Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:22 01.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Отмъщението  
АвторBilbo (Нерегистриран)
Публикувано24.07.01 12:46



ако Ви наранят бихте ли отмъстили.
ако да защо
ако не защо
въобще отмъщението решение на проблема ли е или просто задоволяване на някакво лично чувство
едно време са се дуелирали - но сега говорим за малко и сладко или голямо и гадно отмъщение.



Тема Re: Отмъщениетонови [re: Bilbo]  
Авторseeker (Нерегистриран)
Публикувано24.07.01 13:00



ne si zasluzhava truda da otmastavash

v kraia na kraistata se okazva che otmastavastia stava zhertva na sebe si



Тема Re: Отмъщениетонови [re: Bilbo]  
АвторMakc (Нерегистриран)
Публикувано24.07.01 13:36



На кого да отмъщаваме???? Обикновено човек има по-сериозни отношения с приятели, близки и роднини. Първите човек сам си ги избира, така че .... ако нещо се разочарова, просто прекратява отношенията си с тях. Близките и роднините не си ги избираме, така че ако не се понасяме с тях просто не общуваме!!!!
Аз лично незнам какво трябва да ми направи някой за да поискам да му отмъстя!?!?!



Тема Re: Отмъщениетонови [re: Bilbo]  
Автор caliostro_bg (експерт)
Публикувано24.07.01 14:02



има такъв амер. филм.
с кевин костнър. там е показано какво значи тази дума!

танцуваща жена, бягащ кон, платна в океана...


Тема Re: Билбонови [re: Bilbo]  
Автор Anima_bg (LoveExpert)
Публикувано24.07.01 18:32



ти изби рибата в морето.

Няма да ти кажа отмъщавам ли или не и защо
Но мога да пофилосовствам по темата ти.
Отмъщават скорпионите например - те помнят най-дълго, трудно
преглъщат обидите и наранената гордост и го правят в най-удобния
момент, когато жертвата най-малко очаква.
Водолеите пък си имат свой патент - правят го по най-изобретателния начин.

Останалата зодиакална фауна ще те светна следващия път сега нямам време

Привет на пишещото кралско войнство тук


Тема Re: Отмъщениетонови [re: Bilbo]  
АвторDalila (Нерегистриран)
Публикувано24.07.01 20:58



Незнам защо ,но ми се струва,че...ако простя...това ще бъде най-голямото отмъщение...Зависи,как поглеждаш на нещата...!


С усмивка естествено!
Далила



Тема Re: Отмъщениетонови [re: Bilbo]  
Автор Well__ (.)
Публикувано24.07.01 22:27



Интересна тема. И друг път сме я нищили ...
Актът на отмъщение, като такъв е лишен от смисъл, освен емоционално възстановяване. Но има и друго - от чисто разумна гледна точка, нужно е действие, което се покрива с ефект с отмъщението, но е по-скоро форма на узаконени порядки, недопускащи такива събития. Иначе казано - ако някой ти стори зло, той трябва да бъде наказан, за да не изпитва желание утре да постъпи така и с друг. Значи, така спасяваш много души от страдания. Един човек може да причини много злини. Верно е, че злините често са нужният урок за хората, живеещи в измислен от тях самите свят - да стъпят на земята ... но това са условности.

Нека се върнем на отмъщението - тъй като се тълкува като такова - да, нужно е. Но не е отмъщение. Въдворяване на ред.



Тема Re: Отмъщениетонови [re: Well__]  
АвторDalila (Нерегистриран)
Публикувано24.07.01 23:04



Гледай сега,.../според мен разбирасе/!Отмъщението и въдворяването на ред май съвсем нямат връзка.
Отмъщението е нещо съвсем лично,като акт,при положение,че някой нещо лошо ти е сторил...
Въдворяването на ред има някак обществен смисъл,като закон с наказание,при неподчинение...
А,как мислиш прошката не е ли вид наказание?

Е усмихнах се пак!
Далила



Тема Re: Отмъщениетонови [re: Dalila]  
Автор Well__ (.)
Публикувано24.07.01 23:20



Прошката е начин да дадеш зелена светлина на извършителя да действа пак така, с тебе или друг субект.
Чувала ли си, че конфликтите трудно се разпалват заради страха от отмъщение ? Защото отмъщението е проява на неписаните закони на обществото. И естествено, че отмъщението е онова, което създава неписаните закони в едно общество. Премахни отмъщението и гледай как няма вече неписани закони - всеки прави каквото си ще и не се страхува от възмездие.
Ти ми обясни къде е логиката прошката да е наказание ? Дай тогава да те набия и ми прости, после като ми кефне - пак , и така ... до края на света ?!? Баси колко ще ми е тежко от тези прошки ... направо ще ми се мре :)))
Хайде, кажи ми къде е логиката, че хич се не вижда ... ?!?



Тема Re: Отмъщениетонови [re: Well__]  
АвторDalila (Нерегистриран)
Публикувано24.07.01 23:24



Ха,ето го отговора,та ти сам го даде!!!
Логиката е просто в абсурда.
Абсурда на прошката!
Е ,образно казано - прошката просто сащисва...извършителя имам предвид.

Ето ме пак съм
Далила




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.