Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:27 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема DeathWorld  
Автор fractal (Wind)
Публикувано05.07.01 23:53



Днес. Радио:

Използване на гранатомети в София, бившия охранител на убития мафиот П.Пантев оцеля.

Днес. Вестник:

Полицаите - въоръжени и СВОБОДНИ. (да стрелят). Изреждат се всички скорошни "ненарочни" убийства на млади хора от страна на "полицаи" (кавичките са от мен - дали да ги има или не решете вие)

Защо в к.Психология :

Сетих се за романа на Х.Харисън "Свят на смъртта", където всеки следващ ден се появява нова опасност, все по безумно атакуваща защитниците на "периметъра".
Както в последствие се разбира, природата на планетата е "особена" - всички живи същества се обединяват и насочват с/у непрекъснато излъчващите омраза населници. Омразата не спира а се засилва, защото заселниците се защитават, понасят загуби, започват още повече да мразят. Природата мутира, появяват се зверове която единствена цел е да рушат това което може да противопостави "периметъра", без тази цел живота им няма смисъл, даже са неприспособими да оцелеят в среда различна от тази (да ви звучи познато??). Появяват се уникални "предатели" - далеч от изпълнения с омраза "периметър", те се научават да живеят съобразявайки се с особеното психическо равновесие на природата, отхвърлят машините и всичко което не е в хармония с природата. От периметъра ограничават контактите си с тях, започват да ги мразят, въпреки че получават храната си от тяхните ферми, но ги изолират от достъпа до космоса, и забраняват доставките на лекарства за тях.
Всеки завръщаш се на планетата, трябва да мине "опреснителен" курс, където се тренира с/у новите заплахи, появили се м/увременно от неспиращата и задълбочаващата се омраза - без тези умения не би оцелял и ден тук.

Дали България не е подобен периметър, преливащ от омраза и забравил и заменил любовта и хармоничния живот с още по засилваща се омраза, където се възпитават само бойци, мразещи всичко и всички вкл. и себе си и начина си на живот.

Свят на смъртта или да се върнем на планетата на живота - изберете сами.
(или целта ни е планетата на маймуните??)

fractal, still standing here

Редактирано от fractal на 06.07.01 00:38.



Тема Re: DeathWorldнови [re: fractal]  
Автор LA_PlOVRA (just a girl)
Публикувано06.07.01 01:03



не мисля, че Б-я е подобен периметър.
това не е до злоба и т.н., а до пари и наркотици ... ама не ги разбирам аз тези рабои .......

всъщност кое е по- лесно да мразиш или да обичаш???? .... не знам ....

но си мисля, че е по лесно да спреш да мразиш, отколкото да спреш да обичаш ...



Тема Re: DeathWorldнови [re: LA_PlOVRA]  
Автор fractal (Wind)
Публикувано06.07.01 01:14



сигурно съм слаб в преразказването, просто направих връзката, която е направена между пожелаването на агресия, и съответното получаване не ответната реакция, а за свят на растения и животни телепати, постоянното противопоставяне което хората донасят със себе си води до непрекъснати борби, войни, постепенно в този свят общото училище е заменено от непрекъснати курсове за оцеляване, където не се толерира никакво отклонение от непрекъснатото изливане на агресия с/у агресията - в резултат, обучени от деца войници които знаят и могат само да мразят.
Този свят е наречен светът на "Пир" - от непрекъснатата пирова победа резултат от воденето на постоянна война, без никакво развитие, освен към по-лошо...

(не че съм черноглед, просто слушам новините, и се замислям как се отразява...)



Тема Re: DeathWorldнови [re: fractal]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано06.07.01 01:31



fractal, I am glad you are still standing here, ...радвам се, че си тук! Бъди оптимист... в цялата игра трябва да има нещо хубаво... ще отнеме време.
Аз ще се върна. Тук не е моята родина. Аз не съм като другите... Най-добрата ми приятелка от училище, с която сме като сестри, избра живота в Америка. Пасва й. На мен не ми пасва където съм. Тук съм за броени години.

Призовавам Оптимист да се изкаже по въпроса. Той знае много!
Нощен привет! :-)



Тема Re: DeathWorldнови [re: fractal]  
Автор Ariella ()
Публикувано06.07.01 02:59



Имаше преди време много сладко предупреждение по MTV../може и сега да го има, ама аз вече не гледам ТВ/...едно човече си седи върху земното кълбо и си мята една бомбичка...бомбичката се засилва..обикаля Земята и му бухва на главичката на човечето..посланието..."Агресията се връща при теб"
Така е...това е един от Принципите..много пъти е преоткриван от различни хора и по различни поводи..Важното е, а това не винаги се помни, че този принцип си работи и в двете посоки...и любовта се връща при теб, както и омразата..
Е...аз пък, дето все се стремя още по- нататъка да гледам, се питам...не може ли да се "преработва" омразата..защо да трябва винаги да съм пасивен участник в този пинг-понг....ами..трудно е..необходимо е творчество..и мъдрост..и някаква Любов към хората, дето не винаги я имам в себе си..

Но все се успокоявам, че този, който иска да постигне нещо..все трябва да има по- големи шансове от този, дето не иска..
Или се залъгвам??



Тема Ариела!нови [re: Ariella]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано06.07.01 03:19



Браво! Права си... Ех... Радвам се, че сега си тук, и съжалявам, че те е нямало преди. Защото в този клуб има такива страхотни неща изписани... миналата година. Точно в този стил и смисъл. Щяха да ти харесат :-)



Тема Re: DeathWorldнови [re: Ariella]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано06.07.01 03:22



Радвам се, че си тук, и съжалявам, че не те е имало по-рано. Защото в този клуб миналата година се изписаха куп неща в този стил... Щеше да ти хареса :-)



Тема Re:нови [re: BИ]  
Автор Ariella ()
Публикувано06.07.01 03:49



Ето тук мога да вмъкна един "банер" на любимата си теория за Цикличността..

Имало е нещо..развивало се е..настъпил е застой../през който нещото е събрало сили/..и сега започва нов цикъл..със или без мен..
А аз съм просто една късметлиика..

Преди малко си мислех и нещо друго..агресията не винаги е с отрицателен знак..дори за секса е нужна агресия..моля, не скачайте..нямам предвид бой,насилие, или там каквото всеки си е сложил(натоварил)върху думата..
Просто..има такива моменти като прелъстяване..любовна игра..че и дори..проникване..а без агресивен,действен акт как би могло да стане това??
ама тия мисли ми хрумват, щото щъкам по другите клубове, дето започват с "Говорим си.."

Но да говорим за Цивилизациите...не е ли доказала Историята, че развитите и изтънчени такива все са ги завземали дивите и агресивни варвари??
Е, ако погледнем как стоят нещата сега...още няколко години и Щатите ще са готови за завземане..
И тогава кой??пак ние...нали сме диви и варвари??
Затова бих призовала- братя българи- произвеждайте повече тестостерон!!
Бъдете по- агресивни(но само в хубавия смисъл на думата)..завземайте, завладявайте..пък да му мислят изтънчените, дето са се разглезили от удобства толкова, че не могат да се помръднат от фотьойла и телевизора..

Лелее...не мога да повярвам, че го ударих на пропаганда??



Тема Хе хе хе!нови [re: Ariella]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано06.07.01 04:19



Супер си! :-)))
Ти засягаш една много психологическа точка! Агресията! Дали да не отворим нова тема?
То тия клубове дето само си "Говорим... за"... те са малко специални...тук с уважение към колегата модератор, но като стана дума, не мислиш ли, че за тоя секс дето си говорим, не трябва да се говори, а главно да се прави? :-)))
Има една английска шега - "Сексът е толкова интимно нещо, че не трябва да се споделя с друг" ХАХАХА! Големи майтапчии са. И още една от книжката "How to be an allien" - англичанинът предпочита грейката пред секс. Хихи! Такива са май. Ама няма да се изказвам тука. Ако ми се доприказва, ще ида в "оня" клуб :-) тъкмо няма да ме цензурират



Тема Re: Хе хе хе!нови [re: BИ]  
Автор Ariella ()
Публикувано06.07.01 04:41



Е много харесвам англииския хумор...
ама сега се сещам..то двата пласта на шегата за интимността са ясни...ама нямаше ли и трети...секса като топографско измерение на организма??
..както и да е...все ми насочва мисълта към здравословния егоизъм... а това си едно прекрасно място , към което да ми бъде насочена мисълта в 4.30 сутринта..
Как мислиш..егоизма форма на агресия ли е??

Ако е необходимо..може и нова тема..ама на мен не ми е нужна..това място ми харесва за разговор за агресията...нали беше вече повдигната от Фрактал..стига да няма той нищо против...

а за говоренето и правенето..те за мен са като сиамски близнаци, скачени в главите....не говоря за уродство..просто..мозъка е твърде важен..

Пускай от време на време по някоя такава шега англииска..че отдавна не съм си попълвала запасите...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.