Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:07 18.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Похвално е!нови  
Автор Hoвaroдин (такъв един...)
Публикувано01.07.01 21:04



Че някои от участниците в клубните дискусии се разходждат по меридианите на земното кълбо, все едно че то е бездарен гъз... С оглед на схващането за света, взет като нещо само за себе си, както би се изразил Хегел, той наистина би се сторил на психологъзополитизиращите пътешественици такъв. Което ме навежда на мисълта, че така обективизирана, реалността допълва със страхотни визии психологическата ориентация на клуба. Та похвално е обогатяването на темите и затова моля - в името на все по-усложняващата се демокрация - всичко да бъде запазено, осмислено и документирано чрез съставянето на клубна харта.



Тема ?!нови [re: Hoвaroдин]  
АвторOптимиcт (Нерегистриран)
Публикувано02.07.01 08:28



Къде го чукаш, къде се пука.



Тема Re: Чук-чук!нови [re: Oптимиcт]  
Автор Hoвaroдин (такъв един...)
Публикувано02.07.01 11:40



Пууууук!



Тема Re: Похвално е! И е наложително,нови [re: Hoвaroдин]  
АвторEвфeмиcт (Нерегистриран)
Публикувано02.07.01 13:14



да се поощряват участниците в клуба, поглеждащи към света от такава гледна точка, визираща го като психо-телесна цялост, с което се доближават до образа му, пресъздаден от Рабле в "Гаргантюа и Пантагрюел". Моля, модераторката да се съобрази с уникалността на подобен тип послания и дори - ако е възможно - те да бъдат премирани материално с подарък на едно от изданията на горепосочения роман.



Тема Re: Похвално е! И е наложително,нови [re: Eвфeмиcт]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано02.07.01 13:23



Predlojenieto ti za klubni nagradi e chudesno :-) Shte dostavia romana lichno :-) Predpochitania kym ezik? ;-)

Kriteriite za nagrajdavane obache, tepyrva shte triabva da se obsyjdat.



Тема Re: Похвално е! [re: Hoвaroдин]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано02.07.01 13:27



Leko bockasht Novagodin@.
Vse pak, neka vidim dali shte imash podkrepa ot drugi uchastnici po otnoshenie na hartata.



Тема Re: Похвално е! И е наложително,нови [re: BИ]  
АвторEвфeмиcт (Нерегистриран)
Публикувано02.07.01 13:36



Тъй като се предполага, че в околсветските си пътешествия по меридианите на най-важната част от психо-соматичната цялост на света авторът/ката познава някои от езиците, говорени най-много из най важната точка на гъза /Простете, на земното кълбо!/, предлагам първият том на романа да бъде предоставен на английски език, а вторият - в оригинал, т.е. на френски. А за по-лесното, също психо-телесно смилане на романа, да се направи една официална препратка към труда на Михаил Бахтин, очаровал света с изследванията си на звуците /езиците/, произвеждани от време на време от това закръглено място.
От името на всички модерно мислещи психолози и приятели на тази наука, предварително ви благодаря!

Винаги предан на крлуба: Е!



Тема Re: Похвално е! И е наложително,нови [re: Eвфeмиcт]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано02.07.01 13:48



Ei tova e neshto za moderirane :-) "Vinagi predan na kluba" Klubyt, dragi, ne e partia :-))) Starite partiini lozungi shte podlejat na moderacia, tyi kato sa innuendo :-) A i tvoiat nik e sravnitelno nov (mai) za da si reshil veche kolko si predan.

Zemnoto kylbo, Gyzyt i Mozykyt imat po dve polukylba. Sega se chudia dali diasnoto ti mozychno polukylbo e chelo "Profanisaurus" na Roger Mellie.
Vse pak predlojenieto za knigata naistina mi haresa. Shte deistvam po vyprosa :-)



Тема Re: Похвално е!нови [re: BИ]  
Автор Hoвaroдин (такъв един...)
Публикувано02.07.01 13:52



Уважаема госпожо/госпожице модератор!

Не мога да си представя съществуването - както и на обективната, така и на виртуалната реалност - без изготвянето на подобна харта на разнообразието. Без подобен регламентиращ отношенията и йерархията в клуба документ, животът би се проектирал пред участниците под формата на поредна вавилонска кула, в чиито измерения виковете "Помощ!" и "Дайте си ми носната кърпичка!" или не биха се чули, или няма да бъдат разбрани, тъй като никой не знае на кой от езиците в кулата ще прозвучат воплите. Като обикновен, средностатичситечски член-любител на психологията, историята, философията и литературата, аз просто се опасявам, следвайки някои исторически аналогии, че у нас /т.е. в клуба/ ще избухне епидемия и смъртта /т.е. триенето на участия/ ще стане неконтролируемо и опасно за психиката на обитателите. Надявам се, изхождайки от професионалната им психологическа подготовка, те да споделят публично моите опасения.

Винаги ваш и смирен: Новагодин



Тема Re: Похвално е! И е наложително.., Знаете ли,нови [re: BИ]  
АвторEвфeмиcт (Нерегистриран)
Публикувано02.07.01 14:03



Аз съм само един беден и срамежлив почитател на този клуб, а известната несъразмерност между лявото и дясното ми полъкълбо, което рефлектира върху поведението ми под формата на известна свенливост, обяснява скромното ми пряко участие в клуба. Но от самото му създаване невидимо съм присъствал, а ето сега се осмелих да заявя полугласно съществуването си и вие ме засрамихте Явно това ми е участ и затова не ви се сърдя.

С любов:Е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.