Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:27 19.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема космическа психологиянови  
Автор Well__ (.)
Публикувано02.07.01 08:57



Тук ще се спра на причините за всяко действие - за нас, хората, и за евентуални други форми на разум.
Хората се нуждаят от обмен на веществата - процес, чието осигуряване поглъща много време и ресурси. Оковани по този начин от нуждите си, ние нямаме голям избор - опитваме се да ги задоволим. Тук се стига до причините за активността на човека, заедно с прилежащите странични ефекти, като агресия, войни, влошаване на условията за живот вследствие нуждата от употреба на ресурсите на планетата.

Този механизъм не е задължителен за други форми на живот. Зависи как си набавят енергия, материя за възстановяване и репродуциране.
Варинати има много. Един особено атрактивен е при наличие на достатъчно източници на енергия. Тогава всичко, от което се нуждае организмът, ще е лесно достъпно. Агресията ще е минимална, нуждата от нея практически отпада. Съответно, при недостиг на такива в по-тежка форма от земната, агресията ще е по-висока. Тук обаче можем със сигурност да твърдим, че агресията е резултат само при ниско ниво на разум. Причината е, че достатъчно разумни същества, ще си набавят нужното количество материя и енергия за поддържане и развитие на живота си, без да прибягват до агресивност към други форми на живот.

От дргуга страна живота, и то разумния живот е вид градивна енергия, ако има среща между две такива енергии, те ще се стремят да се обединят и запазят, като ценят факта на своето съществуване, важно условие е да няма причина за конкуренция между тях. При една развита цивилизация, както вече споменах, не може да има причина за конкуренция, тъй като всичко необходимо е лесно достъпно с помоща на висши технологии. Източници на ресурси има в изобилие в космоса. И са много по-лесно достъпни, от наземните - няма гравитация, която да се преодолява.
Това показва с какви фрми на живот ще се срещнем - преди всичко, с незаинтересовани от нас. При положение, че те разполагат с всичко необходимо + много планети и астероиди за материални източници, нашата планета не представлява интерес за способните да се доберат до нас цивилизации.



Тема Re: космическа психологиянови [re: Well__]  
Автор caliostro_bg (експерт)
Публикувано02.07.01 10:00



интересно!
доста.
остава обаче да се докаже.
а нещата са много, много по простички.
ако започнеш да четеш небесна механика, астрономия, астрофизика.....теория на времето, сферична тригонометрия,астология ............................
окултизъм.............
религия.................
гледаш филма матрицата още един път.
изхвърли всички тези неща!
и погледнеш към небето..........
ще си видял отговорите на въпросите които си задаваш.
при това на всички...........
мога само да ти пожелая успех!

танцуваща жена, бягащ кон, платна в океана...


Тема Re: космическа психологиянови [re: Well__]  
Автор Ariella ()
Публикувано02.07.01 13:32



Явно си гледал "Денят на независимостта" снощи!
И аз обичам..и винаги ми минават такива мисли-"какви ли ще са"??
Първо, искам да кажа, че съм съгласна с теб за това, че едва ли ще за агресивни и злобни..И според мен развитието на индивида и цивилизацията би трябвало по естествен път да редуцира агресията...Но понякога съм се опитвала-ей така, за спорта, да си представя и друга гледна точка..И мисля, че има и друга възможна посока за развитие..Ако организацията на общността не е сбор от индивиди, а като при мравките и пчелите??С това не казвам, че откривам топлата вода...много фантасти са развивали идеята..
Но наистина..напредък може да има и ако се сформират по определен принцип, или около дадена цел..Или ако при тях Злото е победило в даден момент,и се опитват да унищожат живота във всичките му форми..като евентуална заплаха, или просто за удоволствие..а ако търсят роби??
Нахвърлях толкова идеи, че малко объркано стана..но не е възможно с няколко думи да изразя всички идеи, които са ми минавали някога по въпроса..
Аз отдавна избрах да бъда оптимистка
Ясно е, че ако сега дойдат при нас, ще са по-напреднали технологично, защото ние още сме приковани на Земята..
Шанса да са злобни и тъпи Вогони е 1/1000000 - според мен



Тема Re: космическа психологиянови [re: Ariella]  
Автор Well__ (.)
Публикувано02.07.01 18:41



Ей, че весело, да те разкрие някой какво си правил снощи :)))
А на напреднала цивилизация не й трябват роби. Енергия е всичко, което им е нужно. И я имат в изобилие. Сигурен съм.



Тема Разумната ентропия.нови [re: Well__]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано02.07.01 19:27



А не е ли смисълът на еволюцията, точно в преодоляването на проблемите поставени пред нас?
Иначе надали бихме се развили по-напред от едни доволно ухилени лишеи, припичащи се на слънце.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: космическа психологиянови [re: Well__]  
Автор Pixel (Вогон)
Публикувано02.07.01 19:29



Вероятността да си Вогон хич не е малка ;)) - ми откъде си сигурен, че докато пръскаш банята с Райд, не избиваш стотоци развити микро-цивилизации?

Все пак на една цивилизация, подобна на нашата, преди енергия и трябва Дом - мястото където е отрасла. Онова, което знаем към момента е че всяка цивилизация има начало и край. Тъй че основна грижа на една развита цивилизация е да удължи максимално края си. А това се постига не просто с енергия а с разселване по други звездни системи. На мен ми се струва, че колониализмът си е логичен. Не казвам роби или изстребление - малко вероятно е условията в един непознат свят да са пригодни за живот - затова една колонизация може да се постигне просто и "културно" чрез генетична намеса във вече съществуващите на планетата форми на живот.
А може би това вече се е случило ...

---------------------------------------------------
God is REAL unless declared INTEGER!


Тема Re: космическа психологиянови [re: Pixel]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано02.07.01 19:35



Mdam... ako gadinkite v baniata ti se biaha kolonizirali navreme, niamashe da gi nastigne Raid



Тема Re: Разумната ентропия. [re: valsodar]  
Автор Well__ (.)
Публикувано02.07.01 19:36



Да де, то оттам тръгва и разума. Нали заради проблеми сме слезли от дърветата ? ;)
И така, цивилизацията търси разумно решение на проблемите си, намира го и продължава да си живее като самодоволните лишеи :)))
Ето значи защо не намираме други луди като нас във вселената - бързо си решават проблемите и стават отново невидими :) Става дума за нещо като проблясък.



Тема Re: Разумната ентропия.нови [re: Well__]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано02.07.01 19:38



Hehe! :-) Strashen si dnes!



Тема проблясък цял еон!нови [re: Well__]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано02.07.01 19:47



Като гледам от колко време се мъчим да проблеснем, ми е ясно другите кога са стартирали.
А и какъв ли е смисълът на еволюцията, ако всичко се завръща в изходната си точка? Непроменено.
Може би определение първо за развит разум е, склонноста да си създаваш проблеми при отсъствие на такива.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.