Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:36 08.07.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема davam psihologicheska konsultachia  
Автор veseloto (непознат )
Публикувано24.06.01 12:49



zdraveite priateli ako niakoi ot vas ima problemi i niakakvi vaprosi za psihologiata, psihoanalizata i psihiatriata neka mi gi zadade i shte se opitam da mu pomogna. pak moje i samo beseda da napravim> az skoro zavarshvam psihologia.ako iskate mi pishete:))))))



Тема Слушам внимателнонови [re: veseloto]  
Автор 4eHe (от T-Rex)
Публикувано24.06.01 13:04



Според теб, защо Фройд въвежда такса за преглед на пациентите си ?
Въпросът е от фундаментално значение, когато разглеждам студията му за Митовете.
Е ?



Тема Re: Слушам внимателнонови [re: 4eHe]  
Автор veseloto (непознат )
Публикувано24.06.01 14:23



toi ne go vuvejda a oshte predi nego e vavedeno i ne moje da preglejda bez pari zashtoto toi e lekar po spechialnost (fiziolog)



Тема Re: Слушам внимателнонови [re: veseloto]  
Автор 4eHe (от T-Rex)
Публикувано24.06.01 16:09



Знаеш ли защо австрийската докторска гилдия (все дипломирани, повечето евреи) го изолира от средите си ?
Предположението ти не отговаря на фактологията. Когато в управлението учим теории, разглеждаме и личността на автора.

Още по темата Фройд
Защо избира именно РУСКА кушетка за сеансите ?



Тема Re: Е, да но идва ред и на превръщанетонови [re: 4eHe]  
Автор Hoвaroдин (такъв един...)
Публикувано24.06.01 16:23



на Виена в световен център на психоанализата. Там е първият институт по психоанализа, където е фрашкано с лекари, после първите семинари, конференции и пр. Между другото, таксата има и психологически момент - правилото е да вземеш дори два лева, но да не допускаш услуга без пари. Иначе, тоя, който е на кушетката /ако в съвременната психотерапия ги има още/, ще те работи както си иска, с мисълта че само си гукате. А по друг начин ще подходи, когато е наясно, че плаща за всяка минута в студиото. А я раздуй за руската кушетка? И на мен ми е любопитно.



Тема Re: Слушам внимателнонови [re: 4eHe]  
Автор veseloto (непознат )
Публикувано24.06.01 17:47



tazi kushetka q vavejda froid i tq trqbva da e na 90 gradusa ot psihoanalitika no otdavna ne se izpolzva zashtoto ne e aktualna. tova se pravi s che pachienta da ne gleda psihoanalitika za da moje da se otdade po-svobodno na svobodnite asociacii i da ne moje da gleda izrajenieto na licheto na lekaria. DOSTATUCHNO IZCHERPATELEN LI BQH?



Тема Re: За мен да.нови [re: veseloto]  
Автор Hoвaroдин (такъв един...)
Публикувано24.06.01 17:54



Вече почти никъде не се търси дистанцирания контакт. Търси се повече онова, което подпомага емпатията, а ако е от разстояние и теле-комуникирането, изобщо усещането на пациента, което често е по-важно от словесния му поток. Допустим е и физическия допир. Аз се питах, защо "руска"?



Тема Re: Слушам внимателнонови [re: 4eHe]  
Автор veseloto (непознат )
Публикувано24.06.01 17:55



blagodaria za vuprosa:) znachi tazi doktorska gildiq go izolira zashtoto toi parvi pochva da govori za detskata seksualnost koeto ne se haresva na gildiqta. ot tazi gildia e i Iung koito skusva s froid prez 1912 i samia froid e othvarlen zashtoto chialoto mi tvorchestvo ne se haresva na mnojestvoto ot kolegite mu i ako ne go biaha izprevarili s patentovaneto na kokaina toi shteshe da e mnogo poveche ot tova koeto e. DOSTATUCHNO IZCHERPATELEN li BQH????????



Тема Re: За мен да.нови [re: Hoвaroдин]  
Автор veseloto (непознат )
Публикувано24.06.01 18:00



da si priznaia i az ne znam zashto ruska no shte se pointeresuvam i shte ti kaja no otnosno empatiata ili taka narechenata empatichna psihoterapia na Karl rodjers ot skoro se vavede i moje da se kaje che e dobra zashtoto toi ne naricha horata pachienti a klienti koeto e hubavo no razbira se za kakvo lechenie stava vupros ako e za nevroza po dobre psihoanaliza a ako e za leka psihicheska dispozichia moje i empatichna psihoterapia OTVOREN SUM ZA VUPROSI:)



Тема Re: Слушаш ли внимателнонови [re: veseloto]  
Автор 4eHe (от T-Rex)
Публикувано24.06.01 18:01



Юнг е швейцарец;
Предположението ти за изолацията е оборено от съвременника му (също австриец и евреин) Дракър в автобиографичната студия Приключенията на един наблюдател.

Новагодина не разбра защо кушетката е руска ? Предполагам, въпреки че знае отговорите на всички земни въпроси, веселото все пак става за психолог, а ЧНГ ?





Тема Re: Шшшшшшшшшшшшшт!нови [re: veseloto]  
Автор Hoвaroдин (такъв един...)
Публикувано24.06.01 18:01



Че тая история с кокаина ще накарла да нададе вой сума ти и народ, който не е наясно, че по онова време кокаинът се е продовал по дрогериите, тъй както днес алкохола. И цената му е била долу-горе същата - само че е бил по-чист. По-тъжна е историят с морфинизма на Фройд, вече в късната възраст, когато заболява от рак на челюстта.



Тема Re: Слушаш ли внимателнонови [re: 4eHe]  
Автор Hoвaroдин (такъв един...)
Публикувано24.06.01 18:07



Веселото се възторгва малко повече от неща, които вече сред психоаналитичните - изобщо сред психотерапевтичните среди - често будят повече досада отколкото интерес. Но защо пък да не стане психолог? За всеки има място под слънцето. По-интересен е философът Фройд в късните години от живота си и схващанията му за Ерос и Танатос - инстинктите към живот и към смърт, както и опитите му в "Отвъд принципа на удоволствието" да положи основата на характерологията. Между другото чели ли сте романа на Морис Уест "Свят от стъкло"? В него той засяга един много интересен момент от живота на Юнг след скъсването с Фройд...



Тема Re: Не е така.нови [re: veseloto]  
Автор Hoвaroдин (такъв един...)
Публикувано24.06.01 18:11



Не е така. Първият който експерементира с телесно и емпатийно ориентираният подход е Адлер. наскоро след това /20те години/ го използва и друг ученик на Фройд, Ференци, но не му достига смелост да скъса с учителя си. А вече Райх през трийсетте години обърна цялата психотерапия с главата надолу и изцяло въведе методът "отдолу-нагоре" чрез тялото и невербалната анализа като предшестващи дълбинния чисто психологичен подход.



Тема Re: Шшшшшшшшшшшшшт!нови [re: Hoвaroдин]  
Автор veseloto (непознат )
Публикувано24.06.01 18:15



iskam da ti kaja che froid e otkril kokaina kato anesteziq no go izprevarva kolegata mu (NA KOITO TOCHNO SEGA NE MOGA DA SE SETIA ZA IMETO) i taka natatuk:)))))))



Тема Re: MNOGO INTERESEN VUPROSнови [re: Hoвaroдин]  
Автор veseloto (непознат )
Публикувано24.06.01 18:17



A KOLEGI IMAM MNOGO INTERESEN VAPROS NQKOI MOJE LI DA MI KAJE PARVOTO IME NA FROID (shte vi podskaja che ne e Zigmund) ?????????:))))))))))))))



Тема Re: Не е така.нови [re: Hoвaroдин]  
Автор veseloto (непознат )
Публикувано24.06.01 18:19



TOVA E TAKA NO V EMPATICHNATA PSIHOTERAPIA NQMA NISHTO OBSHTO PSIHOANALIZATA ZA KOQTO GOVORIM:)))))))))))))))



Тема Re: MNOGO INTERESEN VUPROSнови [re: veseloto]  
Автор Hoвaroдин (такъв един...)
Публикувано24.06.01 18:26



По-интересното за мен е, че имам своя снимка пред паметната му плоча в парка на Фройд във Виена...



Тема Re: Има, има.нови [re: veseloto]  
Автор Hoвaroдин (такъв един...)
Публикувано24.06.01 18:32



Защото психоанализа в чист вид не се използва дори в неофройдистките школи. Навсякъде се обръщат и към гещалт-терапията на Пърлс, към бионерегитичната терапия на Райх, към телесно ориентираната анализа на Лоуен, към граундинг-терапията, към асоциативните тестове на Юнг психологията на Сзонди и пр. Живеем във време, в което всичко влиза в играта и в което се изплолзва всичко, стога да е доказано прагматично. Това между другото смъква един курс на лечение от две-три до по-малко от една година.



Тема Re: Слушам внимателнонови [re: veseloto]  
Автор 4eHe (от T-Rex)
Публикувано24.06.01 22:58



Въпросът всъщност искаше да подчертае мотивацията ти да се пуснеш темата в клуба.
Не питах имаш ли опит с хора, защото щеше да е адски неучтиво за "Добре дошъл". Участвал ли си преди в изследвания в реална среда, също. Пък и е персонално.
Личното ми мнение е, че бе редно да ни се представиш ПРЕДИ да търсиш клиенти в клуба.



Тема Re: Слушам внимателнонови [re: 4eHe]  
Автор 4eHe (от T-Rex)
Публикувано24.06.01 22:59



С втория въпрос исках да разбера какво мислиш за колегите си. Участваш ли в български терапевтични сдружения, например.

Кушетката е само обяснението за подхода ти.



Тема Re: davam psihologicheska konsultachiaнови [re: veseloto]  
Автор virtualna (самодива)
Публикувано25.06.01 00:39



Въпросът ми е към всички - лекува ли се паническото разстройство?
Предварително благодаря!

Аз знам, че нищо не знам!!!


Тема Re: Слушам внимателнонови [re: 4eHe]  
Авторveseloto (Нерегистриран)
Публикувано30.06.01 10:57



AMI DA GRESHKATA BESHE MOQ CHE S VLIZANETO SI V KLUBA NE SE PREDSTAVIH:)))))) PROSTETE MI ZA NUVAJENIETO TA ZNACHI AZ SUM PSIHOLOG I SEGA SHTE PRODULJA KLINICHNA PSIHOLOGIQ TUI KATO V BULGARIQ OSHTE DULGO VREME NQMA DA IMA SPECHIALNOST PSIHOANALIZA TRQBVA DA SE ZADOVOLIM S TOVA KOETO IMA :)))) TA MNOOOOOOGO SHTE SE RADVAM AKO PRODULJIM DA BISTRIM PSIHOLOGIQTA:))))))))))))))))



Тема Re: davam psihologicheska konsultachiaнови [re: virtualna]  
Авторveseloto (Нерегистриран)
Публикувано30.06.01 10:59



DA LEKUVA SE



Тема Веселотонови [re: veseloto]  
Автор Anima_bg (LoveExpert)
Публикувано30.06.01 15:24



Какво ти е мнението за регресивната терапия ?

Бъди готов за 101 въпроса от моя страна ?
Няма да те оставя да скучаеш нито грам в клуба

Привет на пишещото кралско войнство тук


Тема Re: Веселотонови [re: Anima_bg]  
Авторveseloto (Нерегистриран)
Публикувано30.06.01 18:44



TOVA E STRAHOTNA TERAPIA I AZ NABLQGAM NA NEIA I MISLIQ CHE TQ E NAI EFEKTIVNATA MAKAR CHE POLOVINATA MI KOLEGI NE SA NA MOITO MNENIE I AZ DA NE SUM KRAEN AMA NABLQGAM PREDIMNO NA NEQ!!!BQH LI IZCHERPATELEN?????/:))))



Тема Re: Веселотонови [re: veseloto]  
Автор tihon (любопитен)
Публикувано30.06.01 19:29



Защо "имам усещането", че колегите ти по много въпроси не са съгласни с теб? А всъщност къде учиш и коя година?
Поздрави

"I believe in Karma what you give is what you get returned" - Savage Garden


Тема Re: Веселотонови [re: tihon]  
Авторveseloto (Нерегистриран)
Публикувано30.06.01 21:19



ami priatel ne znam ama znam che is froid e bilo taka. problema e che te ne iska i da besedvame te si znaqt tqhnoto. ta na vuprosa az sledvam v nov bulgarski:)))))



Тема Re: И къде им остава далавератанови [re: Hoвaroдин]  
Автор Babyface (пристрастен)
Публикувано30.06.01 23:17



на психоаналитиците в този случай?



Тема Re: davam psihologicheska konsultachiaнови [re: veseloto]  
Авторhedonistche (Нерегистриран)
Публикувано30.06.01 23:17



Lekuva se - no v nikakuv sluchai ne pribiagvai do benzodiazepini - zavisimost i kofti posledstvia za nervnata sisitema. Така че, ако те влече да се лекуваш с медикаменти, което не е нужно според мен, отиди при лекар да ти предпише антидепресанти, които не е много ясно дали ще ти помогнат. Има едни номерца с релаксация - да дишаш повърхностно, да си отпускаш мускулатурата и т.н., но...
Най-важното е да не бързаш да си лепваш диагноза панически синдром - най-вероятно става въпрос за някаква тревожност, която може да се дължи на всичко - възрастов преход, социални проблеми, всичко. Забелязал съм, че много хора са склонни да се самоопределят като страдащи от пристъпи на паника, т.к. това е нещо като модерно - заболяването е ново и най-вече лечимо.
А иначе за паническото разстройство най-добра е когнитивната терапия, обаче не бързай.



Тема Re: Веселотонови [re: veseloto]  
Автор Anima_bg (LoveExpert)
Публикувано01.07.01 00:20



Я - сериозно ли ?
И по кой учебник усвояваш методът й ?

Привет на пишещото кралско войнство тук


Тема Re: davam psihologicheska konsultachiaнови [re: hedonistche]  
Авторveseloto (Нерегистриран)
Публикувано01.07.01 01:45



KOLEGA SAMO NE SPOMENAVAI KOGNITIVNA TERAPIA ZASHTOTO ZA MEN KOGNITIVEN TERAPEVT E OBIDNA DUMA. SAMO DETO NE ZNAEM KAKVI SA MU SIMPTOMITE NA CHOVEKA ZA DA SALAGAME DIAGNOZA AKO NI OBQSNI MOJE I DA SE IZBISTRQT NESHTATA



Тема Re: Веселотонови [re: Anima_bg]  
Авторveseloto (Нерегистриран)
Публикувано01.07.01 01:46



AMI IZUCHAVAM Q PO RIBNIQ BUKVAR:)))))))))))))00 MNOGO INTERESNO E OPISANA TAM:))NAISTINA OSHTE VUPROSI AMA SAMO NE TUPI KATO TOZI PLSSSSSSS




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.