Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:10 28.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема inteligentnostнови  
Авторheh (Нерегистриран)
Публикувано06.07.01 03:41



gledah edno predavane s nai inteligentnite hora v USA mislia, vsashtnost mi go prerazkazaha, az ne biah pred tv-to. Ta imashe intervui s nai inteligentnite hora, tezi koito iskarali testa za inteligentnost s nai visok rezultat... ne ne sa zubari ... i ne nosiat ochila... edinia motorist i raboti v niakav bar, drugia bodigard v dosko...i tretia razbira ot kompi (ok, nego arzbiram). No drugite...?? kak stava taka che tolkova inteligentni hora ne sikat da specheliat milioni? az napravo padnah... toia bodigarda ot 15 godini e bodigard i jivee v niakva "shlupena kashturka", a motorista ne moje da si nameri po platena rabota, zashtoto niama visshe, a shto ne vliza v universiteta? ami zashtoto e po-umen ot vsichki i ne moje da ponasia prostaci...
kak si go obiasniavate? az niamam otgovor....




Тема Re: inteligentnostнови [re: BИ]  
Автор Ariella ()
Публикувано06.07.01 04:18



Вярно е..то и интелекта е някакъв капитал..и всеки притежаващ го сам избира дали да го влага и къде..
Лошото е, че човек като може да мисли, обикновено се замисля..а многото мислене често довежда до идеята за Безмислието..

Мен например трупането на пари не ме вълнува особено..а и парите- само дотолкова, доколкото осигуряват физическото оцеляване и някои удоволствия, разбира се..като нет например..
Та мисля си аз..защо да заменям времето и силите си за хартиики??
Защото парите са трансформирани време и ум..и усилия..
Само възможния минимум..а дали съм само аз така??
Мисля си още...като натрупаш пари,не им ли ставаш роб??
..не, мерси!!това не е за мен..
Ако човек има ум...а с него не може да измисли как да бъде независим..защо му е тогава този ум??за да попълва тестове за интелигентност ли??




Тема Re: inteligentnostнови [re: Ariella]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано06.07.01 04:28



Точно така и аз си мислех, и все още си мисля. Но се оказва, че този вид мислене на запад не било печелившо. Споменах точно същото на ... един посетител на нашия клуб, който е живял дълги години в Америка... и той ми каза - "с това мислене никога няма да направиш пари" - цитирам грубо и по памет. Обаче трябва да се отчете, че той е живял там твърде дълго, и че неговото мислене е космополитно, и оттук - валидно за световната теория за правене на пари.
Иначе да, виждала съм... от опит знам, че притежателите на много пари са техни роби. И това е жалко. Но те самите не го съзнават понеже им доставя удоволствие. Ако човек е щастлив по какъвто и да е начин, той не обръща внимание на нищо друго.



Тема Re: inteligentnostнови [re: BИ]  
Автор Ariella ()
Публикувано06.07.01 05:12



Аз отдавна съм си дала сметка, че идеите ми са по- скоро източни, отколкото западни...ама нали сме на кръстопът тука..не изглеждам съвсем неадекватна..
това ме прави щастлива..та не обръщам внимание на нищо друго..
Само като си помисля , че ще бъда роб на нещо толкова безлично като парите..а дори и няма да го осъзнавам...бррр..може би са се "отучили" да го осъзнават това, защото е твърде тежка идея..че си роб..
А аз дали не съм роб на идеята за Свобода??...може...ама виж това каква лека и светла идея е?!... и тя също ме прави щастлива!?!..
но понеже за интелигентността говорехме...
учудването в главната тема беше за това, че има толкова интелигентни, но бедни хора...ами ние тука нямаме ли си обратния вариант- тип "борец"??
богат и ниско интелигентен...но той е спечелил парите си с агресия..айде пак тази дума..ама май не съм в темата, дето е за нея...
Значи..за да стане човек богат..първо..трябва да го иска..после..да знае как..да намери подходящи условия и хора...да бъде достатъчно агресивен и упорит..да е последователен и готов да пожертва свободата си и времето си..и ума си..и да стане роб...и всичко това обединено от Световната теория за правене на пари??
И накрая има той парите..плаща си данъците..купува си вещи...развежда се..ходи на почивка по показно луксозни места..купува си диаманти и картини..издига си замък, за да ги пази..наема бодигарди, за да го пазят него..става притегателен център за кръвосмучещи авантаджии..хваща язва..
съсухря се..параноята го тресе с повод и без повод..съдят го за неплатени данъци..медиите го плюят заслужено и незаслужено..наема някой да му напише мемоарите..канят го на коктейли..запознава се с Президента...
прави си пластични операции..хваща си все по- млади любовници..
накрая умира и става повод за радост сред наследниците си..
Това ли е Живота??



Тема Re: inteligentnostнови [re: heh]  
АвторCALL-151 (Нерегистриран)
Публикувано06.07.01 09:46



dobre de! kakvo pokazva edin test za inteligentnost?
ami pokazva vazmojnostta na coveka da resava testova za inteligentnost!
kakto edni hora mogat da peiat, drugi da risuvat, drugi da igraiat basketbol, drugi da resavat diferencialni uravnenia, drugi da pecelat pari.... taka ima i takiva koito umeiat da resavat testove za inteligentnost!



Тема Re: inteligentnost Точно така.нови [re: heh]  
Автор Hoвaroдин (такъв един...)
Публикувано06.07.01 10:00



Много актуална тема. Между интелигентност и интелектуализъм има огромна разлика. Наскоро попаднах на един интересен спор между френски интелектуалци, преведен в "Литературная газета", в който централната тема беше ролята на интелектуалците в обществото. Имаше исторически инвенции - самото понятие има ироничен смисъл - интелигентен човек, който се занимава с това, което не му е работа. За първи път е било използвано по-интензивно по време на аферата "Драйфус", когато Емил Зола се захваща с неприсъщата за писател роля на защитник. През шейсетте години по време на студентските вълнения във Франция придобива окончателно негативен смисъл, после е прикрепено към основните фигури на френската революция. Сартр имаше едно чудесно есе, посветено на разликата между интелигентния човек и интелектуалеца. В една от психотерапевтичните школи /неорайхианската/, която има по-негативно отношение изобщо към културата, един от основните въпроси е: Как да си запазим интелекта, без да се превръщаме в интелектуалци? Такива ми ти работи.



Тема За парите и робитенови [re: Ariella]  
АвторOптимиcт (Нерегистриран)
Публикувано06.07.01 14:18



"Само като си помисля , че ще бъда роб на нещо толкова безлично като парите.."

Кой на кого ще бъде роб, в случая, решаваш го ти. Парите не могат да взимат решения!
Погрешни са възгледите, че богаташът ставал роб на парите си. Това са оправдания за тези, които не могат да правят пари и за да не паднат в собствените си очи, казват че не желаят такава съдба. Демек стоят по-високо от богаташа. Самочувствието е успокоено!

Правенето на пари не е никак проста работа. Истинските богаташи притежават талант. За всички обаче, правенето на пари е умствено предизвикателство, също както при играчът на шах. Това за тях не е работа в българският смисъл на думата. В началото може и да е било. След известно време се превръща в удоволствие и предизвикателство. Той чака с нетърпение да свърши нощта за да отиде в офиса си и отново да започне любимото си занимание. В много случаи, отпуската не го интересува. Отпуската за тях е невъобразима скука. Не са роби а са царе на парите!


"... да бъде достатъчно агресивен..."

Сега и малко за агресията. Няма университет в САЩ, който да не учи студентите си на агресия. Как? Чрез спорт! Коя държава има по-агресивен спорт от американският футбол? Няма такава! Това е предпочитаният спорт във всеки университет. Боксът е за тъпаци! Защо тогава света се чуди, че Америка е най-агресивната страна в света? Ами защото така са възпитани. На кой не му е направило впечатление, че първи в свободна България се уредиха спортистите. Единствените хора учени да бъдат агресивни, да побеждават, всеки ако може! Хайде сега да заменим думата агресия с по-хлабавата дума инициатива. Какво значи инициатива, инициатор? Да започнеш пръв! Те започнаха хем първи, хем агресивно. Останалите още се въртят в кръг. Тук идва ред на държавата, да обуздае агресията и да я вкара в законови рамки. Нека има агресия, но да не пречи на обикновения човек. Само дето нашите управляващи се въртят в кръг, като останалите. Кога не ЗНАЯТ какво да правят, кога не искат, че по им изнася. Борбата продължава.



Тема Re: С една думанови [re: Oптимиcт]  
Автор Anima_bg (LoveExpert)
Публикувано06.07.01 14:42



АМБИЦИЯ липсва.

Прости обобщението ми - аз все такива правя

Привет на пишещото кралско войнство тук


Тема Re: За парите и робитенови [re: Oптимиcт]  
Автор Well__ (.)
Публикувано06.07.01 22:57



По тая логика ние сме царе на нета.
А някои от нас - и на игрите в него .
Трети пък са царе на дрогата, цигарите, секса, и т.н.

В едно съм съгласен. Всеки сам решава как ще живее. И това решение го променя. Той става друг човек. Има избор и избира. Затова едва ли може да се нарече роб. По-скоро - променен човек. Не същия. А дали на другите край него допада тази промяне е друга тема. На него явно му допада, щом я върши.
На еди му допада да е мързел, макар че после се оплаква, че от мързел не излиза сред хората, На друг му допада да е в голямата игра, на трети - да е наемник, всеки с мерака си. И всеки се оплаква от другата страна на медала в избора си.

Вие како избрахте ? Доволни ли сте ? Имахте ли избор ? Такъв/а ли искате да сте ?



Тема optimistнови [re: Oптимиcт]  
Авторheh (Нерегистриран)
Публикувано06.07.01 23:04



mnooogo si prav - gotin otgovor !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.