходи на Витоша.
Там, на едно място се прави така наречена "Братска супа" и Мулето се явява нещо като готвач.
Супата обаче не е братска,защото , вместо суровини да се носят от много хора, се носят от няколко и то постоянни същества.От 2-5 постоянни, и то не с голями дохади.
В същото време, се хранят постоянно до 50 същества, които се нареждат по няколко пъти около казана.
Има защо.
Супата е уникална и обстановката и начина на приготвяне е уникален.
Жестока супа става.
Хората-авантаджиите, пристигат около 11 часа.И чакат.
Някои, остават и след края, за да си вземат за в къщи това, което е останало.
Носят си шишета и посуда.
Дори крдат от този материял, който не е вложен-картофи, ориз, подправки, посуда.....
Живи и здрави да са .
Дори им помагам.
И ги наблюдавам, като генетичен материал.
Не им казвам нищо.
А и какво да им кажа? Че кило картофи струват 60 стоинки ли?
Те го знаят.
Те имат парите, но не ги дават....те са авантаджии...
Та тези хора, са вече възрастни.
А са имали родители...и някой ги е научил да бъдат такива.
Къде е изчезнала детската наивност и кой я замени с елементарна пресметливост и авантаджийство?
Те имат вече и внуци.
Имат и деца.
На какво ли са ги научили?
Да бъдеш беден е порок.
Това означава, че нещо е сбъркано в теб.
Особенно да бъдеш душевно беден....емигрант в себе си.
Да се продаваш за нищо...защото не знаеш колко струваш.
Не зная какво този постинг засегна родителите и беше изтрит? Сигурно има нещо неприятно.И сигурно е по приятно, да се препечатват постинги на Мулето, от негово име, но с променено съдържание.
Това от родителите ли идва?
Или от вътре, от сърцето на този, който го прави?
Ако можеше да анализирате, бихте стигнали до смущаващи резултати..
Но както и да е.
Бъдете родители ...и обучавайте децата си така....те ще заживеят този живот, за който сте ги обучили....
И от вас зависи.....



Тема Re: Психологията на авантаджията....нови [re: MУЛE]  
Автор 8H (ин/директен)
Публикувано27.08.01 03:00



Всяко мнение е минаване на метър...

Кой се мина че го прочете/изтри?

Ако можехме да харчим твоите пари, сигурно щяхме да си намерим по интересн материал за анализиране, отколкото ни дават нашите...
(та, парите са средство, за докарване до състояние? Нирвана?)

Всеки се разпростира в своето и чуждото обучение според парите...своите?



Тема Re: Психологията на авантаджията....нови [re: 8H]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано27.08.01 03:09




Не с еучудвам на мнението ти, че парите били средство за постигане на "нирвана".
Нито един мъдрец, живял в нирвана, не е уважавал и обръщал внимание на парите...но не желая да дискутирам.
Мисля си...малко се изцепи този път....



Тема Re: Психологията на авантаджията....нови [re: MУЛE]  
Автор Well__ (.)
Публикувано27.08.01 05:53



Родителите обучават децата си. Но и приятелите им ги променят. И живота им после - до смъртта им. У нас много хора се озлобиха след като започнаха проблемите с глада и мизерията. Учат се да не ги е срам да крадат. Но не всички, разбира се. Други са алчни, не заради родителите си. Това са глупости, Муле. Защо си губиш времето с глупости ? Има много по-важни неща... нима не знаеш ?

Редактирано от Well__ на 27.08.01 05:54.



Тема Re: Психологията на авантаджията....нови [re: Well__]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано27.08.01 08:44




Интересно...кои са тези важни неща, които са по важни от вътрешните?
Неща, които не правят от хората животни и то най страшните животни?
Би ли дал пример?
Изменя се този, който има предразположение за измяна...а този , който няма- си остава дете...наивно и чисто.....



Тема Re: Психологията на авантаджията....нови [re: MУЛE]  
Автор akonitin (развейпрах)
Публикувано27.08.01 10:16



Муле, Муле, а ти останал ли си такова наивно и чисто дете, не те ли влекат грозни, първични и себични пориви. Не си ли бил жесток като дете, другите деца бяха жестоки с теб, не си ли искал да им го върнеш? Искаше, о, как само искаше да си го върнеш. Ти си наложи промяната, а после реши да не се променяш, но май не си сигурен дали такава промяна си искал, а? Никога не разбра кое е Правилното. Злобата, още я изпитваш. Гневът, превзема те май все по често. Завистта, завиждаш им за начина на живот, аванта, да те са се научили всичко да вземат даром, не само братската супа, всичко което си искал и искаш, Те го вземат, недостойни са, а имат нещата които би употребил по правилно от тях.

Не ми се връзвай.


Тема Re: Психологията на авантаджията....нови [re: MУЛE]  
АвторOro (Нерегистриран)
Публикувано27.08.01 13:07



Този път определено имаш 100% попадение. /според мен/
Ако ти не бе пуснал тази тема...аз щях да я пусна. Вече съм я пускал в Лафчето но
отшумя. Имам следният коментар:
1.Може би темата ти има индиректна връзка /аз я виждам/ с моята тема за "напикаване на територии". Защо и каква? Защото е свързана с....нашата животинска природа.
2.Наблюдавал съм животните. Когато са гласни - те пристъпват към храната /ако я има/ и без никакви скруполи я консумират. Основен инстинкт. В някои животински видове всички изчакват най-стария от семейството да се нахрани....в други не. Така е и при хората. В някои семейства главата на семейството докато
не седне на масата никой не може да почне да яде, в други ...чакат чинно да се нахрани той и после огромното семейство, с остатъците.
3.Да ядеш, когато си гладен и....има какво естествено е инстинктивно заложено във всяко животно и съответно в човека. Без замисляне ! Храна-ям!
4.Не се съгласявам с твоето виждане за "чистотата на децата"...в този аспект.
Децата щом се отнася до ядене - са 100% животни. Изобщо не се замислят за другите. Гладен съм - рева и...ям. Това е истината. Основен закон за оцеляване.
Колко усилия са полагали и полагат родителите да възпитат в детето съпричастие към другите деца, към родителите....да споделят това което имат за ядене с другите....Това идва по-късно и е една от важните стъпки към "очовечаване на дзвера" в нас.
5.За разлика от всички дживотни ние хората имаме способността да си контролираме инстинктите и да мислим и за другите....освен за нас самите.
Майка ми горката отгледа 3 деца в следвоенна обстановка на купони и мизерия и
винаги казваше като седнем на масата: "Яжте деца. Аз съм яла, яла-а" и винаги
беше гладна....защото ни лъжеше....за да има за нас. Каква самоотдайност.....
6.Аз в моят живот съм изпитал безброй случаи на авантаджии. Някои дори си планират седмицата и....всеки ден са на гости на някого....за да спестяват пари.
и накрая ги гледаш купили я кола я нещо голямо .....от това спестяване. Приятели
са ми изяждали единствената консерва за деня.....защото ги мързяло да отидат и се нахранят в къщи, където имат цяла тенджера манджа.....Но нима не се е случвало на всекиго.
7.Аз на твое място бих раздал някакви задачи на твоите авантаджии на Витоша.
Ако не искат да дават пари....трябва да си заслужат супата с някаква работа, дейност, пренасяне и сервиране на другите и т.н.

Иначе "стандартният авантаджия" е много приятен човек. Веселяк, майтапчия и....лесно спечелва симпатиите...



Тема Re: Психологията на авантаджията....нови [re: MУЛE]  
Автор Makc (right)
Публикувано27.08.01 14:36



Не разбирам защо е била изтрита тази тема преди!!!! Според мен е страхотна и трябва да й се отдели необходимото внимание.
Няма да сбъркаме, ако кажем, че "битието определя съзнанието", "С какъвто се събереш такъв ставаш" и т.н., но мисля, че всичко опира до възпитанието. За съжаление мисля, че нацията ни като цяло е зле възпитана и това е от поколения на сам.
Ето вчера например имах следната случка: В метрото пътуват майка /около 75г/ и дъщера. През цялото време дъщерята се държеше ужасно с майка си, така сякаш е някакво малко дете с което може да прави каквото си иска /включително да избива комплекси и да си изкарва нервите/. Беше неприятна гледка. Стана ми мъчно за възрастната жена. Едва ли човек на тези години заслужава подобно отношение. Замислих се защо дъщерята постъпва така ... и реших, че може би тя се държи така, както навремето майка й се е държала с нея. Сигурна съм, че тя не го прави за да си го върне. Сигурна съм, че тя като добра дъщеря се грижи за майка си и я обича. Всичко е въпрос на възпитание. Естествено нито оправдавам някой, нито съдя, но въпроса е как да си помогнем? Кой да ни възпита? Можем ли сами?



Тема Re: Психологията на авантаджията....нови [re: MУЛE]  
Автор OPY (..ещ с/у вятъра)
Публикувано27.08.01 14:45



Тъй като Оро Вече ме изпревари.с повечето въпроси....и ме доведе до душевен катаклизъм......по простата причина че неочаквано се оказахме на едно мнение.......за мене остана да попитам....
-Каква е супата ???............и защо Аз страстния планинар нищо не знам за нея.......
Силно съм впечатлен от ОРО ..........
"Иначе "стандартният авантаджия" е много приятен човек. Веселяк, майтапчия и....лесно спечелва симпатиите..."
........искрено се забавлявам от това описание.......защото то е много верно и доста често всеки един от нас се вписва в него волю-неволю.....това сме ние Бай Ганювците.........сложете си ръка на сърце и кажете че никога не сте били такива.......





ТАКА ТАКА ТАКА..............:)))


Тема Re: Психологията на авантаджията....нови [re: MУЛE]  
Автор Well__ (.)
Публикувано27.08.01 19:34



Виждам че не знаеш. Ще ти подскажа. Това са тези неща, които ще помогнат на всеки да се обърне към вътрешните неща. Това са тези неща, които ще отърват хората от грижите за външните неща.
Защо хората стават най-страшни животни ? Само една причина - недостиг на материални блага. От там тръгват емоциите, замъгляват съзнанието, тръгва се по пързалката на конфликтите. Няма как да гледаме вътрешните неща, когато се борим за оцеляване. И ти, и всеки, който ти обръща внимание, сте от категория хора, на които им остава свободно време за личен живот, и то - неемоционално обременен от конфликтите. Но суровата действителност е навсякъде около теб . Много от тях не знаят как да погледнат на вътре. И остават в капана на действителността, извън разума. Знам, ти не уважаваш разума. Просто той за теб е едно, за мен, друго.
Върни се пак в началото и узнай кое днес е по-важно от вътрешните неща. Да прекъснем инферното.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.