Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:22 01.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема davam psihologicheska konsultachiaнови  
Автор veseloto (непознат )
Публикувано24.06.01 12:49



zdraveite priateli ako niakoi ot vas ima problemi i niakakvi vaprosi za psihologiata, psihoanalizata i psihiatriata neka mi gi zadade i shte se opitam da mu pomogna. pak moje i samo beseda da napravim> az skoro zavarshvam psihologia.ako iskate mi pishete:))))))



Тема Слушам внимателнонови [re: veseloto]  
Автор 4eHe (от T-Rex)
Публикувано24.06.01 13:04



Според теб, защо Фройд въвежда такса за преглед на пациентите си ?
Въпросът е от фундаментално значение, когато разглеждам студията му за Митовете.
Е ?



Тема Re: Слушам внимателнонови [re: 4eHe]  
Автор veseloto (непознат )
Публикувано24.06.01 14:23



toi ne go vuvejda a oshte predi nego e vavedeno i ne moje da preglejda bez pari zashtoto toi e lekar po spechialnost (fiziolog)



Тема Re: Слушам внимателнонови [re: veseloto]  
Автор 4eHe (от T-Rex)
Публикувано24.06.01 16:09



Знаеш ли защо австрийската докторска гилдия (все дипломирани, повечето евреи) го изолира от средите си ?
Предположението ти не отговаря на фактологията. Когато в управлението учим теории, разглеждаме и личността на автора.

Още по темата Фройд
Защо избира именно РУСКА кушетка за сеансите ?



Тема Re: Е, да но идва ред и на превръщанетонови [re: 4eHe]  
Автор Hoвaroдин (такъв един...)
Публикувано24.06.01 16:23



на Виена в световен център на психоанализата. Там е първият институт по психоанализа, където е фрашкано с лекари, после първите семинари, конференции и пр. Между другото, таксата има и психологически момент - правилото е да вземеш дори два лева, но да не допускаш услуга без пари. Иначе, тоя, който е на кушетката /ако в съвременната психотерапия ги има още/, ще те работи както си иска, с мисълта че само си гукате. А по друг начин ще подходи, когато е наясно, че плаща за всяка минута в студиото. А я раздуй за руската кушетка? И на мен ми е любопитно.



Тема Re: Слушам внимателнонови [re: 4eHe]  
Автор veseloto (непознат )
Публикувано24.06.01 17:47



tazi kushetka q vavejda froid i tq trqbva da e na 90 gradusa ot psihoanalitika no otdavna ne se izpolzva zashtoto ne e aktualna. tova se pravi s che pachienta da ne gleda psihoanalitika za da moje da se otdade po-svobodno na svobodnite asociacii i da ne moje da gleda izrajenieto na licheto na lekaria. DOSTATUCHNO IZCHERPATELEN LI BQH?



Тема Re: За мен да. [re: veseloto]  
Автор Hoвaroдин (такъв един...)
Публикувано24.06.01 17:54



Вече почти никъде не се търси дистанцирания контакт. Търси се повече онова, което подпомага емпатията, а ако е от разстояние и теле-комуникирането, изобщо усещането на пациента, което често е по-важно от словесния му поток. Допустим е и физическия допир. Аз се питах, защо "руска"?



Тема Re: Слушам внимателнонови [re: 4eHe]  
Автор veseloto (непознат )
Публикувано24.06.01 17:55



blagodaria za vuprosa:) znachi tazi doktorska gildiq go izolira zashtoto toi parvi pochva da govori za detskata seksualnost koeto ne se haresva na gildiqta. ot tazi gildia e i Iung koito skusva s froid prez 1912 i samia froid e othvarlen zashtoto chialoto mi tvorchestvo ne se haresva na mnojestvoto ot kolegite mu i ako ne go biaha izprevarili s patentovaneto na kokaina toi shteshe da e mnogo poveche ot tova koeto e. DOSTATUCHNO IZCHERPATELEN li BQH????????



Тема Re: За мен да.нови [re: Hoвaroдин]  
Автор veseloto (непознат )
Публикувано24.06.01 18:00



da si priznaia i az ne znam zashto ruska no shte se pointeresuvam i shte ti kaja no otnosno empatiata ili taka narechenata empatichna psihoterapia na Karl rodjers ot skoro se vavede i moje da se kaje che e dobra zashtoto toi ne naricha horata pachienti a klienti koeto e hubavo no razbira se za kakvo lechenie stava vupros ako e za nevroza po dobre psihoanaliza a ako e za leka psihicheska dispozichia moje i empatichna psihoterapia OTVOREN SUM ZA VUPROSI:)



Тема Re: Слушаш ли внимателнонови [re: veseloto]  
Автор 4eHe (от T-Rex)
Публикувано24.06.01 18:01



Юнг е швейцарец;
Предположението ти за изолацията е оборено от съвременника му (също австриец и евреин) Дракър в автобиографичната студия Приключенията на един наблюдател.

Новагодина не разбра защо кушетката е руска ? Предполагам, въпреки че знае отговорите на всички земни въпроси, веселото все пак става за психолог, а ЧНГ ?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.