Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:43 13.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Deja vu,jamais vu,presque vu...нови  
Автор zvetenze (непознат )
Публикувано15.08.01 20:06



4etah v edna kniga"Pragraf 22" na Djouzef Xelur za tezi sustoiania:
deja vu-nepoznato deistvie,predmet,4ovek,no kato go vidi6 ima6 4uvstvoto 4e si go vijdal i predi,siaka6 v drug jivot ili nasun.
jamais vu-poznati predmeti,poniatia i hora koito v edin moment ti se truvat nepoznati.
presque vu-vijda6 absolutnata istina v iarka ,bliaskava iasnota,istina koiato sama ti se iaviava.
Niakoi izpitval li e takiva sustoiania znae li na kakvo se duljat?
-----------------------
absolutnata ludost



Тема Re: Deja vu,jamais vu,presque vu... [re: zvetenze]  
Автор Well__ (.)
Публикувано15.08.01 20:19



Първото съм го изпитвал много пъти, предполагам обче че е спомен за добре забравено преживяване от този живот или сън.



Тема Re: Deja vu,jamais vu,presque vu...нови [re: zvetenze]  
Авторseeker (Нерегистриран)
Публикувано15.08.01 21:14



deja-vu za izpitval dosta pati
gore dolu situacita pri mene e slednata:

vse edno imash razmeniete kadri na gol i povtorenieto mu na zabaven kadar po TV
samo che v razmenena posledovatelnost
osven tova obraza koito "vizhdam" pri deja-vu e po maten - vse edno gledam nestat prez mrasno staklo

nikoga ne sam opitval da si go obeniavam - predpolagam che e tova e niakakva igra na mozaka koito "prograva" niakakva tipichna situacia

inache pusni si Deja-vu na Iron Maiden - tam e opisano mai za kakvo stava duma



Тема Re: Deja vu,jamais vu,presque vu...нови [re: seeker]  
Автор Well__ (.)
Публикувано15.08.01 21:41



Друга случка е "грешка с времето" - така я наричам. Става дума за произволна кратковременна случка. Докато става тя, знам че става. А по логиката на ситуацията, трябва да науча че става малко по-късно ... заради времето, нужно за обработка на сигнала от мозъка дори ако щете.
Ха ха, ефекта напомня за Джедаите :)))



Тема Невероятно!нови [re: zvetenze]  
Автор Kalinski*** (музата)
Публикувано16.08.01 09:53



Снощи си мислех, че днес ще пусна тема да питам какво е значението на "дежа ву" и точния му превод на български. И какво се получава? Първата тема, която ще отворя тук, е твоята, която ми го обяснява в прав текст, това presque vu ли е? А за дежа ву щях да питам, щото ми се е случвало. Последният случай беше очебийно реален, съвсем скоро, един ден виждам нещо, което не ми хареса, унищожих го, след два-три дни виждам същото това живо нещо на същото онова място, щях да припадна, все едно че времето се върна назад.



Тема Re: Deja vu,jamais vu,presque vu...нови [re: zvetenze]  
Автор Makc (right)
Публикувано16.08.01 14:18



Гледали ли сте "Матрицата"
Там обясниха, че деже ву е "грешка в матрицата", обаче е много дълго да го разказвам. Ако някой не е гледал този филм, веднага да отиде до най-близката видеотека. Това е филм, който не е за пропускане.
Иначе съм изпитвала и трите чуства /да ги наречем/



Тема Re: Deja vu,jamais vu,presque vu...нови [re: Makc]  
Авторseeker (Нерегистриран)
Публикувано16.08.01 14:43



ako mi plastish seans pri prisoanalitik ste otida da go gledam pak
inache na niakakva cena

po bezmislen i prehvalen film ne beh gledal

ops - tova e mai za club Kino



Тема Re:нови [re: Makc]  
Автор 8H ()
Публикувано16.08.01 14:53



превод на чувствата ? (за незнаещите френски)... обаче да се превеждат чувства е невъзможно...

Матрицата е филм който влага идеи, а не ги предлага в опакован и ясен вид... затова се разбира по лесно когато се гледа отдалече (втори, трети път...и т.н.)



Тема Re:нови [re: 8H]  
Автор zvetenze (непознат )
Публикувано16.08.01 18:54



Radvam se 4e tolkova mnogo hora vse pak sa pisali.Az li4no sum izpitvala i trite 4uvstva i prosto sum izpadala v 6ok purvite puti.Pove4eto puti sa bili nezna4itelni subitia.Taka 4e ne sa usmisliali jivota mi.To4no zatova si mislia 4e e igra na mozuka.No ne si spomniam da sa spomenavali zatova v Matrizata.Toi naistina e neveroiaten film.Ima dulbok smisul(kato pesnite na ostava ako niakoi gi e 4uval|)No 4estno da vi kaja znaeh si 4e 6te ima hora koito osven mene sa gi izpitvali.Tova e prosto ne6to neveroiatno i ne moje da se zabravi.A otnosno pla6taneto.6tom ti ima6 nai-goliama nujda6te platim.6te se suberem pove4ko hora i 6te ti pomognem
---------

isitnska ludost...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.