Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:34 29.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема а ла Jurassic Park-6нови [re: AD]  
Автор Pixel (Вогон)
Публикувано07.08.01 21:22



Експериментът изисква усилие, а пък мързелът е създал човека.
Това, за което говориш отдавна е известно под името ефект на пеперудата - теория на хаоса - Edward Norten Lorenz 1963. Той се състои в следното:
Откритa е повтаряема и натрапчива зависимост между времето когато пеперудите в Китай махат усилено с криле и метеорологичната обстановка в Ню-Йорк. Това не е шега и няма нищо общо с киселите краставички и смъртността на шофйорите, дето са ги хапнали.
Не бива да се заблуждаваме обаче, че информационният недостатък при определянето на началните условия за един експеримент е пречка за теорията . Дълбочината на вникване в тези условия дефинира само порядъка на допуснатата грешка. Смешно е , но тази грешка има същата амплитуда, когато гледаме в посока минало.
Каква е била температурата по Коледа през 1024 година? Имало ли е сняг и как го разбра това?
С други думи това, че никога няма да имаме достатъчно мощен компютър не е пречка за теорията. Като че ли всички значими открития на света са направени с компютър!?!
Пак за 42 - Вечната валидност на Вселенските законите е почти гарантирана от науката. Днес тя казва - това не са случайни закони, а са много, ама много, невъобразимо умишлено нарочно избрани закони.

ПС: клубчето се нуждае от всички

---------------------------------------------------
God is Real unless declared Integer!


Тема Re: Съзнание и свободна волянови [re: zvetenze]  
Автор Pixel (Вогон)
Публикувано07.08.01 21:32



Привет!

Много рядко се случва някой от "религия" да се интересува от "психология". Обикновено е обратното. . Тук всичко започва с Ох и Ах и накрая завършва с писъци и бягство . Това май беше от някакъв филм...
Мисля, че ще са радваме ако обясниш своето усещане-убеденост в свободната воля по-подробно

ПС: Никой не е женен за науката, истинските учени мотивират своята енергия като желание за изучаване на Бог.

---------------------------------------------------
God is Real unless declared Integer!


Тема грешка..нови [re: Ariella]  
Автор Ariella ()
Публикувано07.08.01 21:44



сега като мисля..май съм допуснала грешка..
ако нещо се движи...на него ще му се струва че се движат и неподвижните тела..значи..или трябва да има друго нещо, което да се движи успоредно с първото..или трябва и двете да са неподвижни..:-))
затова числото 2 ми е любимото..защото е Оптимално и съвършено :-))

да..даже има и два пола..
макар напоследък да изглежда че се завъжда някакъв Интернетски унисекс..
хаос.



Тема Re: Тъй рече Pixel ... ;)нови [re: Pixel]  
Автор3мeя (Нерегистриран)
Публикувано08.08.01 21:58



God is Dead! Nietzsche.
Nietzsche is Dead! God.



Тема Re: Съзнание и свободна волянови [re: Pixel]  
Автор zvetenze (непознат )
Публикувано09.08.01 19:32



Radvam se 4e tolkova dobre prie mnenieto mi.Priznavam si 4e malko se strahuvah da ne se prieme pogre6no mnenieto mi.Spored mene niama nikakvo 4udo v tova 4e se interesuvam ot nauka i glavno ot psihologia!Vse pak tova e nauka za izu4avane na du6ata i psihikata ni(ili puk se luja?!).Iskam da poiasnia 4e az sum dulboko ubedena 4e tialoto e samo vun6nata obvivka na 4oveka kato li4nost.Vupreki 4e ima mozuk az mislia 4e toi komandva samo vun6nite dvijenia i proiavi na 4oveka no ne vliaie na du6ata mu.Imalo e mnogo slu4ai kogato sinove na ubiizii sa bili mnogo svestno hora.Jalko 4e ne moga da se setia v momenta no znam 4e ima 6te priveda skoro v primer.Tova ozna4ava 4ene se vlia du6ata ot genite.Tova e ot mene.Pi67i mi



Тема Re: Хихинови [re: AD]  
Автор Babyface (пристрастен)
Публикувано09.08.01 21:15



Хубаво е, че не си се втурнал да вярваш в нещо по-извратено от свободната воля



Тема Re: Съзнание и свободна волянови [re: zvetenze]  
Автор 8H ()
Публикувано10.08.01 00:50



Душата опр. не се влияе от гените, само от гениите...

Кои религии биха осъждали до незнам си кое коляно заради прегрешения на един...
ще ми се да кажа че няма такива...обаче не всички религии не отричат свободната воля...

-----------------------------------
Завърнал се в матрицата...


Тема Re: Съзнание и свободна волянови [re: 8H]  
Автор zvetenze (непознат )
Публикувано11.08.01 12:22



Vsiako pravilo si ima izklu4enia.No ne e li viarno 4e Gospod spored pove4eto religii(puk bil toi i s razli4ni imena)samo ni napravliava i ni pokazva viarnata posoka,no samo nie si izbirame putia?



Тема Re: Съзнание и свободна волянови [re: zvetenze]  
Автор AD (cosmopolitan)
Публикувано11.08.01 17:16



Известният християнски реформатор Jean Calvin твърдеше, че спасението не било постижимо чрез добри дела, а само чрез Божията милост. Нямам представа какво по-точно искаше да каже с това, а може би и той самият не е знаел.



Тема Re: Съзнание и свободна волянови [re: zvetenze]  
Автор AD (cosmopolitan)
Публикувано11.08.01 17:32



Връзката тяло-душа се обсъжда от хилядолетия.

Когато става дума за собствената ти душа, нищо не е по-очевидно от съзнанието ти. Аз самият често изпадам в субективизъм и солипсизъм. Но когато става дума за другите, откъде да знам, че въобще имат някакво съзнание, за разлика от изкуствените невронални мрежи, например? Може би те са машини? Наблюдава се някаква корелация между изказванията им за техните възприятия и разни физиологични промени, включително (но не само) в мозъка, но това, строго погледнато, нищо не доказва.

Много ми допада идеята, че всички сме частици на една обща душа, макар че още не съм способен да възприемам повечето хора по този начин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.