Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:43 21.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема copy & pasteнови  
Авторseeker (Нерегистриран)
Публикувано27.07.01 19:52



tova e edno koeto mi pratiha po email

intresno e pone da se prochete

Мозъчен мензис
Всеки от нас се е сблъсквал с това явление, сигурен съм. Жената срещу теб си сменя мнението и настроението на всеки 5 минути, като при това проявява изумителния талант да те кара да се чувстваш виновен за това. Тези нейни пристъпи те дразнят и озадачават, което за нея е само още един повод да продължи с тях, обосновавайки се с твоята нервност.
Запознай се: освен редовния си ежемесечен жената има още един, мозъчен мензис. Той е непредвидим, не се поддава на обяснение, но пък е задължителен за всяка жена.
Проявява се приблизително по следния начин: ти, примерно, й обясняваш теорията на относителността, за което тя настойчиво те е помолила. Жената те слуша съсредоточено около 5 минути, след което те прекъсва и без никаква връзка започва да ти обяснява какво е сънувала през нощта, спира по средата, нервничи, пали цигара и те пита с плачлив глас защо й говориш с такъв научен тон глупости, да не мислиш, че е тъпа. След кратко мълчание, когато ти си вече напълно объркан и озадачен, ти казва, ама защо спря сега, беше интересно.
Нежното създание ти се обажда, за да пиете кафе. Упорито те уговаря, докато ти се откажеш от плановете си и се съгласиш да излезете – сега и веднага. Отиваш да я вземеш, както сте се уговорили. Чакаш пред входа две цигари време без резултат. Качваш се да провериш да не е станало нещо. Не е. Тя ти отваря по пижама и чехли-зайчета и с кисела физиономия ти съобщава, че нещо няма настроение и никъде не й се ходи. Маамудаеба, си казваш наум, а на глас я питаш защо тогава не ти се е обадила преди да дойдеш до Младост III – с такси, защото тя е настояла да побързаш. Ама на мен допреди 20 минути много ми се излизаше, обяснява тя, после нещо ми се спече и не ми се излиза вече. Вдига рамене намусено и ти хлопва вратата.
Или пък вижда люлката-гондола и се тръшва, че иска да се качи. Сигурна ли си, питаш, нали ти става лошо. Разбира се, че е сигурна, тя много обича, какви глупости говориш? Ами добре. В момента, в който гондолата отлепя, тя се вцепва в ръката ти (не беше забелязал колко дълги и остри са ноктите й, нали?) и започва да пищи с ултразвук в ухото ти. После замлъква само, за да отрони ‘ъргх’ всеки път, когато се изправите отвесно; след още малко с гробовен глас казва, че ще повърне. Спираш гондолата, слизате и тя се срутва безчувствена на земята. Щом се съвземе достатъчно, за да може да говори, с изненада разбираш, че тя е много обидена, задето си я замъкнал на такова ужасно място, ти какво, искаш да я убиеш ли. Ама ти каза…, започваш ти. Добре де, казала е. И какво от това? Доводът ‘ти каза’ изобщо не важи за жената. Ти какво, мъж ли си или лукова глава, щом не можеш да се сетиш какво всъщност е искала тя?
Друг вариант. Нощ. Разхождате се. Сякаш след като се е уверила предварително, че всички кръчми и капанчета наоколо са затворени, тя бодро обявява, че й се яде цаца, ама много, сега! Откъде, по дяволите, да й намериш цаца по това време, при това с безалкохолна бира, защото тя не пие алкохол, но много обича вкуса на бирата? Добре, сещаш се за няколко места, които обикаляте, а тя последователно отхвърля: много е претъпкано / много малко хора има / много е скъпа бирата (няма значение, че ти плащаш) и т.н. Тя започва да се цупи и да те гледа обвинително, противно на очевидните усилия, които полагаш да задоволиш капризите й. Замъква те до някаква кръчма на майната си, за която тя е абсолютно сигурна, че има хубава цаца и безалкохолна бира, онзи ден била там май, само за да откриете, че мястото не съществува от шест месеца. А, казва тя весело и без никакво угризение за протритите ти от ходене крака, може и да не е била тази, а и аз май не ядох цаца тогава. Добре, продължавате. След още някой и друг час безплодно търсене, през което време тя говори изключително и само за цаца и бира, услужлив таксиметров шофьор ви насочва към такова място срещу няколко лева. Плащаш, слизате. Преди да влезете, обаче, тя се врътва и казва, че вече не й се яде цаца, а още по-малко й се пие бира. Иска донътс и кафе. На измъчения ти поглед тя кокетно се усмихва и обяснява колко добре ще ви дойде едно кафе, след като си я накарал толкова да обикаля.
Не изпадай в истерия, не още. Когато стигнете до кафето, тя ще се намръщи и ще ти каже, че всъщност май е много уморена, за да те чака да пиеш кафе, хайде да се прибираме!
Това и още подобни неща се случват всеки ден на всеки мъж, който има и най-беглия досег с женското съслосие. Жените могат да контролират донякъде мозъчния си мензис, но не и да го предодвратяват, с което предизвикват над 90% от битовото насилие – кой би се въздържал? Ти си безсилен да направиш каквото и да е за да го спреш: той се изсипва стихийно на бедната ти глава, карайки те да се чудиш с какво си заслужил това наказание. Наричаш жената срещу ти лигла, капризница, малоумна и още куп неща, за които тя по принцип е достойна, макар и в случая да не е виновна: мозъчния мензис просто й се случва. Да беше станал гей.



Тема Епа то по принцип жените са тъпи съществанови [re: seeker]  
Автор Nexusus (член)
Публикувано27.07.01 19:56



така че какво и да им обясняваш не го разбират



Тема Re: Епа то по принцип жените са тъпи съществанови [re: Nexusus]  
Авторseeker (Нерегистриран)
Публикувано27.07.01 20:24



opasno e da se obostava ama sled edno takova prezhiviavane mi triabvat niakolko chasa da stoia sam na pokriva na bloka za da si vazvarna normalnoto psihishesko sastoianie

malak ad e ama kakvo da pravish tova e polozhenieto

drugia tip koito znaiat kakvo iskat sa "mazhki" momicheta ama kak se zhivee s dvama mazhe v edna kashta



Тема Re: copy & pasteнови [re: seeker]  
Авторs*one (Нерегистриран)
Публикувано27.07.01 20:24



malko popreuvelicheno , no inache viarno.,

vse pak nestata naistina si zavisiat ot muzha. No tochno kak-
e vuprosut



npr: mogeshe da i se obadi, da i kazhe che idva [tova spored men e absolutno zadulgitelno, napravo mi se struva stranno, che e posocheno kato niakakuv dovod]

mogeshe da i kazhe, che teoriata na otnositelnostta e seriozno nesto i da ia popita dali i se slusha podobno nesto[ne sum siguren dali bi imalo rezultat]

a za tcatcata: molia, zhenite naistina sa vziskayelni i imat predpochitania, za smetka na tova muzhete sme bez vsiakakuv orientir v tva otnoshenie. stiga da ima bira.........

prosto kato komentar

obstuvaneto e trudno nesto, su-zhitelstvoto pochiva vurhy nego



Тема Kym seekerнови [re: seeker]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано27.07.01 20:33



Iska mi se da vi byzna malko Ama ne s losho chuvstvo de :-)

Tz, tz, tz! Be vie kyde si namirate momichetata? Po klonite na dyrvetata v zooparka li? :-))) Nali znaete - kakvoto povikalo, takova se obadilo
Pyk myjete sa edni... super syshtestva. :-))) Obicham gi! :-)))




Тема Re: Приятелски анализ...(вариант)нови [re: seeker]  
Автор 8H (неутрино)
Публикувано27.07.01 20:51



че е интересно спор няма - толково преживявания за един ден! (и по-малко) направо е страхотно, и сигурно жената (генерален сбор на всички жени, даже името не и каза) си е прекарала супер...може даже да си е оправила настроението...

А сега, за душевното състояние на твоето настроение - Ужас!!! защо си решил че всичко си има някакъв предначертан план? тогава бих станал вярващ монах, и ще се отдам на служба на напълно логичната карма, предвидена/прочетена от будистките манастири...
Който го е страх от мечка не ходи в гората...
Но да се върнем към темата: мъжете, свръхчувствителни към логичните разсъждения...всеки се дразни, когато за нещо съвсем логично не се сетил той самия, но когато имаш до себе си жена която харесваш (въпреки че не си пролича много от този отрязък жизн), ти я боготвориш, и очакваш тя като богиня да има поне толкова логическо мислене, колкото ти - бога на мисълта...за когото обаче се оказва винаги трудно да прочете мислите на някоя жена, освен на кандидатки за работа...
Особено впечатление прави и изречението "/ много е скъпа бирата (няма значение, че ти плащаш)"...тук всеки се чуди, защо все пак не си опитал да я насочиш(омаеш) към такова заведение?? В това е основния въпрос - жената се оставя да я водиш, но понеже се опитваш да прочетеш мислите и и да направиш това което смяташ че точно в този миг най-много желае, се оказва че всъщност тя те води насам-натам(което си го плащаш), но понеже се е отпуснала в могъщите ти ръце, и не преценява в момента кое колко струва като пари и време, ти понеже мислиш и за това (май мисленето е монопол само за едната страна ) ... то въобще не се забавляваш (и не трябва, нали е за твоя сметка...)
Следващия път (ако вземеш по-бавния асансьор от покрива) - още по телефона питай дали да не се остави да я изненадаш...никакво предварително обсъждане на гондоли, цаци, бири, и т.н. Нека тя опита да прочете мисленето ти, а ако не обича изненадите...значи има нужна от някой лесно разгадаем...засега сигурно си ти...

Приеми това на майтап, все някога, точно така и ще ти се наложи да го разказваш (особено ако жената - която и да е е наблизо )

Трудно е да си жив, но поне е интересно...



Тема Re: copy & pasteнови [re: seeker]  
Авторcaлoмe (Нерегистриран)
Публикувано27.07.01 22:53



Незнам,кой ти го прати това,ама това си е темата дето аз си участвах ТАМ!!!
Бясна съм,че итук някой я е домъкнал...Ей,к`ви са тия работи бе?Теми от ено място на друго да местите!!!
Що не си измислите ваша???

Саломе-бясна!!!



Тема Re: copy & pasteнови [re: caлoмe]  
Автор 8H (тонизиран)
Публикувано27.07.01 22:56



тук погледа бил друг...?? ще ни кажеш ли какво е (беше) твоето мнение (резюме...resume - темите край нямат)



Тема Re: copy & pasteнови [re: 8H]  
АвторДaлилa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.01 23:04



Виж сега,ще съм откровена,пък да става к`вото си ще!!!
Далила съм,но там бях Саломе.Ако си много любопитен за развоя на събитията направо ще ти кажа къде да отидеш и да ме четеш и под двата ми ника!

Е пак ще ти се усмихна!
Далила и малко Саломе



Тема Re: copy & pasteнови [re: caлoмe]  
Авторseeker (Нерегистриран)
Публикувано28.07.01 01:11



mislia che dostachno kazah che mi go pratihga po email i nikade ne sam pretendiral za avtriostvo

ne e losho da se chete vnimatelno
prosto mi beshe intresna glednata tochka a i nachina po koito e kazana opredeleno pokazva stil
misleh che ste provokiram horata tuka da kazhat kak te vizhdat nestata

p.s.
poveche niama da pisha stoto sam kakto sam preceniavam dosta piinal
p.s1
ako kazha che si ot Varna ste sgresha li?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.