Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:10 10.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема ...а ТВОЯТ принос...нови  
Автор Oro (коректен)
Публикувано17.08.01 22:04



Виртуален свят! Странен свят ! Свят на невидими анонимни.....
Чукваш тук, чукваш там....отварят се стаи, клубове, светове за тебе...
Понякога прочиташ нещо свежо, нещо умно, нещо поетично, нещо смешно
и ти става дра-а-аго.....
Друг път прочиташ някакви букви неподредени в думи а в някакви си
буквосъчетания и....дълго се чудиш - Туй пък кво ли е?
Хем прилича на позната дума, хем на друга, хем може и да е трета.....

....а какъв е ТВОЯТ принос за развеселяването, за оправянето на настроението, за добавяне на малко мъдрост в живота на другите.....да споделиш нещо интересно или поетично прочетено, чуто или изживяно....

защото:
ако те боли зъб - иди на зъболекар
ако те боли гъза - иди в гъзоболното
ако те е охапало бясно куче - иди в бърза помощ
ако имаш въшки, кърлежи, трипер - лекувай си ги
ако не можеш да пишеш - иди на училище
ако ти се сере-иди в клозета
и т.н. и т.н.

Но не влизай тук да стовариш целия боклук, който си насъбрал през деня на главите на другите....


Прав ли съм?

Кой иска да му изсипват боклук на главата.....

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: ...а ТВОЯТ принос...нови [re: Oro]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано17.08.01 22:13



Прав си. Особено за тези, които ме обвиняват, че съм трила теми, без изобщо даже да съм трила... :-)



Тема Re: ...а ТВОЯТ принос...нови [re: BИ]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано17.08.01 22:36



Трий и хич не се притеснявай......има хора, които нямат никакво уважение и
възпитание.

Както бяха "изтрити" от софия циганите-чейнджаджии и сергиите
с ментета......Иначе нямаше да се махнат сами никога....

Трий и не обяснявай повече от 1 път.

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Психологи - Янови [re: Oro]  
Автор 8H ()
Публикувано18.08.01 00:28











Тема Re: ...а ТВОЯТ принос...нови [re: Oro]  
Автор Kapл ()
Публикувано18.08.01 01:38



Това, което аз най-много харесвам в клубовете, Оро, е свободата да пишеш, каквото искаш. И да четеш, когото искаш.

Не съм в клубовете много често, сигурно затова се сещам само за един случай в този клуб, когато бях доволен, че има модератор - някой си правеше реклама на сайта в клуба, и му изтриха темата. Писнало ми е да гледам реклами навсякъде около мен, и не искам и в клубовете да ми се налага да ги търпя.



Тема Re: ...а ТВОЯТ принос...нови [re: Kapл]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано18.08.01 01:40







Тема Re: ...а ТВОЯТ принос...нови [re: Oro]  
Автор Ariella ()
Публикувано18.08.01 02:52



Много ми се иска да вярвам, че допринасям за вдигането на летвата..
Не може винаги да се пише сериозно и задълбочено..наистина понякога съм в настроение за веселба..Но твърдо вярвам, че всичко е такова, каквото си го направим..Вярвам, че с общи усилия може да се създаде нещо прекрасно, както и нещо ужасно..Със съжаление констатирам, че напоследък силно се увеличи броя на "съществата", които се опитват да направят (с общи усилия) от клуба нещо ужасно..
И лошото е, че много хора си мислят, че свобода на словото е да се толерира ПРОСТОТИЯТА !!!
Това е абсолютна лъжа !!

В края на краищата..осигурено им е пространство и на тези "същества"..
клуб "Попръжня", "Говорим си за секс"..видях в "Предложения", че предлагат да има клуб "Идиоти"..все прекрасни местенца, на които съществата да виреят на воля!!Но не !!Те няма да са щастливи там..те са щастливи само когато тровят нечий чужд живот!!
И в момента, в който някой ги притесни, със справедливо триене на боклучивите им теми..те надигат вой до небесата!!
И понеже всички други сме УЖАСНО ТОЛЕРАНТНИ И ВЪЗПИТАНИ..се въздържаме от коментар - да не би случайно да ги нагрубим, да не засегнем крехките им душици!!
Мислим си че така е демократично ?!!!?лъжем се..така е пасивно..липсата на гражданска позиция не е демокрация, а мързел!!

Какъв е моят принос..
Да казвам това, което мисля..



Тема Re: ...а ТВОЯТ принос...нови [re: Ariella]  
АвторOro (Нерегистриран)
Публикувано18.08.01 13:21



Поздравления!

На всяка крачка сме свидетели на човешка активност насочена към красотата.
Колко драго ни става на окото на слуха и на душата всеки път като видим, чуем и се докоснем до нещо сътворено от друг човек, което ни стопля, озарява и донася
спонтанна усмивка на лицето ни.
Make my day !
Когато ни предстои да излизаме навън...не взимаме ли душ, не се ли обличаме прилично, не се ли оглеждаме в огледалото?
Защо? - за да се харесаме и на другите хора. За да събудим тяхната симпатия и дори нещо повече....Защото тези усещания са приятни за нас. Чувстваме се добре.

А защо някои хора смятат, че виртуалния свят е....помийна яма, където трябва да се надпреварват....кой по-голямо лайно да изсере и.....да го сервира на другите...

Това дами и господа НЕ Е ДЕМОКРАЦИЯ !!! НЕ Е СВОБОДА НА СЛОВОТО!!!
ТОВА Е ОЛИГОФРЕНИЯ, ПАТОЛОГИЯ, КРЕТЕНИЗЪМ, КАЛ, ОТВРАТ.....

И е крайно време всеки от нас да каже своето категорично НЕ на този мръсен поток, на тази мода.....



Тема Re: ...а ТВОЯТ принос...нови [re: Oro]  
Автор Ariella ()
Публикувано18.08.01 16:51



Част от проблема виждам в това, че ние не сме възпитани в духа на демокрацията..На запад хората израстват в тази атмосфера..Постоянно са свидетели на това как можеш да кажеш своето, без да ограничаваш личното пространство на другия..Възпитание..това е основната дума..Тези, които сега са на 18-20(и няколко) в БГ- какво знаят за преди 10 ноември??Свидетели са единствено на свободията, избухнала в мътните води на прехода..Силови групировки, пирамиди,корупция..За тях това е Модела на успял човек..
За тях оцеляват само акулите..те карат скъпите коли, те си позволяват луксозните вещи (вкл.жени), почивки, домове и т.н.Те са власт имащите..
Така че тези хора се стремят да се наложат силово..за тях това е ценност, може би си мислят, че тук се обучават , за да са по- успешни в живота..
Кой ги е обучавал тях на духовни ценности?!Кой им е показал красивото в живота, изкуството, поезията, литературата, алтруизма, човечността??
Видели ли са те някакъв идеал за личност, различна от бос на групировка??
Интелигенцията в България се свива по ъглите, притисната от безхаберието и мизерията..Опитите да се говори за някакви идеали предизвиква смях и досада в тинейджърите, които си мислят как да си купят мобилен телефон и хубава кола..Далеч съм от мисълта, че всички младежи са такива..Има и такива, които са възпитани от родителите си..Но в голямата си част ги виждам като изгубени души..изгубено поколение за красотата и за духовните идеали..

И после се чудим какво им става??Ами за тях клуба е като компютърна игра, в която трябва да избиеш всички, за да победиш..

Ти , Оро виждаш ли някакъв начин да се променят, след като не осъзнават необходимостта от това??Аз - не..
Единствено игнорирането..да си намерят някъде своята ниша..сродните си души..Знам че на някого може да се стори егоистично, но аз нямам време да възпитавам чужди деца..не мисля и че е възможно това..Просто да не ми навлизат в личното пространство..да не ми дишат въздуха..Нали за това се е появила необходимостта от модератор>?Заради спам,и теми, които не са в тематиката на клуба, притесняване на други участници..

ПРИЗОВАВАМ ВИ КЪМ ПО- ТВЪРДА ЛИНИЯ НА ПОВЕДЕНИЕ !!

Призовавам ВИ също..
ВИ..моля те, осигури ни повече спокойствие в клуба с по- твърда линия на поведение спрямо тези грубиянски прояви..Тези хора ни тормозят..Мисля, че в правата ( и задълженията ) ти е да ги ограничаваш тези хора..
Всичките тези никове и техните теми- те опорочават идеята за този клуб..

Клуба е достатъчно ценен, за да се борим за него.. Да го направим едно приятно място, в което да може спокойно и смислено да се споделя, общува, дори- спори!! Но това не е място за хора, които идват тук, за да си изливат простотията, злобата, и да притесняват с грубости , обиди и хиляди безмислени теми на ден, които запълват пространството..

Имаш моята подкрепа за по- агресивен стил на модераторство!!
няма друг начин да се спрат..



Тема Благодарянови [re: Ariella]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано18.08.01 17:01



Благодаря за подкрепата! :-) Това вече е нещо. Културно изразено и обосновано мнение, а не нахвърляни нападки. Това е начинът.
Очаквам и се надявам и други да подкрепят. Все пак. Само в предната тема имаше призиви да не се трие изобщо, и неща в стил долу модераторите като цяло.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.